Windows 7 do ustawień fabrycznych (nowa instalacja)

Witam chciałbym zrobić format windows 7, po 2 nieudanych próbach stwierdziłem że lepiej będzie napisać do was i prosić o pomoc. https://www.youtube.com/watch?v=Pl6-u_6Yah0. Robiłem to samo co na tym filmiku i nic się nie zmieniło, komputer zaczął instalować Windows ale cała zawartość dysku została. Posiadam płytkę windows 7

Pliki zostały, ale system powinien być świeży.

Windows 10 ma funkcję resetu do ustawień fabrycznych.
W Windowsie 7 trzeba formatować dysk.

Skoro posiadasz płytę z instalatorem i jesteś jeszcze w stanie uruchomić tego Windowsa 7, to wykonaj to:


Niczego z oprogramowania nie utracisz. System zostanie nadpisany z ustawieniami firmowymi, jedynie Internet Explorer 11 dla Win7 trzeba doinstalować, a dopiero po nim wszystkie aktualizacje od nowa.

ok, to żeby mieć czystego windowsa to co trzeba zrobić ? chciałbym sformatować dyski tak aby ponownie instalować system z biosu

Podałem Ci rozwiązanie na przywrócenie stanu fabrycznego ustawień czynnego Windowsa, bo o to pytałeś w temacie, bez utraty obecnego oprogramowania.
Teraz czytam, że chodzi Ci o tzw. “czystą” instalację spod bootowania.
W tej sytuacji być może ktoś Ci opisze jak zainstalować “czystego” Windowsa. Opisów tej procedury jest cała masa w sieci.

ok dzięki

mam system proffesjonal a płytkę od home premium i nie da się zrobić tego co wysłałeś bo raport zgodności na to nie pozwala więc chciałbym się dowiedzieć jak w pełni usunąć windows 7 i sformatować dyski aby zacząć instalować system od biosu

A tak, to prawda! Nie da się tego zrobić w formie przeze mnie proponowanej z wersją inną na płycie i inną na komputerze. Pozostaje Ci wobec tego zwyczajna, czysta instalacja Win 7 Home Premium.

tak i jak to zrobić ? przejrzałem mnóstwo filmików na yt i nic nie działa

Wobec tego napisz mi, czy chcesz zachować jakieś swoje pliki na dysku twardym, czy dysk chcesz całkowicie wyczyścić?

całkowicie wyczyścić, aby miec potem czystego windowsa

Wobec tego załączam odpowiednią instrukcję.
Instalacja Win7.txt (2,5 KB)
Reinstalacja Win7.txt (3,3 KB)

dziękuję