Windows 8.1 64bit - nie działa ChomikBOX


(Battlegrim) #1

Witam serdecznie.

Na wstępie zaznaczam że nie jestem piratem :wink:

Serwisu Chomikuj.pl używam by przetrzymywać na nim swoją grafikę, gry w ISO (jako że mój Lenovo Y510P nie ma napędu DVD tylko dwie karty graficzne napędu nie posadam) i podobne pliki których sam jestem autorem lub właścicielem oryginalnych płyt.

Niedawno przesiadłem się na Windows 8.1 64bit, jednak gdy zainstalowałem ChomikBOX i uruchomiłem go komputer zawiesił się.

I zawieszał się gdy próbowałem uruchamiać program ponownie, po restarcie komputera, z trybami zgodności zacząwszy od Windows XP SP3 skończywszy na Windows 7.

Za każdym razem kończy się tak samo - zawieszenie się komputera i restart za pomocą przycisku.

Co może być tego przyczyną?


(Bogdan_G) #2

Na wirtualnych dyskach można właśnie takie swoje skarby trzymać. Przecież wiadomo, po co jest platforma chomikuj. Widocznie, zabezpieczenia win 8.1 są ustawione na blokowanie aplikacji do pirackiego wykorzystania.


(Battlegrim) #3

Czyli nie da rady.

Szkoda, chomikuj.pl mogłoby być także wykorzystywane jako serwer do przechowywania plików własnych i kopii oryginalnych płyt tak by nie przepadły w chwili zniszczenia nośnika.

Ale oczywiście można wykorzystać chomika w nielegalny sposób skoro się da i w ten sposób uniemożlić osobom ładowanie tam plików LEGALNYCH.

Swoją drogą te całe blokowanie aplikacji wykorzystania pirackiego powinno działać też na Win7 a pamiętam że tam chomik działał bez problemu i mogłem przesyłać własną grafikę i obrazy płyt.

Jakie są inne serwery które wiadomo że nie znikną z dnia na dzień na których mógłbym zamieścić swoje pliki?


(Bogdan_G) #4

Wpisz w google - wirtualne dyski online. Sprawdź, czy wystarczy Co dropbox.


(JeyJey) #5

Google Drive

OneDrive (wbudowany w 8.1)

Jest w czym wybierać


(Newton) #6

Da radę.

Ja również korzystam z tego oprogramowania (Chomik Box) i nie powoduje ono u mnie żadnych problemów z systemem.

Dobre;-)


(PokerFace) #7

Jeśli takie zabezpieczenia by istniały to były by też blokowane programy jak utorrent czy emule itp a nie są :smiley:


(Bogdan_G) #8

Fakt. Filtr smartscreen nie zaraportował strony, jako szkodliwej. Net trąbi, że to nieetyczne i jawne piractwo.

Trzeba by było sprawdzić w podglądzie zdarzeń, dlaczego nastąpił błąd zainstalowania chomika. Sprawdzić w zaawansowanych ustawieniach firewalla…

Mnie wystarcza google drive.


(Battlegrim) #9

Hmm… To nie wiem w czym może tkwić problem. Sprawdzałem w ewentualnych wymaganiach i .NET Framework mam w wersji 4.5.2, VB 2005, 2008, 2010, 2012 i 2013 w wersjach 32 i 64bit ( musiało się zainstalować bodaj z jakichś aplikacji lub gier). Najnowszy Firefox, Java itp. Sterowniki również. Może być to winą AVG Internet Security 2014? Próbowałem skanów + usunięcie błędów w AVG PC TuneUp 2014 zaktualizowanego do najnowszej wersji i też nic…


(Szeryfuniu) #10

Spróbuj wyłączyć na chwilę całkowicie zaporę i sprawdź.


(Battlegrim) #11

Efekt ten sam. Zawieszenie się w chwili dodania pliku do wysłania na serwer, po chwili niebieski ekran i na koniec automatyczny restart. Wesoło.

Próbowałem i wyłączyć całkowicie AVG IS 2014, i z wyłączoną zaporą. Nic to nie daje.

Znalazłem stronę 3gb.pl która działa tak samo jak chomikuj, a co najważniejsze nie zawiesza mi komputera tyle że nie ma swojej aplikacji do zrzucania/wysyłania plików a to wielka szkoda. Żadnych danych tam nie wpisywałem, wątpie by był to jakiś przekręt o których ostatnio jest głośno więc chyba nie podliczą mnie na 50tyś zł za pierwszy miesiąc heheh. Daruję sobię chomikuj, nie wiem co powoduje zawieszenia się komputera podczas prób wrzucenia czegokolwiek i ilekolwiek by ważyło na serwery comika.

Sprawa jest o tyle dziwna że i 3GB.pl też nawaliło wtedy gdy dodałem plik i próbowałem wysłać go na serwer komputer zawiesił się i zrestartował - czyli tak samo jak w wypadku chomikuj.pl.

Więc niezależnie czy wysyłam plik który chcę dodać z aplikacji chomikbox, czy z firefoxa dodając plik na stronę serwera efekt jest taki sam - zawieszenie i zrestartowanie.

Testowałem też storino.pl - to samo.

Aplikacje typu torrent - czy to azureus czy utorrent - wszystko działa bez zarzutu, google drive też. Czy może brakować mi jakiejś usługi włączonej w windows skoro mam takie problemy lub mam włączoną usługę którą wypadałoby wyłączyć do eliminacji w/w problemu? Wiem że włącza się je i wyłącza w panelu sterowania->wszystkie elementy panelu sterowania->programy i funkcje->włącz lub wyłącz funkcje systemu windows jednak nie wiem nawet czego tam szukać :wink:

Co chodzi o kod błędu to cały czas wyskakuje mi IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL o cokolwiek chodzi. Wydaje mi się że mam włączoną jakąś blokującą usługę lub wyłączoną potrzebną. Wszystko inne działa w 101% sprawnie.


(Szeryfuniu) #12

Podejrzewam coś ze sterownikami…

Pobierz narzędzie Debugging Tools for Windows ze strony Microshitu: http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/hardware/hh852365

Szukaj pliku “WinDbg”.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu narzędzia Debugging Tools for Windows, należy wybrać menu File, a następnie Open Crash Dump.

Lokalizujemy folder C:\Windows\Minidump i otwieramy plik, który został zapisany podczas ostatniego Bluescreen’a. Nazwa plików minidump składa się z przedrostka Mini, oraz daty utworzenia.

W oknie, które wyskoczy klikamy przycisk „No”.

Wrzuć zawartość na jakiś “wklejto.org” czy coś i podaj tu linka, spróbuję pomóc zlokalizować co robi problem.


(Battlegrim) #13

http://www.sendspace.pl/file/bfec8bb664a9be3db538c37

Z tego wynika że to jakiś ntoskrnl.exe powoduje problem.


(Szeryfuniu) #14

Jest to związane ze sterownikiem systemowym i jądrem systemu, niestety nic mi to nie mówi.

Spytam jeszcze jaką masz grafikę, czy sterowniki poinstalowane. Pytam o grafikę bo może sterowniki AMD powodują problem.

Spróbuj jeszcze odinstalować AVG i Chroma jak masz i zainstalować ponownie.

W ostateczności test pamięci RAM i HDD.

Spróbuj.


(Battlegrim) #15

Mam laptopa Lenovo IdeaPad Y510P, procesor Intel i5-4200M, grafikę 2xGeForce 750GT SLI, 16GB Ram. Sterowniki jak na ten moment mam aktualne. Błędów AVG TuneUp 2014 mi nie wykrywa.

Pamięci i HDD testowałem bodaj AIDA 64bit i wszystko było w porządku. Z Chroma nie korzystam, wolę Firefoxa (przyzwyczajenie można by powiedzieć - Chroma nawet nie sprawdzałem bo nie było potrzeby).

Odinstalowanie AVG nic nie dało ;-(

Problem pojawia się w chwili gdy próbuję wrzucić na jakiś hosting plików typu chomikuj i w/w pliki, w innych przypadkach laptop chodzi i w ogóle nie sprawia problemów.

Windows w wypadku próby wrzucenia jakiegokolwiek pliku zachowuje się tak jakby nie miał jakiejś usługi włączonej (to moja spekulacja hehe), w wypadku chomika wyglądało to tak że w chwili dodania pliku w aplikacji chomikbox komputer zamarł i po crashu się zrestartował, w przypadku próby wrzucenia pliku przez przeglądarkę dzieje się dokładnie tak samo - i w sumie tylko przy podejściu do załadowania pliku/plików na serwer mam problem, w pozostałych wypadkach nie ma żadnych (gry, aplikacje itp) i śmiga wydajnie i szybko. Tak jakbym nie miał usługi jakiejś, dziwnie…


(Szeryfuniu) #16

Powiem szczerze że, nie wiem co to może być…może ktoś z mądrzejszą głową się odezwie w temacie…

Póki co zrób jeszcze jeden krok…

Być może uszkodzony jest któryś plik systemowy.

Zrób tak:

Otwórz wiersz polecenia jako “Administrator” i wpisz: sfc /scannow

Jak będzie miał jakiś plik popsuty to sobie naprawi.


(Battlegrim) #17

W DXDIAGu też wyskakują błędy nieznanych urządzeń, zapisałem w txt analize z dxdiag i widzę że są też jakieś błędy, czy podesłanie dxdiag.txt coś pomoże?


(Szeryfuniu) #18

Podeślij, nawet gdy sam nie będę wiedział, na pewno ktoś pomoże…

Zrobiłeś sfc /scannow?


(Battlegrim) #19

Tak, dzięki. Coś tam naprawiało ale chyba nie to co trzeba :wink:

ChomikBOX itp aplikacje działają tak jak działały czyli nie działają :wink:

 

Link do dxdiag.txt - przy końcu zaczynają się błędy, sporo ich tam jest. Być może któryś z nich jest odpowiedzialny za problem ale pewności nie mam.

http://www.sendspace.pl/file/7370666ab1a4832e38c5718


(Szeryfuniu) #20

Więc tak…przy błędzie Chomikboxa jest odwołanie do pliku QtCore4.dll, jeśli faktycznie on odpowiada za problem to wystarczy naprawa systemu.

Uruchom komputer z płyty lub partycji recovery i wykonaj opcje naprawy.

Drugi pomysł to założenie nowego konta użytkownika i sprawdzenie na nim czy problem z chomikiem występuje, jeśli nie to zamienisz sobie konta, jeśli tak to… patrz wyżej.

Sorki ale w tej sytuacji macam w ciemno.