Windows, Asus, problem z systemem

Dzień dobry,
Około miesiąc temu mój laptop zaczął dziwnie pracować, dokładniej opisałem to w innym artykule (
Windows, problem z wirusem ), po pomocy wszystko działało. Niedawno to zaczyna się powtarzać, tylko trochę poważniej. Laptop w losowych momentach daje czarny ekran, ale klawisz włączający / wyłączający ekran nie działa, wtedy muszę wyłączać go na przycisku, jednak czasami włącza się ponownie, jednak aplikacje dają informacje o błędzie. Ostatnio także niektóre aplikacje się próbują właczyć, co widzę w menedżerze zadań, później proces się kończy. Opŕócz tego drukarka nie działa chyba że włączy się narzędzie do naprawy problemów z drukarką, lub zrestartuje się komputer. Jedyne co się zmieniło w laptopie od naprawy, to zainstalowanie emulatora androida (bluestacks) oczywiście pobranego z oficjalnej strony.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Pozdrawiam

Dzisiaj odkryłem że raczej wirus - po wyłączeniu laptopa klawiatura dalej się świeci razem z przyciskiem power.

Oddaj do serwisu. Standardowa procedura w takiej sytuacji, to:
1)Sprawdzenie na stronie producenta czy jest nowy BIOS i inne oprogramowanie układowe i co wnosi.
2) Test pamięci RAM (np. memtest) Jeśli ok aktualizacja BIOSu o ile jest.
3)Postawienie na czysto systemu i test CPU (np. Prime 95 + Core Temp)
4)Test karty GFX (Furmark + odtwarzanie różnych formatów filmów) konserwacja układu chłodzenia, jeśli jest taka potrzeba i ponowne testy CPU i GPU, aby skontrolować poprawność konserwacji.
5)Test dysku (Viktoria lub MHDD).

1 polubienie

A dałoby się naprawić laptop bez oddania do serwisu? I przy okazji czy jest to wina techniczna, czy coś w systemie?

Objawy mogą wskazywać zarówno na problem sprzętowy jak i systemowy. Możliwe też, że mamy tutaj do czynienia z jednym i z drugim. Wyczernienie ekranu może wskazywać na problem z GPU, matrycą albo podświetleniem, a równie dobrze może być to problem z zarządzaniem energią. Oczywiście można ogarnąć, a przynajmniej spróbować ogarnąć samemu - ale do tego trzeba mieć minimum wiedzy. Patrząc na pytania jakie zadajesz - bez obrazy - ale widać, że nie masz o tym zielonego pojęcia. Nie sądzę aby ktokolwiek tutaj i nie tylko tutaj prowadził za rękę od początku do końca, poprzez rozbiórkę laptopa, testy, konserwację układu chłodzenia itd. Tym bardziej, że masz laptopa gamingowego z dość rozbudowanym układem chłodzenia. Jak nigdy się tym nie interesowałeś to na pewno coś uwalisz grzebiąc w środku kompa. To jest mnóstwo roboty do wykonania samemu, a co dopiero do opisania, a wklejanie linków nie ma sensu bo takie opisy i pomocne materiały wideo można znaleźć samemu w sieci.

Serio przy tylu problemach z komputerem nie oszczędzaj 50 zł na diagnozie tylko oddaj kompa do serwisu. Zaczniesz grzebać i wygrzebiesz naprawę na paręset złotych albo lepiej. A jak chcesz samemu spróbować to zacznij od przeinstalowania systemu operacyjnego.

Przecież napisałem ci kolejność postępowania i programy jakie mogą być przydatne. Działaj.
Czego oczekujesz więcej?

Jeśli chodzi o to wyczernienie to w zależności od zadania, które laptop wykonywa, ekran powraca lub nie. Laptop również przy wyczernianiu ekranu zwykle jest chłodny. Oprócz tego programy, które kiedyś u mnie działaly bez zarzutu teraz czasami działają, czasami laptop się „zamraża”.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.