Windows 7 Laptop - Brak dostępnych połączeń

Dzien dobry
Po wczorajszej aktualizacji Windowsa straciłem połączenie z Wi-Fi, oraz Windows nie pokazuje żadnych sieci.


Przeszukałem wujka google ale nic nie znalazłem na temat tego problemu, bardzo prosze o pomoc (Wylaczenie i wlaczenie laptopa z powrotem nie pomogło)

W7 nie jest już aktualizowany, chyba nie było żadnych „krytycznych” łatek, skąd i co zainstalowałeś? Co za laptop? Podpinałeś kabel bezpośrednio?

Miałem zaległe aktualizacje to zainstalowałem.
Na zdjęciu jest marka, Compaq Presario CQ57
On łączył się bezprzewodowo, teraz nie wiem co sie stało

Staruszek, wynikałoby, że błąd w sterownikach pewnie. Reinstalacji pewnie nie chcesz robić, więc odinstaluj i ponownie zainstaluj te od wi-fi, po kablu np, a jak karta padła, to wydasz piątaka na wi-fi na usb i git. :wink:

A co jezeli nie pamietam jaka mam karte sieciowa?

To raczej nie wina karty sieciowej - Tethering też nie działa. Więc najprawdopodobniej Windows wyłączył usługę Wi-Fi

Niemożliwe.
Jeżeli łączysz po kablu z pc telefon, to byś musiał tryb samolotowy włączyć, a tego nie zrobiłeś. Ewentualnie nie opłaciłeś rachunku za Internet i odcieli. :wink:
Jeżeli łączysz telefon z pc bezprzewodowo, to właśnie karta sieciowa.

… to zaktualizuj się do W10, on lepiej od 7 wykrywa i instaluje automatycznie. :wink:
Ew. sprawdź siw chyba potrafił.

Pokaż zdjęcie z menadżera urządzeń-karty sieciowe może jest konflikt. Możliwe że aktualizacja podmieniła lub uszkodziła sterowniki do sieciówki i ta teraz nie funkcjonuje. Musisz przywrócić starszy driver i pewnie będzie ok. Wszystkie te czynności możesz zrobić w Menadżerze urządzeń.

Też tak czytałem, że już nie ma żadnych aktualizacji dla Windows 7. Dziwna sprawa. Jakiś punkt przywracania systemu sprzed aktualizacji jakby uruchomić. Odinstalować bym spróbował sterownik od WiFI i zainstalować go ponownie.

Miałem punkt przywracania z przed aktualizacji, ale magicznym sposobem wyparował. Windows mówi że żadnego nie ma
Nie ma juz aktualizacji do windowsa 7, ale ja instalowałem zaległe

No chyba nie ma sensu instalowac W10 na laptopie z 4GB ramu. Z tego co wiem to Windows 10 właśnie 4GB pożera

Z uruchomionym Chrome i 3-4 kartami. Jak masz SSD, to będzie porównywalnie do 7, jak HDD, to … moje kondolencje z powodu obecnego komfortu pracy. :wink:

Po aktualizacji karty sieciowej nie ma wogóle w menedżerze urządzeń, po wlaczeniu komputera Windows cos tam probowal instalowac do karty sieciowej, ale bez skutku
Cofnalem pare aktualizacji z wczoraj i dzisiaj, ale bez skutku

Myślę, że problem nie polega na aktualizacji, pewnie jakiś wirus się przyplątał, który modyfikuje połączenie sieciowe, aby był dostęp z zewnątrz do systemu. Ten komputer działa z 10. Sugeruje reinstalacje, 7 jest starym i niewspieranym systemem.

Sterowniki do tego laptopa znajdziesz tutaj link .

Kart sieciowych montowano kilka rodzajów, jeśli niema informacji na nalepce od spodu (czasami jest homologacja z nazwą producenta WIFI I BT), to trzeba sprawdzić analizując identyfikator sprzętu w menadżerze urządzeń.

Widzialem w google, że ktoś miał ten sam problem co ja, nawet ten sam laptop co ja. Niestety nie wiem jak się to skonczyło bo już nic nie pisał. Więc raczej wątpie, że to wirus.
Myślałem nad tym, ale było by za dużo roboty nad instalacją sterowników itp. Nawet nie wiem, czy by jakos chodzil ten windows.
Wlasnie w menedzerze urzadzen nie ma karty sieciowej, a gdy wlaczam automatyczna instalacje w menedzerze urzadzen to windows cos probuje instalowac wlasnie do karty sieciowej. Wiesz moze czy sa jakies programy ktore pokazuja karte sieciowa? Podobno everest ultimate pokazuje, ale i tak nie moge narazie tego programu zainstalowac, bo musialbym ten program na pendriva zainstalowac, a bede go mial dopiero pozniej

W menadżerze wybierz z góry aby wyświetlił ukryte urządzenia i powinna się pokazać karta jeśli jest niezainstalowana, z żółtym znakiem zapytania, albo jako nieznane urządzenie itp. wchodzisz we właściwości i identyfikator sprzętu. Kopiujesz ten ciąg znaków, cały i wyszukujesz w google.
Jeśli niema sieci, to można wrzucić do pliku tekstowego i przenieść pendrivem.

A ja nie, wygląda na trojana który modyfikuje połączenia sieciowe, aby uzyskać kontrolę zdalną nad systemem, z tym, że akurat z tymi modelami modyfikacja nie przebiega poprawnie i zamiast mieć dostęp zdalny, lecą karty sieciowe (programowo, nic się nie uszkadza). Może się mylę, ale nie zaszkodzi przeskanować komputer.

Swoją drogą ten komputer działa poprawnie na 10, a jeśli jest tylko do netu, allegro i pisania, to sprawdza się na nim świetnie lubuntu.

To zależy, co uważać za wirusa. :wink:
Masz jednak lekcję o tym, jak ważne jest zawsze robienie backupów systemu i aby być mądrym przed szkodą, a nie po. Mam nadal od lat 7-ke i ma się ona bardzo bobrze bez aktualizacji, a może właśnie dlatego. I regularnie wykonuję backupy. Win7 jest dla mnie faktycznie tylko stacją roboczą, bo to jest system nie do zdarcia. Wszystko działa. A kwestie działań wymagających bezpieczeństwa powierzyłem już lata temu linuksowi na osobnym sprzęcie. A może spróbuj Linuksa? Choć jeśli namiętnie lubisz grać, to zapewne nie jest to dobry wybór. A może masz recovery na tę 7-kę?

Znalazlem te urządzenia z żółtymi znakami i wygladaja one tak


Lecz te nieznane urzadzenia sa od bluetooth. A nie od karty sieciowej. Z którego mam skopiować ten identyfikator?
Jeszcze w kartach sieciowych jest cos takiego

Ale nie wiem, czy to drugie zdjecie jest wazne.
(Na drugim zdjeciu wszystko jest wlaczone, jezeli bedzie trzeba bylo to moge tez wylaczyc i wlaczyc z powrotem)

Jest program o nazwie „Microsoft Safety Scanner” (MSRT.exe). On leci co miesiąc jako aktualizacja pomimo odcięcia tych co nie dopłacają za wsparcie do stycznia 2023 (ani nie bawili się w hack uzyskiwania łatek za darmo).

Brakuje całej masy sterowników. Skoro twierdzisz, że były zainstalowane wcześniej, to teoretycznie powinny być w systemie, wystarczy kliknąć aktualizuj sterownik, przeglądaj komputer i podać dysk C, niech sobie znajdzie.

Chyba, że ktoś, kto to instalował, nie wrzucił z jakiegoś powodu sterowników. No to trzeba zainstalować.
Linka podałem wyżej, z tego co widzę, sterowniki do kart sieciowych są w plikach umożliwiających rozpakowanie, więc nawet nie musisz sobie zawracać głowy sprawdzaniem jaki model karty.

Zrób tak, pobierz wszystkie wersje ze strony, w zakładce sterownik sieci, jest Atheros, Broadkom, Realtek, nie instaluj, tylko rozpakuj jakimś 7zip czy innym podobnym programem, tak, żeby były katalogi. Potem kliknij tylko na kontroler sieci, albo kontroler PCI Simple i każ znaleźć sterownik, wskaż folder z rozpakowanymi sterownikami kart, system sam znajdzie odpowiednie sterowniki.