Windows 7 - znam klucz, nie znam wersji

Witajcie!

Problem przedstawia się następująco: kobieta kupiła sobie laptopa jakiś rok temu. Ostatnimi czasy laptop zaczął zamulać, więc postanowiłem zrobić jej formata i tak też się stało. Jak to kobieta, nie zadbała o płytki recovery i nie wie, gdzie je ma, toteż pobrałem Siódemkę z Internetu i przekonany, że wersja to Home Premium, wybrałem ją przy instalacji i wpisałem klucz z naklejki pod laptopem. O dziwo, po jakimś czasie system zakomunikował, iż klucz jest nieprawidłowy z tą wersją systemu (nie widać na naklejce wersji, gdyż jest starta - widać sam klucz). Jak to sprawdzić?

byc moze to wersja starter?

Potrzebuję sprawdzonego sposobu, a nie wróżenia z fusów…

W laptopach nie instalują startera tylko w netbookach może jest to professionall

Jakiej marki ten laptop i szczegóły , większość ma dedykowany system do danej marki.

Gdyby to był instalator visty to sam by dobrał po kluczu

a tak to musisz próbować chyba z każdą wersją ale jeśli nie home premium to musi być pro raczej ultimate nie dali

Podałeś fusy, więc nic innego nam nie pozostaje.

Jakie iso pobrałeś z netu i z jaką sumą kontrolną? Jak już koledzy napisali: na jakim sprzęcie to instalujesz - marka, model.

Skoro naklejka była wytarta to należało sprawdzić na jeszcze działającym systemie jaka to wersja.

:roll:

Dodane 31.01.2011 (Pn) 21:22

OEMowa instalka siódemki dostępna w handlu instaluje właściwą wersję systemu na podstawie wpisanego klucza licencyjnego. Wydaje mi się, że Unnoticed ściągnął BOXa ale to tylko moje domysły.

:roll:

Wiesz co jak pobierze windows 7 z netu to ma wszystkie wersje i wpierw wybiera wersję a po zainstalowaniu podaje się klucz

tak samo jest jak jest wersja nie modyfikowana z oryginalnej płyty

podaj model może na stronach producenta będzie pisało z jaką jest wersją:D

Sprawdzałem po modelu laptopa sklepu internetowe - każdy sprzedaje owego laptopa z Windows 7 Home Premium. Takiego też zainstalowałem i wpisałem poprawny klucz. Gdzie jeszcze może leżeć problem?

Pobrałem BOXa - tego w, którym można wybrać wersje począwszy od 32 bitowego Startera, na 64 bitowym Enterprise kończąc.

Nie wiem czy przypadkiem nie pobrałeś wersji retail jeśli tak to klucz nie będzie ci chodzić powinna być wersja oem czyli wersja na 1 stanowisko bez przeniesienia na inny komputer

Gdybym miał szybszy upload to bym ci udostępnił 32 bit z wszystkimi wersjami kopia oryginału ale usunięty plik abym mógł wgrać każdą wersję

lub 64 bit home premium oem -kupiona przezemnie wersja …

Sam sobie odpowiedziałeś. Problem leży w niewłaściwej wersji systemu pobranej z internetu.

:roll:

Niewłaściwej? Myślałem, że pobranie wersji zawierającej wybór każdej wersji systemu będzie dobre. W takim razie muszę pobrać OEMową wersję HP?

Tak musisz pobrać wersje oem,wiesz co zaraz ktoś tu przyjdzie i zamknie temat …

Przecież nie chodzi mi o jakieś durne aktywatory/cracki… Sam mam oryginalnego HP, ale na partycji Recovery, a kobieta tylko zgubiła te płytki - klucz jest nadal cały czas widoczny, więc pobieranie wersji zapasowej nie jest żadnym “piraceniem”.

Nie polecam tej opcji ,choć wydaję się że jest ok,

123__bmp_300x300_q85.jpg

w sumie jest to dziwna stronka ,no i to jest to co szukasz: http://d-fault.nl/PIDCheck.aspx

Poszukaj też w necie pod hasłem “PIDX Product Key Checker for Windows 7” . Pamiętaj działasz na swoją odpowiedzialność!!

Łukash, dzięki za pomoc, ale wolałbym nie korzystać z żadnej z wyżej wymienionych stronek… Z oczywistych względów :wink: Pobieranie HP w toku […|||||||]

Nie wiem, czy nie istnieje możliwość otrzymania nowej płyty (lub płyt) po skontaktowaniu się z producentem laptopa i podaniu mu paru danych (serial, nr seryjny i być może dowód sprzedaży i adres sklepu). Ale to takie moje przypuszczenia, u każdego producenta jest też inaczej.

Jest pewnie taka możliwość ja się pytałem u hp to zechcieli odemnie 150zł bez kosztów przesyłki chyba

Zamawiałem płyty od HP z Vistą i były one darmowe łącznie z przesyłką więc i z win 7 pewno to samo :slight_smile:

Zmienilo sie wczesniej bylo za darmo