Windows 7 oryginalny system a pokazuje że nieorginalny

Nie wiadomo. To jest jeden z głównych powodów dla których jestem bardzo ostrożny w szastaniu wyrokami. Wersji Lenovo G580 jest trochę na rynku, a bazowanie na znalezionej w necie reklamie też może zaciemniać obraz całości.

kolejna niewiadoma. Tym razem znowu nasuwa sie wiecej pytań niż odpowiedzi, na czele z dwoma: co dokładnie ten nośnik zawiera, i co widnieje na dowodzie zakupu…

Płyta nr 1 nosi nazwę: “WIN-KOMPUTER 2012-10-20”

WIN-KOMPUTER, autorun, MediaID, restore,

Płyta nr 2 nosi nazwe "Dysk naprawy WINDOWS 7 64-bitowy:

boot, sources, bootmgr

To się na płytach znajduje

1 wgląda na recovery do reinstalacji systemu, a że w nazwie jest WIN to chyba nie od tego dosa jast.

2 to chyba sama konsola odzyskiwania systemu, co by się zgadzało bo plytką recovery się systemy nie naprawi.

Ale łba sę za to urwać nie dam, co jest na fakturze zakupu?

WIN-KOMPUTER to nazwa mojego komputera tyle wiem :slight_smile:

Więc jutro pójdę z laptopem do MEDIAEXPERT zapytać się co i jak

Pytanie dodatkowe: czy na tabliczce znamionowej jest symbol: 2189-8xU (x= jakaś cyfra lub litera).

No i pewnie zrobią to co ostatnio i na miesiąc będzie problem z głowy.Coś mi tu nie gra, tylko nie wiem co #-o

Ponawiam prośbę o sprawdzenie co jest na fakturze.

Te płyty są oryginalne czy zwykłe nagrane na nagrywarce?

Cześć

To będzie najlepsze i najprostsze rozwiązanie. Pamiętaj tylko aby jednoznacznie wytłumaczono ci czy kupiłaś laptopa z systemem czy bez.

Jeżeli kupiłaś laptopa z systemem niech wyjaśnią ci gdzie jest naklejka COA potwierdzająca legalność systemu.

Jeżeli kupiłaś laptopa bez systemu niech jasno wyjaśnią po co ci dwie płyty za które zapłaciłaś, jak masz z nich zainstalować (przywrócić system) i jak udowodnić legalność tak zainstalowanego systemu.

Pozdrawiam

Laptop jaki zakupiłaś nie ma systemu operacyjnego Windows 7 - to pewne ,bo tylko takie lenowo o tym numerze jaki podałaś sprzedaje ta siec sklepów.

Płytę jaka została Tobie sprzedana , określamy jako płytę służącą do naprawy Windows 7 -64bit.

Ta druga płyta to płyta ze sterownikami do windows 7 -64bit.

W sklepie powiedz im jasno

— Moim zamiarem bylo nabycie laptopa z systemem operacyjnym Windows 7 .

Ten laptop nie posiada takiego systemu,a kopia windows7 jaka zainstalował mi wasz pracownik nie jest kopia OEM windows 7 przypisana do tego laptopa.

Sprawa jak zauważył powyżej kolega jest nader ciekawa i podpadająca .

Chętnie bym zadzwonił do tego sklepu ,celem pozyskania info na ten temat . Warto by było usłyszeć co sprzedają ci panowie :lol:

Jeśli może pani to proszę o podanie info gdzie ten sklep.

Najprostsze - owszem - ale czy najlepsze ? Skoro już temat gnębimy - dajmy jej szanse na to by mogła rozmawiać z nimi z pozycji “siły”, lub co gorsza - żeby wiedziała o czym i w jaki sposób ma rozmawiać… (och - jakże bardzo przydałby się wgląd w dowód zakupu …)

Dobrze kombinujesz - skoro to są płyty recovery (odzyskiwania systemu) - to temat aktywacji nie powinien mieć tu w ogóle miejsca.

@kisieleczekk - sprawdź dokładnie czy przypadkiem jednak nie masz naklejki COD na spodzie laptopa (może być również naklejona pod akumulatorem - więc by się upewnić - musiałabyś wyłączyć sprzęt i się tam dostać).

@MM6521 - podziwiam twoją pewność siebie … :roll:

Nie mam tego numeru.

O wszystkie informację zapytam jutro :slight_smile: Dziękuje jak na razie za informację :slight_smile:

Dodane 06.01.2013 (N) 19:48

Nie mam tej naklejki. Pod baterią mam tylko jakieś liczby z kodem kreskowym. A z przodu przy klawiaturze po prawej stronie mam naklejke: intel pentium inside i nvidia

Trochę dziwne… Pytanie kolejne: czy w Windows masz wgrane jakieś oprogramowanie Lenovo (np. System Update, Connection Manager lub podobne ?)

Możesz podać jakieś dalsze dane jak np. rodzaj procesora, ilość pamięci , wielkość dysku twardego ?

weers

sprawdziłem ten sklep na ich stronie :smiley:

Jutro tam zadzwonię i dowiem się co oni sprzedają ,zdam wam dokładną relacje tutaj na forum . Bo to dranie proszę pana soooom :x

Przeczytaj ostatni post kisieleczka - i weź coś na wstrzymanie. Głupio byłoby żebyś wyskoczył przed szereg i się zbłaźnił …

Zadzwonię jako klient zainteresowany kupnem takiego laptopa i poproszę o info na temat laptopa jak i systemu operacyjnego oraz wszelkich dodatków.

Tym się nie zbłaźnię :lol:

A dowiem się co to za kota w worku wciskają.

Mam dysk 500gb,

Pamięć RAM: 4.00gb,

Typ systemu: 64-bitowy,

Zamiast System Update mam Windows Update, a Connection Manage nie pokazuje mi w wyszukiwaniach

Możesz sprawdzić coś takiego?

Kliknij na ikonkę startowa windows

następnie wszystkie programy i sprawdź czy jest tam Lenovo, jeżeli jest to klikniecie na nazwę lenowo powinno rozwinąć cale manu lenovo.

podaj jeszcze typ procesora (znajdziesz we właściwościach Moj Komputer)

System 64 bit sie zgadza, jeśli to Windows 7 Home Premium. We właściwościach komputera powinnaś tez zobaczyć logo Lenovo jako integratora systemu. Jeśli go tam nie będzie, kolejna ważną informacja będzie potwierdzenie ze płyty o których pisalas to nagrane nośniki (a i do tego opisane ręcznie przez kogoś).

Nie mam pliku lenovo

Dodane 06.01.2013 (N) 20:16

Intel® Pentium® CPU B960 @ 2.20GHz 2.20GHz

A w właściwościach komputera nie mam znaczku lenovo tylko windows

Dodane 06.01.2013 (N) 20:18

Na dzień dzisiejszy to muszę uciekać. Jutro dam znać co powiedzieli mi w sklepie :wink:

No to Windows 7 który masz w laptopie nie jest systemem operacyjnym który wstawiła tam firma Lenowo. To na 100%

Jeżeli tak jak napisałaś wcześniej Twój laptop to Lenovo

LENOVO G580

To nigdy go tam nawet być nie powinno . Został zamontowany przez pracownika sklepu i jeżeli było to legalne oprogramowanie , powinnaś dostać płytę CD windows7 lub co najmniej kod aktywacyjny . Ponieważ nie posiadasz także partycji D z kopia systemu.

Wiec jutro zapytaj o płytę lub kod aktywacyjny do windows7 jaki masz w laptopie.

Sprawdź czy masz gdzieś na spodzie taki numer: 59-332772