Windows 7 build 7000 - wasze opinie

Jądro :smiley:

Jeśli się nie zmieni - będzie się sporo aplikacji musiało przestawić na OpenAL z DS3D…

IMO to największa wada Visty/NT6.0, tj. brak DS3D. Winamp zacinający muzykę podczas pisania na klawiaturze… :frowning:

Brrr… Naszczęscie ALchemy do X-Fi ratuje tą żenującą niedoróbkę

(Biedni będą jeno posiadacze zintegrowanych Realteków i innych nie-Audigy/X-Fi, współczucia)

Może to tylko moje odczucie, ale wydaje mi się, że Windows 7 lepiej zarządza prądem - bateria ma lepsze wyniki…

Co prawda już w jednym temacie pojawiły się moje spostrzeżenia o W7 b_7000, aczkolwiek ten temat jest bardziej właściwy a więc jeszcze raz:

…Vista…Seven

Procesor… 5,4…5,9

Pamięć (RAM)…5,1…5,5

Grafika Aero…5,9…6.0

Grafika w grach…5,6…5,4

Dysk…5,2…5,2

Klasyfikacja indeksu wydajności była taka sama dla systemów 32 bit i 64 bit’owego.

Czas uruchomiania…46sek…51sek (średnoi na 5 prób, goły system), 64 bit’owy otwiera się jeszcze dłużej.

Przenoszenie pomiędzy partycjami obrazu ISO 2,78GB

…3,14min…3,58min

Zużycie ramu…25%…24% na gołym systemie

Do tego kilka niedogodności takich jak: “szrpanie” podczas otwierania okien, nieczysty dźwięk w pewnych przypadkach (efekt złączanych ręcznie kabelków - pstyknięcie), brak możliwości korzystania z gadżetów przy wyłączonej kontroli konta użytkownika, mały cache dla ikon programów instalacyjnych - po otwarciu folderu “dyskoteka” to wszystko sprawia, ze napewno do premiery nie będę sobie zawracał głowy tym systemem.

Dodam jeszcze, że stary 3DM03, też niżej ocenia o jakies 200pkt.

To się zmienia częstotliwość próbkowania. Nie nasza wina że Creative olał Sound Blastera zwykłego a realtek nie dopracował sterowników. A Creative człowieka który w sieci udostępnił zmodyfikowane sterowniki przez siebie do Visty dla zwykłych Sound Blasterów podali do sądu… Asus Xonar jakoś sobie świetnie radzi za 200zł, lepiej od Creative. Nie ma co liczyć że dzwięk z Sound Blastera będzie pod Vistą/Sevenem taki jak w XP (w Viście system kontroluje dźwięk a Creative olał całkowicie posiadaczy)…

Szukaj jeszcze starszych programów. To beta i producenci jeszcze nie dostosowali swoich programów

Masz wyjątkowego pecha bo nikt nie zgłasza takiego przypadku

Niezbyt wyjątkowym, bo u mnie też się czasem też tak zdarza. “szarpania” kursora myszki po podkręceniu procka + sypie BSODami, gdzie Vista przy tym taktowaniu zachowuje się normalnie (o już zgłosiłem do Send Feedback).

Wątpię że Microsoft coś poradzi dla kręconego sprzętu bo to raczej od nich nie zależy może to kwestia sterowników do chipsetu

Z brakiem płynności okien może mieć związek to, że nVidia nie wydała jeszcze sterowników pod Sevena oficjalnie ;] i sa rozne problemy z grafika

A te co zainstalowały się wraz ze systemem i te co później dociągnąłem z WU to niby co? Skąd one są, od Wedla albo Zakładów Tytoniowych. Oczywiście, że są od nV. A jak je pozyskał MS to już ich broszka, skoro się decydują je dedykować, to powinny działać poprawnie. O “cięciu” okien wspominali również inni, wiec nie jest to jakiś odosobniony przypadek.

  1. To nic nie zmienia (sprawdzone), bo co niby ma częstotliwość próbkowania do braku DS3D.

  2. Nasza? Kogo masz na myśli? Wina jest jedynie po stronie M$, który usunął DS3D z DX10. Chodzi o brak wstecznej kompatybilności programów które korzystają z DS3D (m.in. Winamp), a nie niedopracowane sterowniki (nie wiem o co chodzi z tym niedopracowaniem – możesz wyjaśnić?). Poza tym firma ma prawo do wyboru urządzeń, które otrzymują wsparcie w postaci nowych sterowników (wiem, że to nie fair wobec użytkowników starych ale jarych produktów, ale taki biznes). O ile wiem kX mają się całkiem dobrze…

  3. No może na Allegro znajdziesz jakąś kartę tego typu za ~200 zł. W sklepie morele.net ceny zaczynają się od 300 zł… (tyle kosztuje niezła płyta główna z dziwękiem HD Realteka). Wierz mi, dla wielu ~300 zł to nie jest splunięcie na chodnik.

Ze swojej karty jestem bardzo zadowolony, działa wyśmienicie (ALchemy).

Tylko jakoś mało na ten temat dyskusji (brak DS3D)

PS. Jeśli chcesz polemizować zapraszam do mnie na PW.

To powiem tak :slight_smile: Wszyscy się podniecają, że w Windows 7 usprawnili UAC, a to nie prawda. Komunikaty wyskakują z tą samą częstotliwością, jedyną dogodnością jest możliwość zmiany ustawień, a niektórzy piszą, że UAC lepsze, bo się przyzwyczaili z Visty. Dla mnie to to samo, ale ja się przyzwyczaiłem i klikam YES :smiley:

Hmm… co jeszcze, w 7 nie działają mi dodatkowe klawisze na klawiaturze, typu Play, Pause itp. na Viście wszystko ok.

I zauważyłem że ze wszystkich programów, codziennie ubywa po jednym programie :x dziś wcieło Windows Update :x

Pozdrawiam

A mi właśnie ten system się wysypał po całości… ściągną aktualizacje, aktualizował i już się nie włączył xD

No cóż na tym się kończy moja przygoda z tą kompilacją systemu, na razie ten system jest bardzo nie dopracowany i mu dużo brakuje, do “ideału” jakie wielu z was wymienia… cóż to tylko beta.

Włączona kontrola użytkownika powoduje dopisanie do instalek własnego znacznika a co za tym idzie, ten znacznik pojawia się po zainstalowaniu programu w ikonie na pulpicie. Brzydactwooooo [-X

Bo to jest beta. No to dalej mateusz8466 , kliknij Send Feedback i zgłaszaj ten straszny błąd do Microsoftu :smiley:

Na moim komputerze system Windows 7 działa bardzo stabilnie, nie zauważyłem żadnych błędów jak na razie i lepiej ocenił mój sprzęt :smiley:

Opiszę moje wrażenia:

System instalował się 10 minut, czyli bardzo szybko :o

Instalowałem na sprzęcie:

Intel Core 2 Duo CPU ~2,40 gHz

NVIDIA GeForce 8800 GS 386 MB RAM

Pamięć RAM 2048 MB

Oglądałem ten prześliczny, przezroczysty taskbar :smiley: Jest po prostu super !!

Płynność okien: Wspaniała! Jak najpłynniej!

Na początku bałem się, że mój dysk dostanie 3,0 lub niższą ocenę, a tu 5,9 !!

Windows Media Player 12 prześlicznie wygląda, nie uszkadza mi plików MP3 (bo zainstalowałem poprawkę) itp.

Mogę błyskawicznie kontrolować odtwarzanie muzyki. Wystarczy wskazać ikonę Windows Media Player i podgląd okienka z przyciskami Play, Next i Previous.

W Windows Media Player 12 jest dostępny podgląd muzyki. Wystarczy wskazać jakąś muzykę i kliknąć Preview. Muzyka będzie się odtwarzać, dopóki kursor myszy wyjdzie z tego przycisku.

Podsumowanie:

Windows 7 jest wspaniały, nawet w wersji Beta! Zapowiada się niezły system operacyjny. Jak tylko system trafi na półki polskich sklepów, od razu kupuję!

PS. Nie usunąłem Visty z mojego komputera! Zainstalowałem obok Visty, dzięki partycjonowaniu z poziomu instalatora Windows Vista.

ja to mam szczęście, 4 dzien chodzi bz wyłączania :]

Feelek spróbuj przywrócić system używając narzędzi dostępnych na płycie (Repair)

Dodane 12.01.2009 (Pn) 20:43

To są sterowniki z Visty. Ati oraz Intel wydają już bety dedykowane dla Windows 7

http://www.egielda.com.pl/forum/index.p … opic=15256

I tak ikonka żółto-niebieska wygląda jeszcze gorzej od tej tarczy z Visty, to mogli zostawić akurat bez zmian, bo ta czterokolorowa z Visty wygląda o wiele lepiej :slight_smile:

Barwy Windows 7 są zbliżone ku kolorowi tarczy więc pewnie dlatego ma taki kolor a nie inny

dziś zainstalowałem 7 obok visty;

system instalował się 20minut (od pojawienia się 1 planszy setup do startu systremu) więc o około 15minut szybciej niż vista ale jeśli patrzeć na to że wycięli z setup’a sprawdzanie sprzętu to już tak szybko nie jest (sprawdzanie instalatorem visty zajmowało około 8minut, więc jest szybciewj jedynie o 7minut).

AERO było odrazu, dzwięk też (niesprawdzałem jeszcze mikrofonu).

Wygląd (oja opinia):

Nowy pasek start jest ładny i praktyczny ale tylko przzy użyciu dużych ikon (przy małych jest mały bardzo (taki być powinien)ale jakiś zdaje mi się mniej wygodny od vistowego, szczególnie nowe rozwizanie traya jest niewygodne). I

Obramowania oknien są ładne ale ciemny/czarny jest jak dlamnie bardziej czytelny, ale niestety takowego nie da się ustawić nawet korzystając z mixera…

Glass na zmaxymalizowanyvh to jakaś pomyłka jest- owszem ładnie wygląda ale powinni dać możliwość wyłączenia glassu na zmax. oknach albo umożliwić ustawienie ciemnego koloru…

– Dodane 12.01.2009 (Pn) 21:46 –

dziś zainstalowałem 7 obok visty;

system instalował się 20minut (od pojawienia się 1 planszy setup do startu systremu) więc o około 15minut szybciej niż vista ale jeśli patrzeć na to że wycięli z setup’a sprawdzanie sprzętu to już tak szybko nie jest (sprawdzanie instalatorem visty zajmowało około 8minut, więc jest szybciewj jedynie o 7minut).

AERO było odrazu, dzwięk też (niesprawdzałem jeszcze mikrofonu).

Wygląd (oja opinia):

Nowy pasek start jest ładny i praktyczny ale tylko przzy użyciu dużych ikon (przy małych jest mały bardzo (taki być powinien)ale jakiś zdaje mi się mniej wygodny od vistowego, szczególnie nowe rozwizanie traya jest niewygodne ). Natomiast brak opisów programów jest dużym + nowego paska, podobnioe jak funkcjonalniejszy podgląd oknie

Obramowania oknien są ładne ale ciemny/czarny jest jak dlamnie bardziej czytelny, ale niestety takowego nie da się ustawić nawet korzystając z mixera…

Glass na zmaxymalizowanyh to jakaś pomyłka jest- owszem ładnie wygląda ale powinni dać możliwość wyłączenia glassu na zmax. oknach albo umożliwić ustawienie ciemnego koloru…

wygląd paska start/obramowania okien bez włączonego glassu to tragedia: nie dość że pasek wielki to ten kolor, eh… ale to beta, może to jeszcze zmienią…

“wnętrza okien”: ten nowy kolor biały w oknach typu komputer itp mi się nie podoba (najgorszy jest IE z tym podwójnym paskiem do tego białym…)

ps: Okna explorera gdy są na pulpicie nie zmaxymalizowane wydają mi się jakieś dziwnie szerokie w porównaniu z vistą (może to przez brak sidebara który zwężał powierzchnię roboczą? zobaczcie screeny…, okna 7 są jak dla mnie zaszerokie… )

dobra koniec z tym wyglądem… :stuck_out_tongue:

Funkcjonalność tej bety: W porównaniu z vistą to jest cofnięcie się wczasie a w porównaniu do xp to oprócz zmian w wordpad/kalkulator/paint/WMP nowy i MCE to nowej funkcjonalności dla szarego usera poprostu brak :slight_smile:

Niedziwiło by to tak bardzo gdyby ten system tyle niezajmował-13gb czysty system z kilkoma progsami? bez żartów… troche dużo… Vista czysta która miała mase softu zajmowała z tego co pamiętam 7gb…

Ja osobiście wole aby system niemiał tylu programów instalowanych automatycznie ale by była dołączana np płyta z różnym dodatkowym softem (albo zintegrować taką opcję z instalatorem…).

Ocena wydajności: niewiedzieć czemu 7 dał mojemu hdd tylko 3.0 a vista 5.6…

oto screeny

Vista: 61e6556d06e44dd3m.jpg

7: 247dd8f2264c2074m.png

U mnie 7 włącza się pare sekund dłużej niż Vista, seven jest x64 a vista x86

to by było na tyle. System mam dopiero parę godzin więc więcej wniosków dam pużniej…

Z tymi dyskami to związek z AHCI

Vista miała za małe okna dla mnie, malo rzeczy się mieściło i gubiła często te ustawienia. Okna Sevena na 1920x1200 mi odpowiadają nareszcie :smiley:

Bo co? Bo wywalili zbedne programy, najwidoczniej zmniejszyli wymagania i zredukowali liczbę procesów o połowę?

zredukowali? dowód proszę czysta vista i 7 bo ja tam widze i tak dużo procesów.

Szczerze mówiąc to zmiany jakie obserwujemy w 7 aktualnie można było spokojnie doodać do visty jako update pack a nie robić nowy OS…

Zgadzam się niektóre były zbędne ale fakt faktem vista była lepiewj przygotowana do pracy od zaraz dla szarego Kowalskiego niż 7beta. Załuważ że system czysty zajmuje więcej niż vista, coś tu chyba nie gra…

Okna Sevena na 1920x1200 mi odpowiadają nareszcie

a mi nie bo te oknasą okropnie szerokie , wole te vistowe…

Wiesz, okropnie szerokie ale funkcjonalne. Ciekawe co ty byś na MAC OSX powiedział :lol:

Wersja x64 - 14,2GB z programami xD faktycznie bardzo dużo przy cenie ~200zł za 500GB

Nie wszystkie zmiany są widoczne dla oczu. Polecam czytać blog inżynieryjny Windowsa Seven.

http://blogs.msdn.com/e7/