Windows 7 Build 7022

Następna publiczna to RC1, ale przed tym będzie jeszcze wiele wersji testowych.

Właśnie jedną z nich jest ten build, który wyciekł na torrenty.

devil33 jak uważasz, że jest podejrzane, to po prostu tego nie instaluj, ale nie zniechęcaj innych do tego. Ja zainstalowałem i nie widzę nic podejrzanego.

Build już dawno wyciekł i został sprawdzony przez tysiące osób więc nie może być podejrzany. Ja już go wielokrotnie przetestowałem i nie widać dużej zmiany w wydajności, a co do buildu 7032 to wątpię że to będzie RC, pewnie niedługo wycieknie do internetu, a klucze do buildu 7022 pasują z wcześniejszej wersji 7000 i spokojnie można aktywować.

Wersja RC1 podobno ma wyjść w kwietniu.

Właśnie miałem pobrać Build 7022 i za jakieś 7 dni chciałbym go zainstalować. Orientujecie się może za ile ma wyjść nowszy build od 7022 ?. Nie wiem czy instalować, wgram 7022 a za 4 dni będzie 7032 lub 7036 hehe.

Ciekawe czy w wersji RC1 lub jakimś nowszym buildzie będzie możliwość uaktualnienia ![-o<

Zainstalowałem Windows 7 Build 7022 na swoim komputerze i oto moje wrażenia:

Instalacja systemu trwała zaledwie 15-25 minut. Podczas konfiguracji systemu zauważyłem takie zmiany:

  • Instalator nie pyta już, czy stworzyć grupę HomeGroup

  • Podczas wpisywania klucza produktu nie jest pokazywana przykładowa nalepka, tylko pokazywany jest taki przykład:

PRODUCT KEY: XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX

  • Pasuje klucz produktu od buildu 7000

Po instalacji systemu zauważyłem takie zmiany:

  • Internet Explorer 8 został zaktualizowany do wersji RC1

  • Odświeżony Windows Media Player

  • Odświeżone ikony i przyciski w Wordpadzie i Paincie

  • W folderze Sample Music znajdują się trzy przykładowe piosenki

  • W folderze Sample Videos znajduje się jedno przykładowe wideo

  • System nie ukrywa już partycji z wcześniejszą wersją systemu Windows

  • Odświeżone Centrum sieci i udostępniania

  • Podczas zmiany rozdzielczości ekranu do niższej niż 1024x768 pikseli pojawia się ostrzeżenie o pojawieniu się pasków po lewej i prawej stronie ekranu lub o braku miejsca na ekranie na ikony, elementy itp.

  • Panel sterowania nie pokazuje już ikonki panelu sterowania w rozmiarach 16x16 pikseli, która była pokazywana po lewej stronie okna

  • Lista innych funkcji w danym temacie wyświetlana po lewej stronie ma nowe kolory

  • W aplecie Personalizuj pod danym obrazkiem stylu jest pokazywany jego tytuł

  • Podczas zmiany tapety, poprzednia tapeta “zanika” na tapetę, którą wybraliśmy (tylko na kartach graficznych obsługujące Aero!).

  • Odświeżona ikona programu Windows Media Player

  • Nazwa tych gadżetów na pulpicie została zmieniona z Windows Sidebar na Desktop Gadget Gallery

  • Odświeżona ikona funkcji Desktop Gadget Gallery

  • Nowa ikona HomeGroup

  • Lepsza wydajność systemu

Jeżeli zauważę więcej zmian w tym buildzie, to dopiszę.

W tym buildzie przynajmniej stonowali kolory w oknach i nie są one już tak rażące jak w poprzednik buildach i dodali małe zmiany kosmetyczne, np. płynne przechodzenie między opcjami w liście rozwijanej.

Czy jest Windows 7 Build 7022 64biowy ?

Nie ma. Wyciekł tylko 32 bitowy.