Windows 7 oryginalny system a pokazuje że nieorginalny

Nie znów nie mam podanego numeru

A jakiś podobny do tego który podalem?

Koniecznie powiedz im w sklepie ;

nie ma czegoś takiego jak wersja próbna windows :o

poproś aby dali Tobie na piśmie takie oświadczenie ze zainstalowali windows wersje próbną

Nie mamy najważniejszej informacji: co jest na rachunku jako co policzyli te płyty za symboliczne 69 zyły polskich.

Tak - niemniej wiadomo już, że z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością - mamy do czynienia z systemem który nie jest systemem OEM Lenovo (brak loga i informacji o pomocy technicznej dla produktu, brak oprogramowania producenta - no i informacja o braku legalności systemu).

Wiemy też już że sprzęt o którym mówimy - to nie jest sprzęt który sklep reklamuje obecnie na swojej stronie internetowej.

Niepokojący jest brak certyfikatu, szczególnie w świetle mętnych wyjaśnień “serwisu”. Płyty opisane nazwą sprzedawanego laptopa też dają do myślenia. Gdybym miał obstawiać, przedstawiłbym historię tego sprzętu w sposób następujący:

  • sprzęt został uruchomiony w sklepie, system został wstępnie skonfigurowany i wykonano płyty recovery zgodnie z sugestią systemu po zakończeniu wstępnej konfiguracji. To może świadczyć, że laptop posiadał legalnie preinstalowane oprogramowanie, a dalszy rozwój wydarzeń … jest trudny do ustalenia. Niestety - brak rozpoznania po numerze modelu (o który tak usilnie się dopytuję), może również świadczyć o innej wersji zdarzeń: laptop oryginalnie nie miał systemu, i został uruchomiony przy pomocy zwykłego instalatora OEM z pominięciem klucza (o czym może świadczyć że kisieleczekk nie może znaleźć certyfikatu), zaś płyty recovery pochodzą z modelu który posiadał odpowiednie oprogramowanie (lecz brak certyfikatu może świadczyć że nawet posiadanie płyt recovery nic tu nie zmieni).

W pierwszym przypadku, należałoby przede wszystkim ustalić co się stało z certyfikatem ? W drugim przypadku - kwestią nadrzędną jest ustalenie czy dany model był dostarczany z preinstalowanym oprogramowaniem MS.

Ciężko udzielać komuś rad w sposób jednoznaczny nie mając pełnego obrazu sytuacji, ponadto kisieleczekk nie powinien zagłębiać się w szczegóły, tylko skoncentrować się na kilku podstawowych faktach:

  • chciała kupić sprzęt z Windows 7 na pokładzie (i na pierwszy rzut oka - taki sprzęt zakupiła - bo jak rozumiem taki sprzęt jej przedstawiono / przekazano);

  • otrzymała wraz ze sprzętem “jakieś” płyty, choć na sprzęcie nie ma certyfikatu oryginalności;

  • system zainstalowany na sprzęcie nie jest oprogramowaniem OEM Lenovo;

  • tłumaczenie “serwisu” o “wersji testowej” - jest co najmniej delikatnie rzecz ujmując - mętne (aczkolwiek swego czasu spotykałem się z podobnymi praktykami stosowanymi przez tzw. sklepy / serwisy komputerowe klasy “krzak-składak”;

Reasumując - niezależnie od całokształtu historii tego laptopa, kisieleczekk powinna zażądać doprowadzenia przedmiotu umowy sprzedaży do stanu zgodnego z jego prawidłowym stanem (najlepiej przez wymianę podmiotowego laptopa na sprzęt posiadający następujące cechy: preinstalowany system z certyfikatem oryginalności), a ponieważ cała sytuacja w mojej opinii jest mocno podejrzana - odstąpić od umowy kupna podając jako przyczynę to co wymieniłem powyżej w podpunktach. Niezależnie zaś od tego co znajduje się na dowodzie zakupu - bazując na tym co zostało powiedziane w tym wątku - jeśli sprzedawca będzie obstawał przy swoim punkcie widzenia - powinna zapowiedzieć że zna stronę https://www.microsoft.com/pl-pl/howtote … eport.aspx i nie zawaha się jej użyć …

I jeszcze jedno:

http://www.veers.neostrada.pl/lenovog580_1.png

Zakładając że problem z aktywacją wystąpił po raz drugi - to mamy tu lukę czasową rzędu 6 miesięcy …

Zrób może zdjęcie spodu laptopa i wrzuć do galerii na forum i daj tu link do zdjęcia.

Tak sobie czytam jeszcze raz pierwszy post w tym wątku

teraz pytanie czy to faktycznie była aktywacja czy może przedłużenie czasu aktywacji o kolejne 30 dni i tak do trzech razy sztuka.

To akurat niewiele zmienia (jeśli w ogóle zmienia cokolwiek). Bardziej obawiam się sytuacji , w której kiseleczekk stanie przed kimś kto w sposób bezczelny przedstawi sprawę w sposób mówiąc kolokwialnie: “widziały gały co brały”.

Cały czas nurtuje mnie też ta tajemnicza dopłata … za co ? Kwota istotnie może wskazywać na voucher upgrade do Windows 8, ale żeby zainstalować upgrade - trzeba mieć podstawkę. Legalną. Jeśli zaś to opłata za nośniki recovery - no to proszę państwa - zakończyłbym dyskusję i zgłosił sprawę od razu na policję - bo to już nawet nie oszustwo - tylko przestępstwo gospodarcze …

Panowie i panie, proponuję zakończyć już te dywagacje i gdybanie, proszę trzymać się tematu dyskusji oraz czekać na informacje od samej zainteresowanej, bo na razie jest tylko bałagan i przepychanki kto ma rację, a nie ma żadnych konkretów, dotyczących problemu.

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5285 to jest to co mam na tej tabliczce,

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5286 a to mam pod baterią.

Ja nie chce oddawać laptopa bo tu mam wszystkie swoje pliki. Chce po prostu normalny system. Nic więcej.

I proszę poczekajcie spokojnie. Dam Wam znać co się dowiedziałam w sklepie.

Tutaj masz informacje na temat twojego laptopa :arrow: klik ja akurat muszę iść do pracy, więc nie jestem w stanie się zagłębić w te informacje.

Natomiast kod producenta twojego modelu to 59332745, możesz poszukać modelu z tym oznaczeniem producenta.

Z moich informacji - wynika że Lenovo IdeaPad G580 (2150) 59-332745 to model przeznaczony do sprzedaży BEZ preinstalowanego systemu operacyjnego. Model 59-332744 był w tej samej konfiguracji sprzętowej sprzedawany z Windows 7 Home Premium 64 bit i Office 2010 Starter.

Tak więc - ktoś tu kogoś wpuszcza w kanał (i nie jest to raczej kisieleczekk) …

Lenovo ideaPad G580 , tak jest w takich wersjach także na stronie danego sklepu. Lecz laptop z jakim mamy do czynienia to Lenowo G580, pierwsze zdjęcie kisieleczka potwierdza to.

To są dwie rożne maszyny.

Rozmawiałem dzisiaj z działem obsługi klienta . Trudno spodziewać się od pani na infolinii wiele. Produktów maja dużo ,wiec nie wymagałem szczegółowej znajomości tematu.

Jednakże pani z infolinii odpowiedziała ;

Lenowo G580 ,jest sprzedawany z DOS. Jeżeli klient sobie zażyczy oferujemy instalacje każdego systemu za dopłatą oczywiście.

Pytałem także o płyty CD jaka otrzymała -kisieleczekk - Firma czyli sklep nie dołącza do pakietu żadnego oprogramowania , oprócz tego które jest podane do wiadomości na stronie internetowej sklepu.

Poprosiła abym o szczegółowe info wysłał maila do siedziby firmy co też uczyniłem opisując dokładnie sprawę.

Załączyłem także link do tego forum i poinformowałem że także tam Ludzie chętnie ujrzą ustosunkowanie się firmy MediaExpert do omawianego problemu.

W piątek zanoszę laptopa do naprawy i wszystko szczegółowo zostanie mi wytłumaczone :slight_smile:

Więc proszę nie piszcie do MediaExpert itp… postaram się już wszystko załatwić. Dziękuje za rozwianie wszystkich wątpliwości :slight_smile:

Mam nadzieję, że w piątek Pan ze sklepu wszystko mi wyjaśni co i jak i będzie wszystko grać :slight_smile:

Dziękuje wam jeszcze raz :slight_smile: :*