Windows 7 ciągle wolniejszy od Visty?

stary nie wierze ze czysta vista pobiera ci 24 % ramu daj screna z czystym windowsem to uwierze mam 3 systemy i vista okolo 30 % brala i tez mam 2 gb i w viscie to bylo od 30 do 40 max w stanie bezczynnosci i jezeli mam mowic szczerze to roznica w pobieraniu ram jest na orzysc Windows 7 ale tylko o 10 % srednio albo az to i tak nie duzo patrrzac na to aero iine dodatki napewno bedzie to najszybszy system tu nie ma dyskusji ,rewolucyjne bedzie tylko touch screen a reszta jest ulepszona i bardziej przyjazna dla uzytkownika niz w poprzednich systemach wiec nie pesymizuj tak bo przez to nie widzisz plusow.pozdro =D>

Dodane 16.05.2009 (So) 4:37

popieram .nie kumam durni co pisza ze vista jest wolniejsza od xp,pisza tak jedynie nooby ktore sie nie znaja na podstawowych sprawach systemowych albo maja niewystarczajacy sprzet a szczegolnie ramu gdzie dzis kosztuje grosze .Ludzie kupcie se te 4 gb ramu i nie bedzie marudzenia a potem zainstalujcie np. wresje vista 64 bit i win7 do testowania ewentualnie chyba ze znacie jakis szybszy windows tylko nie mowcie zze Xp 32 albo 64 bit :smiley: wiem co mowie bomam wszystkie systemy i z nich korzystalem a xp krotko mowiac jest dla ‘biedoty’ i ‘zacofanych ludzi’’ oczywiscie bez obrazy to taka metafora tylko,ale fakt faktem ze Polska jest zacofana pod tym wzgledem i nie tylko Polska jezeli chodzi o Europe

Widocznie się nic nie znasz, wiec lepiej nie zabieraj głosu. Wyrosłem z opowiadania bajek :stuck_out_tongue:

przechwytywanie.th.jpg

Chyba nie dorosłeś do kulturalnego wypowiadania się na forum, proponuje więcej tu nie zaglądać.

Sorry ale chyba nie widziales jeszcze “niekulturalnej” wypowiedzi, i napisz lepiej jakie konkrety a nie wyjezdzasz z kultura.U wiekszosci uzytkownikow windows 7 lepiej sobie radzi z pamiecia ram i nie ma o czym dyskutowac chyba ze dasz mi jakies dowody ze sie myle ,i nie ty decydujesz kto ma sie tu wypowiadac wiec sie uspokoj. to ze w stanie spoczynku jest podobnie ze zuzyciem ramu jak w viscie to nieznaczy ze przy odpalonych aplikacjach jest tak samo ,ja widze roznice i wiekszosc rowniez ja widzi ,moze nie ma jakiejs kolosalnej roznicy ale jest lepiej ta sprawa zoptymalizowana i tak jak powinno byc a dodam ze to jest wersja testowa wiec badzmy dobrej mysli ze bedzie jeszcze lepiej

Też stwierdzam, że 7 jest wolniejsza od visty.

Może to wina RC, jeżeli nie, to nie widzę sensu przesiadki, oprócz

nowego usprawniającego pracę interfejsu, i superkozackich “Libraries”

które pomogły mi się odnaleźć w czeluściach dysków.

PZdr

Na moim sprzęcie siódemka jest zdecydowanie szybsza od visty (oba systemy w wersji x64). zarówno start systemu jak i zamykanie, praca (Lightroom), World of Warcraft też działa przyjemniej. Porównuję oczywiście czyste systemy.

no właśnie i juz teraz widać podobną sytuacje jaka była z Vistą, pierwsza beta dla mnie chodziła dość dobrze ale już kolejne wersje coraz gorzej, mimo że tak jak zaleca zwykle MS formatowałem partycji i instalowałem kolejny build na czystej partycji, identycznie jest z seven 7000 na moim słabym kompie chodził fantastycznie ale już RC mogę stwierdzić że niestety ale wolniej a jeśli doinstaluje się dodatkowo Polski pakiet językowy to już porażka, może trochę lepiej niżeli Vista zaraz po instalacji ale z czasem podobnie, ale bardziej ze wskazaniem że to Vista pracuje lepiej,

identyczna sytuacja w dwóch kolejnych wersjach systemu, wiem że dochodzą nowe usługi, funkcjonalności ale bez przesady, ponadto nie mogę zrozumieć dlaczego polski pakiet tak zamula system, rozumiem że to jeszcze nie finalna wersja no ale w końcu Release Candidate czyli kandydat do finalnego wydania.

Co poszło nie tak… ??

u mnie win7 posadziłem dopiero w momencie wydania wersji RC więc trudno powiedzieć jakby się sprawowały wcześniejsze buildy. Może to kwestia kolejnych poprawek które MS podrzuca co jakiś czas. ja póki co jestem bardzo zadowolony (od momentu kiedy poradziłem sobie z dźwiękiem). zmieniony interfejs mi pasuje. pytanie jak będzie z kompatybilnością softu, choć na dzień dzisiejszy jakieś 90% których używam działa bez zająknięcia.

Oficjalny udostępniony build Windows Seven to 7100 a nie 7127 więc nie chcę wiedzieć skąd ściągniesz system.

Po drugie ile osób tyle opini - wg. mnie najlepiej postawić Siódemkę obok Visty (jeśli naprawdę chcesz ją przetestować, sprawdzić czy wszystko działa itp.) Później sam wybierzesz czy chcesz korzystać z Visty czy z Siódemki.

Co do sterowników sam musisz zobaczyć co i jak, ja na swoim komupterze nie instalowałem żadnych sterowników poza tymi ściągniętymi z WU (karta graficzna + dzwiękowa) i wszystko działa.

Możliwe,nie jestem w temacie,tylko poprzedni post cos mówił o wersji 7127 dlatego myślałem ze to najnowszy Build.

Wersję mam ze strony Microsoftu wraz z kluczem,pewnie na kilka/kilkadziesiąt dni ale później się pomyśli co dalej.

Tylko pytałem was jak na dzień dzisiejszy ze sterownikami(chodzi o te sterowniki obsługujące Fn+…).

Zrobię chyba tak że najpierw wrzucę Seven na kilka dni i potestuje.

w8, what?

podobno to miało iść tak:

7000=Beta

7100=Rc

7200=RTM

Proszę skupić się w dyskusji na kompilacjach 7000 i RC 7100, oficjalnie udostępnionych przez Microsoft do powszechnego użytkowania.

OTy Kosz.