Windows 7 ciągle wolniejszy od Visty?

U mnie na dobrym sprzęcie Vista jest naprawdę szybsza nie mówię tu o testach tylko o codziennej pracy na PC muzyka filmy foldery otwierają się dużo płynniej komfort pracy lepszy niż na Windows 7 siedziałem na siódemce dwa dni i jednak pozostaje Vista

Post ten zakładałem dwa miesiące temu, doczekaliśmy się RC i niestety W7 jest wolniejszy od Visty, chyba tylko poza rozpakowywaniem RAR’a.

Eksplorer mało płynnie otwiera okna choć zauważyłem nieznaczną poprawę od b_7048. Zamykanie/otwieranie systemu jest na poziomie Visty, minimalnie ok.2% (przy 2GB RAM) mniejsze zużycie. Komfort ustawień wizualnych np. folderów jest gorszy ponieważ nie idzie w prosty sposób wstawić w folder wybrany obraz jak również poukładać foldery wg własnego upodobania. W dalszym ciągu gorsza wydajność w 3DM i szybkości działania wielu aplikacji. Żeby nie wszystko było na NIE to trzeba przyznać że wiele wysiłku MS wkłada w aplikowanie nowych tapet, ekranów logowania i zmianę ikonek…heh

I ja muszę stwierdzić, że vista u mnie chodzi szybciej niż Windows 7 RC. Da się odczuć tą powolność Siódemki.

Powiem tak, o ile nie potrafią zrobić systemu z szybko działającym AERO, to niech se podarują i tyle. Skoro już pakują to niech działa przynajmniej tak jak w Viście.

Pamiętajcie, że Windows 7 RC to beta i do tego nie poaktualizowana a vistę macie pewnie już z tysiącem aktualizacji i siłą rzeczy może czy nawet działa szybciej. Ja miałem wcześniej XP i Vistę na kompie (oba systemy bez żadnych aktualizacji/brak netu) XP był szybszy od visty. Potem miałem Vistę i Win7 (też bez aktualizacji obu systemów) i Win7 był znacznie wydajniejszy. A co będzie jak już wyjdzie finalna wersja i dojdą aktualizacje?! Będzie dobrze a co do Aero to w 7 wszystko działa szybko i sprawnie i nie muli tak jak na Viscie więc nie wiem skąd te narzekania. Na chwilę obecną z pewnością system Vista i dziadek Xp są lepsze bo już są połatane, ale na dłuższą metę oba te systemy są mało praktyczne i zbyt ubogie (niestety a może nawet i lepiej).

O i jeszcze coś mi sie tak na myśl rzuciło - zauważyliście, że gdy wychodziła wersja beta Visty nie było takiego zafascynowania jak przy 7?! W tej chwili mało kto narzeka na najnowszego windowsa.

Pozwolę sobie nie zgodzić się…

Win 7 64 bit. rc v.7100 pobrałem we wtorek późnym wieczorem i natychmiast postanowiłem rzucić go na głęboką wodę… przeprowadziłem instalację na MacBooku Pro Alu 2008 15" 2,4 Ghz (myślę że nie ma potrzeby podawać dokładnej spec. gdyż jest og. dostępna)

  • liczyłem na problemy, jednak…

Instalacja przebiegła sprawnie i bezproblemowo. Prawie wszystko [były problemy z dźwiękiem i WiFi] działało od razu (zaznaczyć tu trzeba że to Mac i ze sterami jest kiepsko) ale uporałem się z tym w środę.

Muszę powiedzieć, że choć zbytnio nie instalowałem na nim dodatkowego oprogr. to jestem bardzo mile zaskoczony.

System działa zadziwiająco szybko i jest stabilny.

W dniu wczorajszym wielki format [już na moim blaszaczku] i instalacja Vista 64bit. i Win 7 64bit. + wszystkie aktualizacje i sterowniki. Na siódemce nie działa tylko SB Audigy 2.

Programy zainstalowane: Firefox, Thunderbird, Lightroom 2,3 trial, Photoshop CS4 trial, Nero7, DVDShrink, PowerDVD, Sony Vegas PRO trial…

Nie przeprowadzałem żadnych prób i pomiarów za pomocą Everesta czy 3DMarka ale subiektywne odczucie jest jak najlepsze i wydaje mi się że Win 7 jest jednak szybszy i sprawniejszy w działaniu…

Od wczoraj od godz. 17-tej cały czas odpalony jest Orthos - system stabilny, nic niepokojącego nie dzieje się.

Muszę powiedzieć że przeczucie każe mi mieć nadzieję iż tym razem Microsoft zaproponuje nam coś wartego uwagi. Oby tylko nie wypuścili tego jeszcze więcej wersji niż Visty… :smiley:

Windows Seven x64 zainstalowany jako domyślny system na tej samej konfiguracji sprzętowej ( patrz podpis) włącza się u mnie około 40 sekund ze stoperem w ręku Vista robiła to około minuty dokładniej 56 sekund . Pamięć ram vista na dzień dobry zabierała jej 1.50Gb zaś Seven zabiera 800 MB . System mam zainstalowany od środy i nie miałem żadnego BSOD co często występowało na Viścię . Programy Zainstalowane : NIS , Firefox , Gadu-Gadu, Skype , Nero , AllPlayer + Kodeki, WinAmp . Co do efektu aero mniej dużo mniej muli jak to miało miejsce w przypadku visty . Pozostaje tylko czekać na wersje RTM jak będzie w sklepach to bez chwili zastanawiania się kupię . Widać Microsoft się tym razem postarał =D>

Ciekawe jakie =D> W7 na tym etapie nie przyjmuje zewnętrznych i tyle.

nieporównywalnie lepszy od visty.

postawiłem wszystko na jedną kartę i upgradowałem vistę do win7. podczas instalacji - żadnego problemu, po instalacji jeszcze lepiej:) wszystkie sterowniki są ok, nie ma problemów ze sprzętem ani z programami. co więcej już od pierwszego uruchomienia da się odczuć, że win7 jest po prostu szybszy.

ja też planuję zaopatrzyć się w oryginał jak tylko wejdzie do sprzedaży.

polecam wszystkim (w szczególności użytkownikom visty) przetestowanie siódemki.

Jak nie ma problemów ze sterownikami? Tyle że za sterowniki akurat nie jest odpowiedzialny MS i tu nie należy go winić. Myślałem że najnowszy od NV już z certyfikatem whql (185.85_desktop_win7_32bit) poprawi wydajność aero a tu niestety lipa. W dodatku ma poważny błąd w wyświetlaniu desktopu po klonowaniu i zmianie saturation.

Nie rozumiem jak można uzyskać whql z takim błędem [-X

Jakie oto one Real Alternative i FFDshow normalnie się zainstalowały i działają :x :smiley:

Proponuje sobie poczytać i nie pisać głupot:

http://windows7.pcworld.pl/news/342739-Windows.7.blokuje.kodeki.firm.trzecich.html

Wystarczy zainstalowac Win7codecs ze strony http://shark007.net/win7codecs.html. Jest tez dodatek pod x64. Dziala bardzo dobrze pack. Bez problemu sa napisy pod WMP.

Napisy w WMP to zawsze były i są bez najmniejszych problemów po zainstalowaniu DirectvobSub.

Co nie zmienia faktu ze filmy leca przez ffdshow.

A z innej beczki czy aero tez wam przycina? Widac to najlepiej jak sie przemieszcza okna. Pod vista i windows 2008 takich przycinek nie mialem.

“Odkrył on, że kompilacja 7057 ( ja mam 7100 :stuck_out_tongue: ), automatycznie blokuje kodeki firm trzecich (H.264 i MPEG 4) podczas odtwarzania filmów w programach Windows Media Player oraz Media Center” . Jak napisałem kilka postów wyżej do oglądania filmów mam Allplayera . Blokuje kodeki tylko w WMP i WMC. Aero u mnie się nie przycina możliwe że to zależy od pamięci karty grafiki ??

Wcześniejsze build’y też to miały i ma tak zostać podobno aż do finału.

Owszem filmy bezproblemowo są odtwarzane, aczkolwiek już jest problem chcąc np coś edytować. I tak dla przykładu Avi-Mpeg splitter nie zaimportuje twierdząc, ze brak prawidłowego kodeka. Ten proceder już jest widoczny kiedy ustawimy ikony filmów od “małych wzwyż”

przechwytywanie.png

To masz wyjątkowo coś nie tak z komputerem. U mnie Vista x64 SP1/SP2 odpala się około 25s. a 7 x64 7000 odpalał się w 35s. Vista na dzień dobry zjadała 800MB do 1GB i 7 800MB do 1GB. BlueScreeny ? brak zarówno na Vista jak i na 7.

Tak tak wiem porównuje bete zamiast RC. Ale denerwują mnie ludzie co uparcie twierdzą że Vista jest gorsza od 7 a tak naprawdę to to samo.

Każdy system po postawieniu jest szybki i stabilny dobijamy go my czyli użytkownicy pakując w niego coraz więcej programów, gier i innych rzeczy tego typu zgodzę się z kolegą iż seven to vista w innym wydaniu . Zapewne panowie z M$ coś odwalą pamiętajmy że viste w fazie beta i RC też każdy chwalił =D> a teraz jak jest tak jest :x

A niby kolego jak jest z vistą?? Vista na dobrym PC śmiga jak dzik, instalując W7 na tym samym PC mam wrażenie, że W7 jest troszkę wolniejsza, zużycie ram na tym samym poziomie. Ludzie z słabymi kompami w szczególności z Laptopami psioczą na viste, że im muli, a W7 zachwyt. Tylko nie biorą pod uwagę, że viste instalują z OEM od producenta lapka, a W7 czyściutki. Proponuję zainstalować czystą Viste i wtedy porównać. Jak już wiadomo W7 na słabszych kompach zużywa mniej ramów od Visty i tu jej główny atut.