Windows 7 build 7000 - wasze opinie

Witam :!:

Chciałbym, abyśmy w tym temacie dzielili się opiniami na temat najnowszego systemu.

Moim zdaniem, jeśli Microsoft utrzyma taki poziom, to 7 będzie następcą XP. Jest to Beta i zero niestabilności. Wszystko OK. W 7 widać naprawdę dużo elementów z Visty, szczególnie graficznych. Co mi się nie podoba to 2 rzeczy graficzne.

  1. Guzik “Start”, który jest takich samych rozmiarów, jakich ikony na pasku szybkiego uruchamiania.

  2. Zasobnik systemowy. Trzeba go rozszerzać, żeby zobaczyć np. stan antywirusa.

A wy, jakie wasze opinie :?:

Można wyłączyć ukrywanie ikon,ustawić żeby zawsze wszystkie były widoczne.

Ja też żadnych zwiech. Znalazłem parę błędów ale już feedbackiem wysłałem. Ogółnie mógłby ten system mniej pamięci wcianać. Mnie z kasperskim wcina niecałe 700 MB Ramu.

Masz 2GB i 700mb to dużo? No ludzie…

Im więcej pamięci ma komputer tym system więcej bierze… im mniej ma tym mniej bierze…

Niestety mam problem z FIFA 09. U was też modele ludzików są takie #-o dziwne :?:

Czlowieku to system w wersji Beta a nie do zastosowań domowych! Producenci nie mają jeszcze możliwości dostosowywania swoich produktów.

OK wiem spokojnie, ale stare gry działają OK, co dziwne :slight_smile: .

Pierwsze miłe zaskoczenia:

  • Proces instalacji wraz z wpisaniem klucza produktu 25 minut do czasu wyświetlenia pulpitu Windows :stuck_out_tongue:

  • Wykryte i zainstalowane wszystkie sterowniki (ciekawostka: w Windows Vista stery do Creativa są niedostępne w Windows Update w Windows 7 są na stronce Microsoftu) :stuck_out_tongue:

  • Szybszy start systemu (popatrzymy jak to będzie z biegiem czasu) :stuck_out_tongue:

  • Zmodyfikowany Pasek Boczny Systemu Windows :stuck_out_tongue:

  • Poprawione działanie Kontroli Konta Uzytkownika (UAC) :stuck_out_tongue:

Co mnie drażni:

  • ukryta partycja z Windows Vista (może to i lepiej trudno powiedzieć);

Ciekawostka:

  • możliwość ukrycia aktualnie niewykorzystywanych dysków w oknie Mój Komputer (Hide Emty Drives In The Computer Folder) :wink:

Pozdrawiam

Ze względów bezpieczeństwa żebyś sobie nie uszkodził Visty. Jak komuś potrzeba to wie jak ją pokazać.

u mnie partycja z Vistą jest dostępna

coś z kolorami obrazków jest nie tak w podglądzie obrazów i w przeglądarkach kolor biały jest beżowy ale jak już na przykład jak dam obrazek jako tapetę to wyświetla normalnie

Chciałbym przypomnieć że Microsoft twierdził że Vista instaluje się w 15min, to samo wielu ludzi z tego forum mówiło to samo, niestety ten mit szybko legł w gruzach. Ale trzymając się tego co twierdzi Microsoft, można powiedzieć że jest gorzej.

Tu prawda, jest o niebo lepiej.

Obiecywano nam 15sec, a jest 32sec, wiec pozostawię to bez komentarza.

To prawda! jest “wygodniejszy”, lecz nadal niektóre gadżety nie działają jak trzeba.

no nie wiem, nadal można zniszczyć cały system jednym poleceniem, bez uprawnieni root.

Troszkę krytyki nie zaszkodzi.

Send Feedback ;]

Na pierwszy rzut oka pasek trochę za wysoki. Na lapku zajmuje sporo miejsca. A tak chodzi całkiem dobrze.

A ile zajmuje miejsca na dysku ?

Zajęte jest 11,1 GB

Pierwsze wrażenie rzeczywiście jest bardzo pozytywne.

Instalowałem ten system na próbę na laptopach:

Toschiba A100 - 1GB RAM, procesor: T2300

Dell D520 - 1GB RAM, procesor: T5500

Dell Inspiron 1520 - 2GB RAM, procesor: T7250

Na żadnym z nich nie było problemów ze sterownikami. Praca stabilna i bez kłopotów. Uruchamia się szybciej i pracuje żwawiej niż czysta Vista.

Jak na razie mam tylko kłopot z podpięciem Nokii N95 Przez bluetooth. Sam telefon jest prawidłowo wykrywany, co świadczy o prawidłowo działających sterownikach bluetooth jednak brak jest do niego sterowników.

Czas pokaże co będzie dalej. Jeśli rozwój Win 7 Będzie szedł dalej w tym kierunku to zapowiada się niezły system operacyjny.

Zainstalowałem w7 bez problemów na sprzęcie

AMD sempron 2500+

ge force 6200tc

1,8 gb ramu

60gb HDD

Instalacja przebiegła bez problemów. System uruchamia się, zamyka i działa szybciej od visty nawet porównywalnie do xp. Bardzo dobra beta:D Sterownik działają bez problemów internet z Playa też:D i własnie czy bedzie neostrada działać bo chce kumplowi dać;D

U mnie neostrada chodzi przez router.

Hejka,

Czy Win7, podobnie jak Vista, nie posiada DirectSound3D? Możecie zapodać mi takowe info?

Pewnie tak. Póki co to jaby to powiedzieć #-o “rdzeń” jest z Visty. Ale do finalnej może się zmienić.