Windows 7 czy Windows 8?

Witam, 

 

składam komputer przeznaczony do gier i nagrywania i nie potrafię się zdecydować pomiędzy win7 a win8.

 

proszę o pomoc

win 7 radzę lepszy bardziej przejrzysty i do twych celów lepszy.

tez tak myśle ale potem popatrzyłem na statystyki win8 i zobaczyłem że tam dzieje się wszystko szybciej :slight_smile:

Ja uważam że Windows 8. Jestem zapalonym graczem i nie wrócił bym na żaden inny system (poza Linuxem którego mam na drugiej partycji). A jak przeszkadzają ci kafle to możesz je usunąć tym sposobem: http://www.dobreprogramy.pl/4lpha/Windows-8-w-skorze-Siodemki,37586.html

właśnie o to mi chodziło zdania są podzielone :\  przeszukałem pół google’a i dalej nwm co wybrać a kafle mi nie przeszkadzają

 

Win8 mi się podoba tylko nie wiem czy będą na nim dobrze działały gry i nie będą się zacinały podczas nagrywania 

Ja używam Win8.1 i jestem zadowolony, gry mi działają dobrze, sam system jest sprawny i stabilny. Kafli używam rzadko, ale są w porządku - kwestia przyzwyczajenia.

Do Modern UI łatwo się przyzwyczaić. Dodatkowo Windows 8 ma kilka ulepszeń, których nie ma w Windows 7 - np. przebudowany menedżer plików, aplikacja Modern UI, głębsza integracja w usługami internetowymi.

Według mnie Windows 7. Bardziej sprawdzony, szybki i ładniej wygląda. Windows 8 i interfejs kafelkowy obsługuje się dobrze tylko na ekranach dotykowych.

Pomiędzy tymi systemami nie ma w zasadzie dużych różnic (używałem zarówno 7 jak i 8)

Na jednej partycji zainstaluj 7, a na drugiej 8 i wybierz który Ci się bardziej podoba. W 8 są niektóre opcje bardziej rozbudowane jak w/w menadżer zadań czy explorator plików, ale bez tego też da się obejść, tylko taki bajer (fajny bajer ;))

Oba systemy możesz przetestować, do pobrania w wersji trial z licencją 90-dniową, więc sporo czasu na testy. Moja subiektywna opinia jest taka, że Windows 8 i 8.1 działa na moim laptopie szybciej i wydajniej, niż Windows 7.

A czy 8.1 obciąża mniej kartę graficzna niż 7?

Ja wróciłem z 8 na 7 i jestem zdania, że Siódemka wcale nie ustępuje szybkością Ósemce, a komputer nie jest wcale nowoczesnym demonem szybkości.

Ja polecam 7, ale tak jak napisał Roobal najlepiej będzie jak sobie potestujesz obie wersje.

 

A co do obciążenia karty, to pewnie obciąża ją nieco mniej bo posiada znacznie mniej efektów wizualnych niż 7.

Wprawdzie nie miałam możliwości porównania tych dwóch systemów, jednak uważam że lepszy i bardziej dopracowany jest Windows 7. Zwłaszcza że w Windows 8 nie ma nawet normalnego menu i są jakieś głupie kafelki…

 

Jak kiedyś będę zmieniać system na starszym kompie, to z chęcią zainstaluję tam Windows 7 32-bit, o ile oczywiście będzie mnie stać na jego zakup, dołożenie RAM i wymianę dysku na większy.

 

Bzdura, jedyny minus ósemki jaki mi przychodzi na myśl w pośpiechu to zmiana polityki prywatności :slight_smile:

O ile za “rewolucjami” nie przepadam, o tyle ekran startowy jest dla mnie czytelniejszy, niż tradycyjne menu start.

Zdecydowanie 7

@roobal masz całkowitą rację. Nie dość, że bardziej przejrzysty to jest całkiem ładny po drobnej personalizacji. Nie wiem czemu ludzie płaczą za menu, ja je otwierałem tylko po to, żeby zacząć wpisywać szukaną frazę… Czyżby dzisiaj ktoś jeszcze szukał wciskając po kolei “wszystkie programy” itd.?

Nie szukam, bo wszystko co potrzebne mam na pulpicie. Jak potrzebuję, to dostaję się przez menu start.

Tak samo z Panelem Sterowania, z początku w 8 nie wiedziałem, gdzie on jest, bo zawsze klikałem Start>panel sterowania. Tak samo z Moimi dokumentami, Moim komputerem itp.

PS czemu w 8 i w 7 zrezygnowali z bardzo przydatnej rzeczy jaka jest w XP, mianowicie na górze są 2 pola: internet i poczta i do nich przypisane programy? Dla mnie jest to bardzo przydatne.

Możesz sobie wyciągnąć te skróty na pasek zadań, co jest jeszcze wygodniejsze.

 

A i opcja “przypnij do Menu Start” w Windows 7 chyba nadal była obecna, więc żadnym problemem nie było sobie tą funkcjonalność przywrócić.

Nie wiem jak w temacie gier, ale ogólnie polecam Windows7! Ja się do “ósemki” nie potrafię przyzwyczaić, jest bardzo niepraktyczny i wymagający od użytkownika