Windows 7 OEM

Mam takie pytanie co do Windowsa OEM. Wiem, że jeśli kupuje się nowy komputer z systemem OEM to jest on przywiązany do tego komputera. Natomiast pytanie jest takie : Jeśli kupie system w wersji OEM to jego pierwsza instalacja znaczy, że wtedy następuje przywiązanie systemu do komputera ? Dobrze rozumuje ?:slight_smile:

Nie tyle co do kompa ile do płyty głównej.

Tak, podczas pierwszej instalacji (a właściwie aktywacji) system wysyła identyfikator, w którym są zakodowane dane o sprzęcie (główne znaczenie ma płyta główna). Jakaś większa modernizacja komputera, albo próba instalacji systemu na drugim komputerze doprowadzi do odrzucenia aktywacji.

mam takie pytanie czy mozna wymienić dysk główny wersja bedzie działała nadal chodzi owindows7oem

Powinno nie być najmniejszego problemu.

Hmm… z tym bym się nie zgodził. Już za czasów Vista trochę się to zmieniło. Teraz twoję wersję OEM windowsa 7 (vista rownież) możesz instalować ile razy zechcesz, ale dozwolona ilość aktywacji systemu to 10 , niezależnie czy wymienisz płyte główną czy inne podzespoły, jeśli nie przekroczysz 10 aktywacji możesz wymieniać. Po przekroczeniu limitu aktywacji musisz kupić nowy OEM lub co 30 dni instalować winde :wink:

To czyli aktualnie 7 jest na liczbę instalacji czy płytę ? Jeśli chodzi o wymiany to odpada bo byłoby instalowane na lapku :slight_smile:

a gdzie to jest napisane że do płyty głównej, licencja mówi wyraźnie że do całego komputera, a identyfikacja sprzętowa odbywa się na podstawie sporządzonego profilu sprzętowego bazującego właśnie na płycie głównej, pamięci RAM oraz procesorze, po wymianie tych podzespołów będziemy zmuszeni do ponownej aktywacji systemu najczęściej drogą telefoniczną.

A skąd ty masz takie rewelacje ??

Ograniczona liczba aktywacji dotyczy aktywacji przez internet, potem system można aktywować przez telefon. Po jednorazowej aktywacji przez telefon najprawdopodobniej nadal będzie można aktywować system przez internet.

Bzdura :stuck_out_tongue:

michalinda , ale BS. :expressionless: Licencja OEM jest przypisana do sprzętu i nie można jej przenosić. Dlaczego licencja BOX jest droższa? Bo umożliwia właśnie instalację systemu na różnych komputerach (*w danej chwili na jednym pc).

Wydaje mi sie ze kiedys znalazlem taka informacje na tym forum, ale moge sie mylic :wink:

Czyli mówiąc krótko : mogę kupić OEM przywiązać go do swoje kompa i póki nie wymienię komputera będzie to legalne ? Tak ?:slight_smile:

Dokładnie tak.

Pamiętaj, że Windowsa na licencji OEM możesz odsprzedać ale tylko razem z komputerem, gdybyś kiedyś chciał sprzedawać. Jeśli system był preinstalowany, jesteś zmuszony odsprzedać komputer z systemem.

Pozdrawiam!

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Jak dobrze to rozegrasz, to po wymianie komputera też będzie legalny.

Dodane 30.10.2009 (Pt) 23:50

A kto zmusi ?

Oświeć nas w jaki sposób ??

a kto kupi pirata ??

Co do aktywowania na innej MB - dzwonisz do Microsoft i oznajmiasz, że wymieniłeś płytę, bo Ci się popsuła; nie będą raczej robić problemów.

Co do sprzedania - czemu pirata? Czemu uważasz, że to będzie system piracki?

Bo w myśl EULi jest przywiązany do komputera na którym został pierwotnie zainstalowany.

Czyli oszukujesz MS i w tym momencie masz system “legalny” inaczej :arrow: czyli nielegalny :stuck_out_tongue: