Windows 7 RC już jest!

Ale się zrobił ruchliwy temat… bardzo się cieszę :slight_smile:

Potrzebuję porady!

Mam laptopa z USA z zainstalowana Vistą HP, nie mam oryginalnej płyty instalacyjnej - dostałem od sklepu tylko jakieś 2 cd, podobno zastępujące takową (extra płatne). Na dysku mam 2 partycje : 140 GB i 8 GB. Na 8gigowej mam Recovery:

przechwytywanie4.jpg

Zrobiłem ostatnio BackUp Systemu na dysk zewnętrzny.

Teraz do sedna o co mi chodzi: Czy możliwe jest zainstalowanie W7RC jako 2 system, który mogę sobie wybierać przy starcie systemu? Oczywiście po sformatowaniu tej partycji 8GB ? Nie będzie to za mało na W7 ? Jakie w ogóle mam opcje? Czy tylko upgrade Visty do W7, a pożniej kupowanie licencji, czy jakieś inne mozliwości?

POzdro

Zmniejsz sobie partycję, Vista ma takie narzędzie. Wydziel sobie powiedzmy 25GB na drugi system, załóż nową partycję na wolnym miejscu i zainstaluj siódemkę. Bootloader będzie umożliwiał odpalenie 1.Windows 7, 2. Windows Vista.

Oczywiście możesz spróbować uaktualnienia bezpośrednio do siódemki, ale upewnij się, że masz sprawny backup danych. NIE KASUJ partycji recovery !

Pozdrawiam

Nie zrobisz upgrade z Visty do W7. 8 GB to za mało, minimum z 13 GB. Tak, będziesz miał ekran wyboru systemów jeśli zainstalujesz Windows 7 jako osatni systemi, czyli: starszy, nowszy, oczywiście każdy na oddzielnej partycji.

_________________________________________________________

Ja wersję RC mam od 2 maja hehe z sieci p2p. Oczywiście oryginalną wersję Angielską a nie tą przeróbkę ruskich która została wydana (by vasill), pewnie niektórzy słyszeli o niej.

Zainstalowałem RC 2 dni temu i działa znakomicie :slight_smile:

ziolo87 - wywal to dziwne recovery ze śmieciami, wejdź na stronę HP, znajdź kontakt telefoniczny i sobie zamów. Dostaniesz dvd z czystą vistą + dvd ze sterownikami i resztą badziewi, które tam dorzucają. Jako powód możesz dla spokoju powiedzieć, że dysk uległ awarii, nie będą robić problemów. Przesyłka jest 100% za free.

Jakiś link do pomocy dot. zmniejszania partycji, nigdy tego nie robiłem, może jakaś instrukcja dla laików (również dot. bootloadera)? Co z plikami na dysku, czy przy procesie tworzenia partycji nie zostaną usunięte? Czy gdyby wszystko się udało tak jak piszesz, to z 2 systemami komputer działa wolniej? Mam :

przechwytywanie5.jpg

Dziękuję za pomoc :slight_smile:

Nie zostaną usunięte, przynajmniej nie powinny. Dla pewności odpal defragmentator.

Naprawdę to działa? Skąd to wysyłają? Dzwonić na polską infolinię?

Czy trzeba ściągać 7 przez IE bo jak narazie w FF idzie mi z prędkością 30 kb/s a neta mam 4mb chyba ,że to normalka ,że tyle ściąga?

Działa, działa. Robiłem to kiedyś z XP, później z Vista HP. Dzwonisz na polską infolinię, oni Cię przekierują gdzie trzeba. Musisz mieć tylko numer seryjny laptopa. Paczkę wysyłają z Węgier.

Zadzwoniłem, Pan powiedział, że takiego modelu jak mój (dv6000) nie ma na polskim rynku i system nie przyjmie mojego zgłoszenia/to co wysyłają nie będzie pasować, poza tym jest ponad rok i nie mam już gwarancji ważnej… :frowning: poległem ?

W końcu mi się udało włączyć ściąganie. Ściągam na operze więc w ff też powinno działać :smiley: Tylko, że też mam 4Mbit i leci max łączem. Włącz jeszcze raz i zobacz wtedy.

Ja miałem normalną 100% prędkość ściągania.

Prawoklik na mój komputer —> zarządzaj --> Magazyn —> Zarządzanie dyskami --> prawoklik na C —> Zmniejsz wolumin. Zaakceptuj ilość, jaką zaproponuje system.

Pozdrawiam

Ile wpisać żeby było dokładnie 40GB ?

przechwytywanie7.jpg

Jak wybiorę wartość to już wszystko, nie muszę jakoś nazwać tej partycji itp?

Eeeee … hola hola, nie możesz wybrać nic bo masz zawaloną partycję. Zwolnij miejsce najpierw. Chociażby Mój Komputer —> prawoklik na C —> Właściwości - oczyszczanie dysku.

Rzeczywiście… nie zauważyłem? Teraz robię defragmentację, jak skończy, zrobię oczyszczanie, ile mogę “dostać” ? Od czego to zależy?

Zauważyłem na różnych forach, że ludzie mają problemy z tym systemowym urządzeniem do podziału, lub też działa ono bardzo długo. Niektórzy używają różnych programów do podziału partycji, co możecie mi poradzić ?

Nareszcie udało się restartować hasło do starego konta mogę już pobierać mam Klucz produktu tylko internet słabo działa Mam pytanie czy będę mógł pobrać sobie ten obraz systemu na innym komputerze za kilka dni? jak tego dokonać? czy można wznawiać pobieranie kilka razy i do kiedy będzie mozna pobierać udostępnioną wersje?.

ziolo87 , 20GB nie dostaniesz przez oczyszczanie czy defragmentacje, musisz coś usunąć z dysku, nagrać na DVD, itp

dekanet , wznawiać można, czy na innym kompie uda się wznowić to nie wiem, a RC będzie można ściągnąć przynajmniej do końca czerwca :slight_smile:

Przecież jest wolne ponad 80GB, z nich sobie nie może zabrać?

to pewnie masz porozrzucane te dane na całym dysku

zrób defragmentacje i spróbuj zmniejszyć partycję jeszcze raz