Windows 7 - explorator windows przestał działać

Witam

Mam problem z windowsem a wygląda on tak:

Laptop po włączeniu strasznie muli i praktycznie nic nie można zrobić, a gdy próbuje wejść w co kolwiek wyskakuje po chwili komunikat że Explorator Windows przestał działać.

Jak rozwijam liste co sprawiło problem jest tam napisane że plik shell32.dll.mui jest uszkodzony.

W trybie awaryjnym niestety to samo ;/

System skanowałem Kasperskym Live CD nic nie znalazł.

W systemie nie bylo nic takiego instalowane ani grzebane chyba, że nie śiwadomie więc nie wiem co mogło wywołać ten problem.

Przegladałem podobne posty na tym forum niestety niewiem jak sprawdzić logi w OTL z wiersza poleceń bo w systemie nie można nic zrobić.

Bardzo proszę o jakieś rade czy instrukcje co mogłbym zrobic sprawdzić. Komputer jest mi bardzo potrzebny na jutro a w tej chwili nic nie jestem w stanie na nim zrobić.

Laptop ASUS N73S

Windows 7 home premium - 64 bit

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Przywróć system do dnia, kiedy było wszystko dobrze, albo wyłącz laptop, odłącz od zasilania, na chwilę wyjm baterie, włóż je i włącz. Win 7 potrafi się naprawić, chyba, że wyskoczy opcja naprawy.

wyłaczanie i wyjmowanie bateri próbowałem także i nic z tego… z przywracania systemu także nici ponieważ nie mam wogóle żadnych punktów nie mam to właczone ;/

próbowałem porad które znalazłem na tym foruma ale niestety nie daje to efektu

proszę o jakieś propozycje co jeszcze mógłbym zrobić…

Zapoznaj się z tym http://www.fixitpc.pl/topic/514-wymiana … stemowych/

Poza tym jeśli możesz ,odinstaluj wszystkie programy ochrony,antywirusy itp. Wyjmij baterie oraz kostki RAM uruchom komputer,potem wsadź kostki Ramu. Uruchom ponownie.

podmiany plików także próbowałem.

podmieniałem plik:

  • shell32.dll

  • explorer.exe

co dało efekt zerowy. Pliki brałem z drugiego lapka z identycznym system itp

antywirusów ani tego typu programów nie posiadam.

Usunołem też Asus WebStorage bo z tego co czytałem często to pomaga niestety także nic…

tego laptopa mam krótko bo wcześniej miał go mój brat i wszystko działało a ja nic nie instalowałem. Może to wina jakiegoś programu ale niewiem co usuwać.

Start -> okienko Wyszukaj pliki i programy wpisz -> Przywracanie i powinna wyskoczyć opcja przywracania systemy.

Pamiętaj, że zadziała ta opcja o ile masz włączone przywracanie systemu (Komputer -> ppm -> właściwości -> zaawansowane ustawienia systemu -> ochrona systemu).

Spróbuj przez menedżera zadań uruchomić proces explorer.exe (w menedżerze -> plik -> Nowe zadanie -> wpisujesz to co trzeba). Zobacz czy w ogóle próbuje się uruchomić.

Jeżeli masz dysk twardy podzielony na partycje C oraz D-czyli z recovery win.7

Przywróć system z recovery partycji. Jeżeli masz płytę to zainstaluj na nowo z płyty. Myślę ze Świerza instalacja da najlepsze efekty.

no właśnie w tym kłopot że tak jak pisałem nie mam właczonej tej funkcji ;/ i nie mam żadnego punktu który mógłbym przywrócić…

jakieś propozycje jeszcze ?

aa i przeinstalowałem też sterownik od grafiki oczywiście także nic.

nie za bardzo chciałbym robić format dlatego liczę że jakoś mnie wybawicie z tej opresji :smiley:

Masz płytę w Win7? Jeśli tak to TU masz lekarstwo na problem w chwili gdy nie masz ani punktu przywracania ani recovery.

Podmieniłeś ten uszkodzony plik shell32.dll .mui

sfc /scannow

http://support.microsoft.com/kb/929833

niestety płyty też nie mam ale gdy przy starcie daje F8 to oprócz trybów awaryjnych itp. jest także napraw i potem wyskakuje to samo okno jak w linku w którym mi przesłałes. czy jest to to samo? wybaczcie jesli moje pytania wydaja się idiotyczne ale nie jestem w tym temacie aż tak oblatany hehe

Proponuję zaopatrzyć się w płytkę, nie musi być koniecznie od Twojego systemu ale ważne aby była to od wersji 64bitowej, i spróbować właśnie metody z płytką. Zawsze pomaga.

Innego prostszego jak dla Ciebie sposobu nie widzę :wink:

Kolejna zastanawiająca mnie kwestia to recovery. Jeśli to laptop z preinstalowanym systemem (sklepowy) to bankowo musi być to recovery o ile nie były zmieniane partycje i nie były dzielony dysk. Jeśli coś było robione w tym kierunku mogą być problemy z dostępem do recovery. Sprawdź, zapytaj się brata (bo z tego co widziałem to on poprzednio użytkował laptopa).

nie znalazłem takiego pliku jak shell32.dll.mui - taki niby jest uszkodzony

podmieniłem shell32.dll

funckja - sfc /scannow zatrzytmuje sie przy 17% i koniec

Dodane 11.12.2012 (Wt) 0:27

_tommy_ w linku który mi podłeś czyli moje lekarstwo jest sposób jak wrzucić plik explorera ale ja go posiadam więc chodziło o to czy o ogólna naprawe z płytki żeby przeprowadzić?

Dodane 11.12.2012 (Wt) 0:32

a jakieś sposoby ze sprawdzaniem logów czy to z OTL czy Combofixa? nie znam sie za bardzo na tym ale przy podobnych postach widziałem że przegladali takie rzeczy i czasem dużo mogli wywnioskować :slight_smile: czy to raczej nie ma sensu?

jest może jakiś sposób żeby sprawdzić jaki plik jest napewno uszkodzony badź czy za całe zamieszanie nie jest odpowiedzialny jakiś program? ;/

Na OTL czy Combofixie nie znam się za dobrze ale jeśli to tylko plik shell32.dll to może to pomóc. W przypadku uszkodzonego explorera raczej mało prawdopodobne.

Musiałby się jeszcze wypowiedzieć ktoś kto zna dobrze temat :slight_smile:

Żeby mieś dostęp do folderów i plików, możesz pobrać na sprawnego kompa to portable, spolszczyć i nagrać ISO na pena, czy płytę. http://www.dobreprogramy.pl/Explorer,Pr … 31647.html

Nikt nie jest wielkim expertem a to forum własnie jest po to aby wymieniać się wiedza i doświadczeniem =D>

Spróbuj tego

http://www.comodo.com/business-security … odo.com%2F

Ściągnij i zainstaluj na pendrive . Wyłącz ten nie działający laptop podłącz usb z tym programem i włącz laptopa .

no właśnie niewiem co z tym recovery dlatego że na dysku jest obecnie kilka partycji więc niewiem jak do tego dojsć czy to jest czy nie ;p jak byś mógł mnie jakoś pokierować to zobacze :slight_smile:

C:\Windows\system32\pl-PL\ shell32.dll.mui

C:\Windows\System32\en-US\shell32.dll.mui

Pobierz i uruchom Autoruns

Odznacz wszystkie pozycje na karcie Explorer i zrestartuj komputer.

Wątpię żeby był związek z wirusami, ale pokaż log z OTL na:

http://wklej.org/

ok już próbuje i zaraz napisze jakie efekty :slight_smile:

napisz jakie masz partycje. C-D itp

kliknij na komputer ,zobaczysz wszystkie partycje, następnie najedź na partycje myszką i pokaże się info jaka to partycja i co na niej-zazwyczaj partycja D z opisem recowery partition. lub Data partition-własnie od słowa Data pochodzi oznakowanie partycji jako D . To własnie ta na której masz kopie oryginalną systemu i z niej odpal-zainstaluj system na nowo :lol: