Windows 11, czy to coś znowu będzie wskakiwało na siłę?

Ja mam 6 opcję. Jest osobą która potrzebuje przeglądać FB i YT, oraz kilka stron w internecie, nic więcej nie robi. Wtedy Linux też jest ok. Bo do pracy, poza siecią to jest niestety fatalny, brak narzędzi.

Co do Google to po prostu ma fenomenalne narzędzia, które bardzo usprawniają pracę i oszczędzają czas. I osobiście wolę to środowisko niż np. Apple, które mimo wielu zalet, jest zbyt hermetyczne, a ja np. posługuję się wieloma platformami i wygoda korzystania na wszystkich jest kluczowa.

Co do szpiegowania, są bardzo proste i skuteczne metody, wystarczy odpowiednio zalewać roboty losowymi danymi.

Na video serio jakoś specjalnie go nic nie wyróżnia. Może tak jak któryś wyżej wspomniał, bardziej poukładane ustawienia. Zobaczymy

Od czasu 8 niema w kolejnych systemach nic specjalnego, poza zmianami GUI i pierdołami.

Kernel się zmienił. A to nie pierdoła.
Windows 7 nie był w wersji 7.0, a Windows 8 nie był w wersji 8.0 a Windows 8.1 podobnie. Zaś Windows 10 to 10.0.
Te poprzednie, to wersje 6.1, 6.2, 6.3. To rozwinięcia wersji 6.0 czyli Visty. Czytaj : jej aktualizacje.
A GUI to tylko moda.

No właśnie kernel się za bardzo nie zmienił. Kosmetyka.

Tylko nie pisz że jego kod miałeś do wglądu więc wiesz że to kosmetyka. :joy:
Kernel 6.3.9600.17031 (win 8) to tyle bajtów - 5,786,968 zaś kernel 10.0.19041.208 (win 10 v. 2004) tyle - 7,239,480.
Półtorej megabajta kodu więcej to tylko kosmetyka. Pewnie sam NOP wstawili.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Widać po aktualizacjach. W większości te same błędy, podobne poprawki, podobne problemy. Podobnie sprawują się sterowniki itp. Natomiast windows 7 ma nieco inaczej, co łatwo zauważyć. Chociaż też drastycznej zmiany niema. Zmieniła się natomiast obsługa Audio i GFX, ale głównie audio.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Czyli jaki? Bo to, że 8, 8.1, i 10 nie różnią się zbytnio nawet dyletant zauważy. Nie trzeba do tego zbyt wielkiej wiedzy, wystarczy zaobserwować poprawki, problemy jakie trapią te systemy i widać jak na dłoni. Zresztą i tak niema co się nawet nad tym zastanawiać, bo windows 8 to ok 1% rynku a 8.1 ok 4%, pewnie jeszcze trochę i będzie jedynie egzotyczną rzadkością.

Nie zauważyłem wszechwiedzy. Wręcz przeciwnie. Jest cała masa rzeczy o których niemam pojęcia.

To może konkretnie, czym różni się 8 od 10, poza GUI, bo to tylko nakładka. Konkrety.

ps. Swoją drogą temat jest typowo jajcarski i luźny, więc po co się napinać. :wink:

Autobus od osobowego tez niczym konkretnym się nie różni. Jest karoseria, silnik, cztery koła, kierownica. Jeżdzi. Kierowca też może być ten sam. Nawet dyletant to zauważy :joy:

Różni, nie pasują części zamienne. Powtarzam pytanie, jakie konkretnie różnice wprowadzono, poza zmianą GUI. Skoro twierdzisz, że zmodyfikowano istotnie kernel, to byłbym zobowiązany, gdybyś zechciał mi przybliżyć jakie, widoczne dla użytkownika modyfikacje wprowadzono.

Bo jestem w stanie wymienić co zmieniło się z istotnych rzeczy w windows 8 w porównaniu do 7. Natomiast między 8 a 10 widzę bardziej aktualizacje, niż jakieś większe zmiany.

A Ty w ogóle wiesz czym się różni Fizyka od Algorytmiki, bo chrzanisz bzdury.

Jest akurat odwrotnie. 7 oraz 8 i 8.1 to aktualizacje Visty.
Jeśli dla ciebie powiększenie kodu kernela o 1/4 w stosunku do wersji 8.1 czyli tak naprawdę kernela nr. 6 to żadna różnica, pewnie to dla jaj zrobili, to o czym z tobą dyskutować?

Wytłumacz mi. Bo widzę że o wikipedię zahaczyłeś

No dobrze. To tak, w windows 8 dodano obsługę DX 12 aby zachęcić do przejścia na nowy system.
Teoretycznie po latach dodano obsługę gier z DX 12 do 7, jednak nie działa dobrze i wymaga sporej dozy pracy nad danym tytułem, aby działał na 7. W nowszych systemach zintegrowano sklep, obsługę chmury, np. logowanie do konta przy użyciu konta M$ i synchronizację ustawień. Kod przepisano tak, żeby można było go skompilować dla urządzeń ARM i dlatego wprowadzono sporo udogodnień w GUI które miały ułatwić obsługę takich urządzeń. Wbudowano w system Centrum Zabezpieczeń i obsługę Secure boot. Poprawiono drukowanie, obsługę SSD, USB 3.0, zmniejszono zużycie energii, poprawiono odzyskiwanie systemu (teraz można przywrócić system, lub zainstalować ponownie bez utraty plików), zintegrowano wiele usług online.

Wszystko to dotyczy 8, 8.1 i 10 . Co zatem zmieniono istotnego w 10 w stosunku do 8?
Bo główną zmiana 8 w stosunku do 7 było przepisanie kodu dla arm.

Na przykład HAL x64 został zredukowany do skrótu a wszystkie jego funkcje zostały wyeksportowane do kernela. Wymagało to zmiany kodu.
Natomiast to o czym piszesz to zewnętrzne duperele. Coś się doda , cos się wytnie.
Nie wsadzisz kernela 6.3 do windows 10 tak jak nie zastąpisz koła w autobusie kołem malucha.

I tak ładują HALMACPI.DLL.

Natomiast jeśli chodzi o zmiany w kernelu, to numeracja M$ jest zupełnie nieadekwatna do zmian. Wiele aktualizacji wprowadzało znacznie większe zmiany niż nowa wersja systemu, a mimo tego, że mocno zmieniano jądro, to i tak wersja pozostawała taka sama.

Jeśli naprawdę interesuje cię jadro systemów Windows i zmiany, to podrzucę ci ciekawy link .

Stare. Czytam Geoffa Chapella od dawna. Między innymi stamtąd dane. Pudło.
P.S. Tobie tez radzę. Może zrozumiesz różnicę między wersjami Windows. No i nie radż komuś by naprawiał windows 10 instalatorem siódemki.
Co do pliku dll, nazwa ta sama, zawartość inna.