Windows i problem

Witam na moim pc posiadam windowsa 8.1 i auktualnilem go do win 10 i przez przypadek sformatowałem dysk więc zainstalowałem win 8.1 i po ponownym uaktualnieniu wyskakuje bład i się nie uaktualnia jest jakieś rozwiązani tego problemu??

Tak, po prostu pobierz instalator windows 10 zrób pendrive i go zainstaluj. Jak poprosi ewentualnie o kod, to kliknij nie mam. Wybierz wersje systemu zgodnie z tym co masz pro lub Home i po instalacji i podpięciu do Internetu system się aktywuje.

Kontynuując dyskusję z Windows i problem:

Czyli np na Usb instalator win 10 zainstalować wybrać (w moim przypadku win10 home) i jak podepnie internet to się aktywuje???

Tak. M$ udostępnia specjalne narzędzie do tworzenia takiego pendrive. Trzeba potem z takiego pendrive uruchomić, najlepiej usunąć wszystkie partycje i kliknać instaluj na wolnej przestrzeni, instalator sam zadba o partycjonowanie.

Tak, jeśli wcześniej była zrobiona aktualizacja z 7-8-8.1, to tak, również wtedy, gdy urządzenie miało wbudowaną licencję 8-8.1 w UEFI.BIOSie i nie było aktualizowane.

Najlepiej na początku nie podłączać Internetu, kliknąć, pomiń, zgadzam się na ograniczone doznania bla, bla. Założyć konto lokalne i jak już pokaże się pulpit, podpiąć internet. Aktywuje się w ciągu kilku minut.
Czasami wymaga restartu, aktualizacji. Musi zgadzać się data i mniej więcej czas.

to tak zrobie oznacze jako rozwiązane po zrobieniu

Dzięki wielkie za pomoc

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.