Windows 7 ciągle wolniejszy od Visty?

A czego się spodziewasz jak gry nie były robione pod Windows 7, poczekaj aż będą oficjalnie jakieś pod ten system, wtedy porównuj.

Robię mały teścik, on jest już prawie skończony. Niektórzy nie będę mogli w to uwierzyć ale.

Windows 7 jeśli chodzi o szybkość działania to nabiera prędkości przy 512Mb ramu, jest w działaniu o kilka sekund szybszy niż uwaga, na 1024MB ramu. Troszkę samemu mi się w to nie chce wierzyć, dlatego dziś jeszcze raz przeprowadzę test.

Zrobię test porównawczy na 1024MB ram i 2048MB ram i 512Mb ram Visty i Seven + Ubuntu. Zobaczymy jak wyjdzie, a to dopiero pod koniec tygodnia.

Zależy czego ten test dotyczy i na jakiej maszynie? Skoro DMark’a, to wszystko możliwe, pamiętam jak na 2048MB miałem gorsze wyniki niż na 1,5GB. To było na wspomnianej starej maszynie.

Ja mam Viste HP i 7. Siódemka chodzi o wiele lepiej :lol: Wersja finalna napewno będzie jeszcze lepsza :smiley:

hmm… nie rozumiem.

Windows 7 zainstalowany na dysku, i wyciągam jedną kostkę ram i mam 1GB i robię test.

nie wiadomo, Vista w wersji beta na początku chodziła moim zdaniem lepiej niż wersja finałowa,

Tego nie mogę stwierdzić, nie miałem, aczkolwiek z SP1 + KB952709, KB955302, KB957200, całkiem przyzwoicie. Testowałem SP2, niestety z nim zaczyna zwalniać :frowning:

no potem SP1 dość przyspieszyło system ale raczej to jeszcze nie to co było w fazie beta

W fazie beta jest tak, że część usług jest wyłączona. Żeby przypadkiem nie okazało się w 7’ce na finał, że jak włączą to jeszcze bardziej zwolni.

No i tak jak mówiłem test już skończyłem, jeśli chcesz sobie porównać go z Vistą, to po link możesz napisać na PW. Bo tu się boje go wkleić bo mógłby być wzięty za spam.

Reasumując dziwię się tym wszystkim co się tak bardzo zachwycają. Niestety patrząc po postach typu:

Ktoś dalej napisał, jakie to fajne są te nowe ikonki…

faktycznie, jakby to było najbardziej istotne :stuck_out_tongue:

Dla mnie win_7 to zmieniona szata (ładniejsza), kilka przydatnych funkcji jakich nie posiada Vista no i niestety jak na razie gorsza wydajność.

Sorrki, rozpakowywanie RAR-a to faktycznie “rakieta”, pakowanie już na poziomie Visty.

Ja bym powiedział że ten system żyje własnym życiem, u jednych działa lepiej od Visty a u innych gorzej, ale co się dziwić jak to nadal wersja testowa.

Na końcowe wydanie jeszcze poczekamy.

Oby Twoje słowa były prorocze :stuck_out_tongue: a wersja finalna (na wszystkich PC) nie chodziła gorzej niż teraz Vista.

Na moim Athlonie 64 3200+ i 2 gb ram (cl 6 800 mhz dual channel) windows 7 chodzi o wiele szybciej niż Vista, którą używałem jak miałem 2.5 gb ram. Jest znacznie szybszy od visty na moim pc. Dokładnych testów nie przeprowadzałem, ale róznica jest dość znaczna( po pierwsze szybkość działania systemu/aplikacji, oraz zużycie ram- vista przy 2.5 gb zużywała 39-%40% a win 7 przy 2 gb ram jakieś 23%-30%).

Ps: mam nadzieje, że win 7 w wersji finalnej będzie tak samo szybki jak beta 1.

A ja znalazłem taki test porównywawczy szybkość Windows 7 i Windows Vista.

http://windowseven.eu/artykuly/test_seven_vs_vista/

Według tego testu wychodzi na to, że Windows 7 jest trochę szybszy.

Wszystko zależy od ilości pamięci RAM i innych parametrów.

W tym linku co podałem jest wszystko opisane (szybkości itp). :wink:

BTW link poprawny do artykułu:

:arrow: Tutaj

Może wymienisz te usługi?? Bo ja przejrzałem całą listę i nie znalazłem takowych do powłączania. To co ma być włączone to jest włączone a reszta włącza się automatycznie w określonych sytuacjach.

Jak dla mnie Windows 7 jest znacznie bardziej dynamiczniejszy od Visty. Nie oszukujmy się Vista w moim skromnym odczuciu jest jak Windows ME (MIlenium) - czyli totalny i niedopracowany powolny niewypał. Wcześniej miałem XP - wszystko chodziło szybko, ale awaryjność odstraszała, w Viście z kolei było na odwrót awaryjność mniejsza ale ślamazarność gigantyczna (po jakimś czasie rzecz jasna). Z kolei Windows 7 ma obie dobre cechy czyli bezawaryjność i szybkość działania i to jest WIELKI PLUS tego systemu. W finalnej wersji dostaniemy raczej porządny system (tradycyjnie pewnie z wieloma lukami ale na pewno lepszy od Visty).

Ja bym powiedział że w tej chwili po wydaniu SP 1 i po 50 nowych aktualizacjach Vista chodzi bardzo stabilnie i zdecydowanie lepiej niż XP!