Windows 7 build 7000 - wasze opinie

Nie rozumiem dziwnej polityki MS, po jakiego grzyba mam oglądać “upiększenia” orginalnych ikon. Ikony programów, znajdujące się na pulpicie powinny wyglądać tak jak stworzył je producent danej aplikacji. W Viście rozwiązuje to wyłączenie kontroli użytkownika, tu (seven) po wyłączeniu zostajemy z kolei pozbawieni gadżetów.

Kto jeszcze nie załapał od czego są betatesty i wersję beta? Chyba po to MS zdjął ograniczenie co do pobierania Sevena żeby każdy kto zainstalował system i ma jakieś sugestie itp zgłaszał je Send Feedback’iem?

A jak kogoś bolą gadżety:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sho … &p=3193869

zomo_prl ,

Doprawdy ?

A to co za kolor :

0a7b5b0545e4b7b5m.jpg

Przed chwilą się pobawiłem mixerem, i czarny jest jak byk :lol:

Jak najbardziej mixerem można zmienić kolor na czarny…

Kolega zapomniał najwidoczniej o suwaku jasności ;]

A ty załapałeś od czego jest forum?

nie mówię o cenie hdd bo jeśli tak patrzeć to się zgadzam z tobą ale na funkcjonalność:

7 nieoferuje wiele więcej niż Xp jeśli chodzi o programy które oferuje zaraz po instalacji a o viście nie wspominając już (a zajmuje więcej niż vista…)

popieram wycinanie programów nie każdemu przydatnych ale niech idzie coś więcej za tym niż tylko wycięcie (mam na myśli mniej miejsca na hdd zajęte przez prawie goły system).

Mając 7 nawet nie można foty poprawić tylko trzeba najpierw pobrać program, zupełnie jak za czasów xp… już tą funkcjonalność powinni zostawić (mam nadzieje że wróci) albo niech wywalą do końca podgląd obrazów bo jedyną jego obecną zaletą jest możliwość zobaczenia foty nma fullscreenie…

zapomniałem przesunąć paska color intensity…


zgadzam się, Te tarcze na ikonach w 7 są brzydkie, w viscie jeszcze półbiedy ale i tak bnie są wogóle potrzebne…

Niby tak, ale po instalacja tego samego programu tylko z edycji live “galeria fotografi live” jest już możliwość naprawy zdjęć.

To działanie chyba było celowe, by z windows 7 wyciąć opcję naprawy, bo microsoft stawia na usługi z rodziny live, niby prawie identyczny program a z możliwością naprawy fotek :wink:

Co chodzi o galerie fotografii to dokonali totalnej kastracji eliminując narzędzie naprawiające. Przeciętna Ala, Ola, blndii, nie mają pojęcia o rodzinie narzędzi live. W ogóle mało się o nich pisze/mówi.

Narzędzie naprawy jak i system zapisu, oraz stworzenia kopii zapasowej, moim zdaniem była to b. udana i przemyślana opcja w Viście. Jaszcze mógłby być stopień kompresji dla zapisu.

Co z tego, że jak ściągnę Live! to mogę poprawić. No ale powiedzcie sami, po co mi dwa te same programy, z tym, że jeden naprawia, a drugi nie ?

A tak szczerze, to nie zauważyłem żeby 7 zjadał mniej RAM. Przyszedł wczoraj do mnie brat jak siedziałem na 7 i spytał się, to pokaż tego Sevena, bo jak widzę to siedzisz na Viście. Vista zła nie jest, ale opinii dobrej nie ma, bo niektórzy chcieli instalować ją na kompach do Windowsa 98 i potem kładli baty.

Kolejna sprawa na nie! Tu dają się we znaki nawyki/przyzwyczajenia a ciężko się wyzbyć :stuck_out_tongue: Nie idzie przeciągnąć na pasek zadań skrótów dysków. No właśnie po co 3 razy klikać jak było można jeden. I jeszcze jedna sprawa, nie idzie ustawić różnych wielkości okien dla poszczególnych partycji. Chodzi o to że dla “C” i wszystkiego co za tym idzie mam mniejsze okno a dla “D” większe. Również ustawienie/rozmieszczenie folderów wg. własnego uznania też jest niemożliwe (chyba).

Nazwa “Vista” źle sie kojarzy więc dlatego w pewnym stopniu Microsoft musiał wydać system pod nową nazwą

Skróty dyskowe można przeciągnąć na pasek i "zamocować " je na pasku, ale nie do końca pewnie o to Tobie chodziło.

Po przeciągnięciu dysku na pasek superbar zaznaczasz opcję “pinned”, od tej pory wystarczą Ci dwa kliknięcia by dostać się do danego dysku.

Prawoklikiem na ikonkę windows explorer z paska superbar, i nazwa dysku:

bedba0cd76a80fb4m.jpg

Siemka.czy moglby mi ktos pomoc ?

Używam systemu Windows 7 BUILD7000.Do teraz używałem systemu Windows Vista Ultimate (od 2006r.) nie było żadnych problemów… lecz zainstalowałem Windows 7 na ostatni dysk…ok wszystko działa jest ok, system chodził bez problemowo nawet 8-10H (dluzej nie uzywalem) ale zainstalowalem jakis programik UltraIso albo PowerIso nie pamietam dokladnie kiedy mialem blad Blue Screen czy przy tym czy przy tym w kazdym badz razie mialem 2te programy zainstalowane… po zamontowaniu gry do wirtualnego dysku kiedy otworzylem plik setup.exe przez 2minuty bylo ok ale potem zaczelo sie tak (po 3minutach Windows explorer.exe przestal dzialac i tak z 50razy w ciagu 2miunut pote po jakis 15sek stanal system i wyskoczyl blad blue screen… po uruchomieniu systemu ponownie po starcie wylaczylem wirtualne napedy i odinstalowalem oby dwa programy [blad wyskakiwal tylko jak byl wirtualny naped jesli go wylaczylem bylo ok nie bylo explorer.exe przestal dzialac…] ale tak gram sobie 1,30H w pasjans pajak patrze… BLUE SCREEN ERROR ndiswan.sys i takie cos DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL od gory bledu pisalo cos Defended is [cos tam] windows… ekran stal tam na niebiesko caly czas, trzabylo zrestartowac komputer, wirusa nie mam na pewno poniewaz uzywam zapory z 1miejsca w rankingu i antivirusa… na dodatek windows 7 ktory jest nowy i malo wirusow pod nim sie moze uruchomic ale nic dla pewnosci defenderem antivirusem i zapora zeskanowalem komputer, takze mksvir online, nic nie ma [podam przy okazji antivirusy moze skoro pisalo w blue screen defended to chodzi cos o ochrone komputera ze jest niezgodna z systemem… -AntiVirus: Kaspersky Internet Security 2009 8.0.0.506-Zapora [teraz juz jej nie mam ale dalej ten blue screen ;/ a nie mam poniewaz mi sie wieszala przegladarka i nie dalo sie logowac na strony nie wiem czemu… Agnitum Outpost Firewall 2009- Jesli ktos wie jak sie wlacza raporty systemu windows i nie wie oco mi chodzi z tym blue screenem niech poda jak to sie wlacza i podam mu ten blad moze mi ktos pomoze [acha zpomnialem dodac… nie wazne czy cos robie czy nie to po 30min-2H robi sie niebieski ekran…] Pozdrawiam oraz Proszę o Pomoc!

Na początek wywal Kasperskiego i Outposta.

outposta juz nie mam… jestes pewien ze bez kasperskiego bedzie ok?

Mam taką nadzieję. Spróbuj. To nie XP że wirusy same wchodzą.

jeśli masz zaktualizowany system + włączony firewall systemowy to nie wchodzą chyba, że zaczniesz chodzić po stronkach które posiadają szkodliwe mikrokody, java scripty moduły activex, otwierasz niepewne załączniki z poczty (konto pocztowe masz na wp, onet itd) itd…

nie wprowadzaj w błąd

w windows update jak klikaj update wyskakuje Error(s) found:

Code 80070422 w microsofcie pisze jak rozwiazac ten blad ale ja mam tak ustawione jak tam pisze i nic ;/ pomoc nic nie daje… pomoze ktos tez z tym?

przy okazji nie mam karty sieciowej po mgraniu windows nic nie wgrywam zeby mi net dzialal, dziala on od razu poniewaz mam internet przez kabel sieciowy

-polaczenie lokalne- ]

to ma ktos jeszcze pomysla… ?

i przy okazji…

w wlasciwosci jak klikam na komputer pisze

Status: Not Available

Product ID: Not Available

:confused: powinny byc kody rejestracyjne systemu albo pisac 30days demo czy cos…

czekam nawet z 10min i ciagle not available…

pomozcie z tym blue screenem! :stuck_out_tongue: i windows update! :stuck_out_tongue: z gory dzieki! :smiley:

Dodane 14.01.2009 (Śr) 17:39

viewtopic.php?f=35&t=301690&p=2007795#p2007795

tutaj mi pomozcie prosze z blue screenem ;p pisalem juz wszystko tam

To ja się podzielę z moim spostrzeżeniami na temat Win Se7en. Zainstalowałem wersję x86 i murze przyznać, że jest naprawdę nieźle. System jest bardziej intuicyjny w niektórych miejscach niż vista, jest lżejszy i pracuje szybko i stabilnie… instalacja przebiegła szybko, lecz miałem problemy z netem, lecz teraz już działa… Na razie system jest ubogi jeśli chodzi o funkcje… Do tej pory znalazłem 2 błędy - wu mi nie działa - cały czas mam preaparig to install gra przez neta w karty też często się zacina… z takich drobniejszych to nie działa czasem przeciągnij i upuść na pulpit z menu gadgetów, oraz ucina te paski z ustawieniami po najechaniu na gadżet.

System oceniam pozytywnie… jeśli tak dale pójdzie będzie on godnym następcom Visty poprzednich Windowsów.