Windows 11. Ja se ne boim, ja mam legacy bios

Co mam przez to rozumieć, na jakim kanale jestem? Przy pierwszej konfiguracji dziś rano, wybierałem kanał Beta:


Po zrestartowaniu kompa, sam przełączył mnie na kanał zapoznawczy. Dla deweloperów i beta jest niedostępne.
Wydaje mi się, że Microsoft coś miesza jeszcze z kanałami.


Teraz to i mnie cofnęło do Dev. :rofl:

Ja po wymuszeniu Dev mam 65:

Google nie widzi polskich newsów o kolejnym wydaniu dev jak używam „65” lub numerka „KB”, może @AntyHaker już coś napisał.

Jeszcze do końca tygodnia jestem w Czechach. Nawet o pierwszym wydaniu nic nie napisałem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie testuje W11 ale KB jestem ciekaw.
To co czytam jest z tego.

Ale jak napisałem, „wiedzy nigdy za mało”

Mnie ciekawi jak MS się nie gubi w tych KB by nie wydał dwóch zupełnie rożnych z tym samym numerkiem.

Może jeszcze się w tym nie gubi ale powtórne oferowanie tej samej aktualizacji mu sie zdarza.

Poza tym jest tak bardzo zajęty że od wersji 2004 nie potrafi przy defragmentacji dysków twardych naprawić błędu Id 264 polegającego na tym ze system próbuje wykonać na nich funkcję TRIM której one nie obsługują.

Usunąłem W11 i stwierdziłem, że skoro system jeszcze do wersji finalnej zmieni się, to poczekam na wersję RTM.

Mnie wykryło 71 / KB5004252.

Sa jakieś problemy z systemem? Wyczytałem że ponoć są
KB5004252 Windows 11 Insider Preview Dev Build 10.0.22000.71 - July 15 Insider - Windows 10 Forums

Nowe menu „start” nie respektuje Notepad++ dla plików txt i otwiera w notatniku z MS store.

Dzięki.

Ikony gier Steam się gubią na kompilacji 71, mam ziemską kulę „2D” rodem z Windows 95-XP.

obraz

A co się spodziewać po Windows 10 3/135 ™. Wiele jego elementów pamięta stare czasy i jest tylko przypudrowana.

Spodziewałbym się, że Valve nie musi szukać jak teraz kodować ikony gier w URL:

steam://rungameid/250900
steam://rungameid/881100

Namacalny dowód legendarnej wręcz kompatybilności wstecznej systemu wszechczasów Śródziemia, Drogi Mlecznej, Galaktyki Oriona, Windows 10 (11) 87/88 LOL : ) ™ z drukarką 3D i sandałami Mojżesza.

image

A ikonka notepada to się dużo zmieniła od 3.1 do 11. :wink: ?

Da:

obraz

Wykryło mi 10.0.22000.100 / KB5004300

PS. tu jest typo z numerem kompilacji/kompromitacji: Windows 10 − przegląd zmian w kompilacjach 21370, 21376, 21382, 21387 oraz 31390

ostatnia pewnie będzie w 3000 roku?

Wykrywa dalej i mam dostępny:

10.0.22000.120 / KB5005188


MS nie odpuszcza:

Cumulative Update for Windows 11 (10.0.22000.132) (KB5005190)


Mimo braku informacje czy mam kanał dev/beta/zapoznawczy to już wykryło:

Cumulative Update for Windows 11 (10.0.22000.160) (KB5005189)

Będzie trzeba śledzić co społeczność uzna za bliskie RTM i wymusić wypisanie z „Insider Preview for Windows 11”.

Tragedia. Jeżeli chodzi o pasek zadań to jest to kilka kroków w tył a nie do przodu jeżeli chodzi o rozwój systemu. To sprawia, że chyba jednak ja osobiście nie będę aktualizował systemu i przesiądę się prawdopodobnie na W11 dopiero z wymianą sprzętu na nowy.

  • Nie przeniesiemy już paska zadań na inną krawędź ekranu.
  • Nie przypniemy nowych skrótów i ikon do paska metodą przeciągnij i upuść.
  • Nie otworzymy plików w programie przypiętym na pasku (także metodą drag and drop)
  • Nie wyświetlimy nazw aplikacji obok ikon
  • Nie zmienimy rozmiaru ikon.
  • Nie uświadczymy rozbudowanego menu kontekstowego paska zadań, z poziomu którego mogliśmy przykładowo przejść szybko do Menedżera zadań.

Więcej info i ograniczeń nowego paska tutaj:

Pasek zadań w Windows 11 bez wielu znanych funkcji (centrumxp.pl)