Windows 7 z msdnaa - informacja o nielegalnosci systemu

(Oparek3) #1

Posiadam windowsa 7 z msdnaa (wersja angielska spolszczona) do tej pory wszystko było ok, a od wczoraj system wyświetla informacje o nielagalnosci systemu. Czy to możliwe że nagle wykryło jakies zmiany? Wczesniej tego samego windowsa instalowałem do testów na słabszym laptopie (niecały tydzień). System nie był rejestrowany.

(Monczkin) #2

Czasem serwery zwracają błąd. A jakie zmiany miał wykryć, że o tym wspominasz? Co kombinowałeś? Proponuje kontakt z MS.

(Oparek3) #3

spolszczyłem Win 7 Pro ang w sposób opisany na forum,

problem-instalacja-spolszczenia-win-professional-x64-t349195.html

Najbardziej podejrzewam to ze system byl instalowany na 2 maszynach...a tak chyba nie można choć z vista kiedyś robiłem tak samo:D i smigała sporo czasu do momentu przesiadki na 7ke.

(Ciuci) #4

Dwa na tym samym kluczu,no to masz odpowiedz :slight_smile:

(Dawiddek55) #5

i zarejestrowałeś na 2 kompach? Jeżeli tak to masz nie legalnego OSa... jeżeli zainstalowałeś na x kompach ale zarejestrowałeś kluczyk tylko na 1 PCcie to legalny i nie powinno być problemów.

Wpisanie klucza przy instalacji przy kompie z netem równa się zarejestrowaniu.

(MaRa) #6

System z MSDN AA nie jest w wersji OEM, lecz BOX, można przenosić. Skoro dał się aktywować na drugim komputerze, to nie powinno być później problemów, chyba że zainstalowany jest jednocześnie na dwóch komputerach.

(Oparek3) #7

jest zainstalowany na 1 kompie i nie był jednocześnie na 2 maszynach. Nie był rejestrowany ale aktywowany skoro pobieral juz jakieś łatki, ale między rejsetracja a aktywacją jest różnica?

(.r.o.b.) #8

Tydzień temu miałem ten sam przypadek. Zdziwiłem się bardzo. Pomogło przywracanie systemu z dnia gdy było OK.

(Tomasz Junyszek) #9

Sorry, ale co wy gadacie. Może przeczytajcie porządnie umowę i licencję. Soft z MSDN AA (oprogramowanie oraz OS od MS) można m.in.: instalować na dowolnej ilości komputerów jakie posiadacie w domu (w sensie w waszym "gospodarstwie domowym"), nie można używać tego do celów komercyjnych / zarobkowych. No i kilka tam jeszcze innych. Mało tego. Oprogramowania można używać dalej, nawet jeśli nie jest się już studentem/uczniem, a co za tym idzie nie ma się konta w MSDN AA. Jedyne zastrzeżenie jest takie, że nie można przeinstalować softu, np systemu operacyjnego. Dodatkowo może zaistnieć sytuacja odcięcia user'a od aktualizacji, ale soft nadal jest legalnym softem.

(Oparek3) #10

dobra więc ktoś zna jakies rozwiązanie? wydaje mi się wcześniej pobierał jakąś poprawke po czym wywaliło błąd. Nie chce mi sie przeinstalowywać systemu:/

(system) #11

Nie lepiej wgrać klucz 30 dni i od nowa aktywację zrobić?

(Oparek3) #12

a jak to zrobić?

(system) #13

Próbowałeś ponownie aktywować system? Klik PPM na Komputer > Klik "Zmień klucz produktu" i zostaw pole puste. Zaakceptuj ponowną aktywację systemu operacyjnego.

Jak wgrać klucz 30dni? Google powie Ci jaki jest serial do trial, tu nie wolno ich podawać. (NIE JEST TO NIELEGALNE!)

(Oparek3) #14

ok poszukam i sprawdze takie rozwiązanie