Windows i problem

Witam na moim pc posiadam windowsa 8.1 i auktualnilem go do win 10 i przez przypadek sformatowałem dysk więc zainstalowałem win 8.1 i po ponownym uaktualnieniu wyskakuje bład i się nie uaktualnia jest jakieś rozwiązani tego problemu??

Tak, po prostu pobierz instalator windows 10 zrób pendrive i go zainstaluj. Jak poprosi ewentualnie o kod, to kliknij nie mam. Wybierz wersje systemu zgodnie z tym co masz pro lub Home i po instalacji i podpięciu do Internetu system się aktywuje.

Kontynuując dyskusję z Windows i problem:

Czyli np na Usb instalator win 10 zainstalować wybrać (w moim przypadku win10 home) i jak podepnie internet to się aktywuje???

Tak. M$ udostępnia specjalne narzędzie do tworzenia takiego pendrive. Trzeba potem z takiego pendrive uruchomić, najlepiej usunąć wszystkie partycje i kliknać instaluj na wolnej przestrzeni, instalator sam zadba o partycjonowanie.

Tak, jeśli wcześniej była zrobiona aktualizacja z 7-8-8.1, to tak, również wtedy, gdy urządzenie miało wbudowaną licencję 8-8.1 w UEFI.BIOSie i nie było aktualizowane.

Najlepiej na początku nie podłączać Internetu, kliknąć, pomiń, zgadzam się na ograniczone doznania bla, bla. Założyć konto lokalne i jak już pokaże się pulpit, podpiąć internet. Aktywuje się w ciągu kilku minut.
Czasami wymaga restartu, aktualizacji. Musi zgadzać się data i mniej więcej czas.

to tak zrobie oznacze jako rozwiązane po zrobieniu

Dzięki wielkie za pomoc