Windows 11 24H2 wersja finalna już oficjalnie jest na stronach M$

Nie. Żaden wpis w Rejestrze nie sprawi, że procesor Core 2 Duo zacznie posiadać obsługę instrukcji POPCNT. Windows na Core 2 Duo zawiesi się na bardzo wczesnym etapie rozruchu.

Jak chcesz, żeby dzziałał to nie zaznaczaj.

Ja nie pisałem o C2D ale o prockach Intel gen.2 - gen.7. A one działają pod 24H2 bo widzę :grinning:

Wie ktoś czy lub kiedy pojawi się na WU dla betatesterów?

https://geekweek.interia.pl/technologia/news-windows-11-24h2-dostepny-to-najwieksza-aktualizacja-od-dwoch,nId,7827491
Z „automatu” nie pójdzie, musisz sam zainstalować i pilnować.

Pobrałem ISO, zainstalowałem z zachowaniem aplikacji i plików osobistych. Działa i do tej pory nie zauważyłem nowości.

Kombinują z głupotami a nie umieją usunąć strzałek z ikon pulpitu. Po co to komu? Tylko szpeci.

no więc bądźmy dokładniejsi :slight_smile:

(wysłano z komputera z Ivy Bridge spod najnowszego Insidera Canary)

Ja też wgrałem!

Z zachowaniem plików i aplikacji. No normalnie jakby to OTA była.

Mam jednak kilka spraw.

  1. IVONA. Nie wiem, czy można tu wspomnieć, ale miałem IVONĘ, no, scr… Wiadomo. Jednak fix na 255 dni tu nie działa. Może mi już ten soft prędzej nie działał, a ja teraz to zauważyłem i przeżywam. Wiem, głupotami się zajmuje, ale mi syntezator mowy przydawał się że względu na wzrok.
    Co prawda ja korzystam z czytania na głos w Edge, Bo głos naturalniejsze I taki czystszy. Jednak gdyby był on zintegrowany z systemem to bym wgrał samego IVONA Reader, mam klucz, i jego używał do czytania wszędzie. W większości to jednak WWW, więc się obejdzie.
    Ta IVONA to 2013, więc warto się męczyć?

  2. KDE Connect
    Po aktualizacji coś aplikacja na Androida mi się wyłącza. Ona też miała update, więc coś może zrąbali? Używam tego, bo mam też na kompie Kububtu. No ale na Windows 11 jest też Phone Link. Również mam aplokację i puki co z tego skorzystam do przesyłu plików i powiadomień. Sprawdzicie to KDE Connect dla mnie? Jest wersja na Windowsa.

  3. Bluetooth
    Czy po aktualizacji może być koniecznie ponowne parowanie urządzeń Bluetooth? Są to telefony klasyczne, głośniki, słuchawki, wzmacniacz Yamaha i mój smartfon z Androidem oraz iOS.

Tyle. Z góry dzięki. Najbardziej męczyła mnie ta IVONA.

Chciałem zaozXzedzix sobie roboty i czasu.

Mnie Windows zmusił do ponownego wprowadzenia klucza i aktywowania. Poza tym wszystkie ustawienia pozostały bez zmian. Urządzenia Bluetooth jak były sparowane tak są dalej.

IVONY jak i KDE Connect nie używam.

Po czasie zauważyłem, że system sam z siebie włączył tworzenie punktu przywracania.


…za żadne skarby nie potrafię się tego pozbyć. Zna ktoś sposób?

Wpisz z ręki w linii komend albo konsoli administratora: cleanmgr, wybierz dysk a następnie w nowym okienku kliknij w przycisk - Oczyść pliki systemowe - zaznacz ptaszkiem wszystkie opcje i OK. Jeśli pierwszy raz to robisz to takie czyszczenie może trwać nawet 30 min.

Próbowałem (przed stworzeniem wątku, łącznie z trybem administratora) sposób nie działa. Program niby usuwa, ale ponowne włączenie skanowania powoduje, że na liście pozycja znów się pokazuje. Z ciekawości pobrałem CCleaner w wersji portalble. Przeskanowałem partycje z włączonymi wszystkimi elementami i nic tak dużego nie zostało znalezione. Zastanawiam się czy to 8,63GB nie jest jakimś błędem Windows?

Takie narzędzie jak SpaceSniffer w ogóle nie pokazuje tak dużego katalogu. Poza Windows (19,1GB) wszystkie inne katalogi są mniejsze.

M$ specjalnie nie pozwala usunąć tych plików w celu umożliwienia powrotu do starszej wersji. Taka blokada trwa tydzień (chyba) a może i dłużej. Jest jeszcze jedna radykalna możliwość usunięcia tych plików: trzeba uruchomić Explorator albo jakiś menedżer plików z prawami wyższymi niż Administrator systemu - wtedy możesz wszystko, nawet usunąć cały system. Trzeba bardzo uważać co się usuwa. Kopię zapasową systemu zrobiłeś?

O ile te pliki istnieją (bo partycja systemowa ma więcej miejsca wolnego po aktualizacji do Windows 24H2) i masz rację, że

…to poczekam aż system sam zwolni miejsce.

@p19koz Wywal katalog "Windows.old

Co do IVONY, to teraz nie wiem, czy Fix działa, bo pierwszy raz włącxzyłem i co?
Zrzut ekranu 2024-10-03 101157
255 dni. Super!

Jednak po włączeniu IVONA ControlCenter co?
28 dni na IVONA Voice. Dni ubyło, bo wczoraj było 29. Rozczarowanie.

…pierwsze co zrobiłem po instalacji nowej wersji Windows.

Nie jest, to jest zarezerwowane miejsce przez system, jak byś chciał to usunąć to uruchom CMD jako admin i wklep komendę "dism /Online /Set-ReservedStorageState /State:Disabled " Przed urchomieniem sprawdź wolne miejsce na dysku C i po.

Twoja porada nie pomogła. Zwolniło się trochę miejsca, ale…

…jak było tak jest.

Ponowne włączenie zarezerwowanego miejsca przez system to: „dism /Online /Set-ReservedStorageState /State:Enabled”?

A mógłbyś spróbować usunąć te pliki ale w trybie awaryjnym?

Nie rób tego :smiley: Nie rozwalaj bazy danych TrustedInstallerowi.