Windows 7 - znam klucz, nie znam wersji

(unnoticed.) #1

Witajcie!

Problem przedstawia się następująco: kobieta kupiła sobie laptopa jakiś rok temu. Ostatnimi czasy laptop zaczął zamulać, więc postanowiłem zrobić jej formata i tak też się stało. Jak to kobieta, nie zadbała o płytki recovery i nie wie, gdzie je ma, toteż pobrałem Siódemkę z Internetu i przekonany, że wersja to Home Premium, wybrałem ją przy instalacji i wpisałem klucz z naklejki pod laptopem. O dziwo, po jakimś czasie system zakomunikował, iż klucz jest nieprawidłowy z tą wersją systemu (nie widać na naklejce wersji, gdyż jest starta - widać sam klucz). Jak to sprawdzić?

(Azazel33) #2

byc moze to wersja starter?

(unnoticed.) #3

Potrzebuję sprawdzonego sposobu, a nie wróżenia z fusów...

(pakierhakierxd) #4

W laptopach nie instalują startera tylko w netbookach może jest to professionall

(Endru1111) #5

Jakiej marki ten laptop i szczegóły , większość ma dedykowany system do danej marki.

(pakierhakierxd) #6

Gdyby to był instalator visty to sam by dobrał po kluczu

a tak to musisz próbować chyba z każdą wersją ale jeśli nie home premium to musi być pro raczej ultimate nie dali

(SilberPunkt) #7

Podałeś fusy, więc nic innego nam nie pozostaje.

Jakie iso pobrałeś z netu i z jaką sumą kontrolną? Jak już koledzy napisali: na jakim sprzęcie to instalujesz - marka, model.

Skoro naklejka była wytarta to należało sprawdzić na jeszcze działającym systemie jaka to wersja.

:roll:

-- Dodane 31.01.2011 (Pn) 21:22 --

OEMowa instalka siódemki dostępna w handlu instaluje właściwą wersję systemu na podstawie wpisanego klucza licencyjnego. Wydaje mi się, że Unnoticed ściągnął BOXa ale to tylko moje domysły.

(pakierhakierxd) #8

Wiesz co jak pobierze windows 7 z netu to ma wszystkie wersje i wpierw wybiera wersję a po zainstalowaniu podaje się klucz

tak samo jest jak jest wersja nie modyfikowana z oryginalnej płyty

podaj model może na stronach producenta będzie pisało z jaką jest wersją:smiley:

(unnoticed.) #9

Sprawdzałem po modelu laptopa sklepu internetowe - każdy sprzedaje owego laptopa z Windows 7 Home Premium. Takiego też zainstalowałem i wpisałem poprawny klucz. Gdzie jeszcze może leżeć problem?

Pobrałem BOXa - tego w, którym można wybrać wersje począwszy od 32 bitowego Startera, na 64 bitowym Enterprise kończąc.

(pakierhakierxd) #10

Nie wiem czy przypadkiem nie pobrałeś wersji retail jeśli tak to klucz nie będzie ci chodzić powinna być wersja oem czyli wersja na 1 stanowisko bez przeniesienia na inny komputer

Gdybym miał szybszy upload to bym ci udostępnił 32 bit z wszystkimi wersjami kopia oryginału ale usunięty plik abym mógł wgrać każdą wersję

lub 64 bit home premium oem -kupiona przezemnie wersja ...

(SilberPunkt) #11

Sam sobie odpowiedziałeś. Problem leży w niewłaściwej wersji systemu pobranej z internetu.

(unnoticed.) #12

Niewłaściwej? Myślałem, że pobranie wersji zawierającej wybór każdej wersji systemu będzie dobre. W takim razie muszę pobrać OEMową wersję HP?

(pakierhakierxd) #13

Tak musisz pobrać wersje oem,wiesz co zaraz ktoś tu przyjdzie i zamknie temat ...

(unnoticed.) #14

Przecież nie chodzi mi o jakieś durne aktywatory/cracki... Sam mam oryginalnego HP, ale na partycji Recovery, a kobieta tylko zgubiła te płytki - klucz jest nadal cały czas widoczny, więc pobieranie wersji zapasowej nie jest żadnym "piraceniem".

(Łukash) #15

Nie polecam tej opcji ,choć wydaję się że jest ok,

123__bmp_300x300_q85.jpg

w sumie jest to dziwna stronka ,no i to jest to co szukasz: http://d-fault.nl/PIDCheck.aspx

Poszukaj też w necie pod hasłem "PIDX Product Key Checker for Windows 7" . Pamiętaj działasz na swoją odpowiedzialność!!

(unnoticed.) #16

Łukash, dzięki za pomoc, ale wolałbym nie korzystać z żadnej z wyżej wymienionych stronek... Z oczywistych względów :wink: Pobieranie HP w toku [...|||||||]

(wojmal) #17

Nie wiem, czy nie istnieje możliwość otrzymania nowej płyty (lub płyt) po skontaktowaniu się z producentem laptopa i podaniu mu paru danych (serial, nr seryjny i być może dowód sprzedaży i adres sklepu). Ale to takie moje przypuszczenia, u każdego producenta jest też inaczej.

(pakierhakierxd) #18

Jest pewnie taka możliwość ja się pytałem u hp to zechcieli odemnie 150zł bez kosztów przesyłki chyba

(pysiu) #19

Zamawiałem płyty od HP z Vistą i były one darmowe łącznie z przesyłką więc i z win 7 pewno to samo :slight_smile:

(pakierhakierxd) #20

Zmienilo sie wczesniej bylo za darmo