Windows Millenium

W jaki sposób można zainstalować Windows Millenium z systemu Windows 98 SE??? Jak do tej pory nie udawało mi się zainstalować tego systemu,ponieważ przy instalacji zawsze wykrywał mi jakiś błąd.Prosze o ratunek! !!

a ME masz na jakiej płycie pirat czy legal ? :slight_smile: :stuck_out_tongue:

a poco instalujesz ME jest całkowita pomyłka Microsoftu, według mnie jest to najgorszy system. miałem go 1 miech i jak odpalałem kompa to mi sie rzygac chciało

Zostań lepiej przy Windowsie 98.

To będzie dużo lepsze rozwiązanie.

:x

Z astanów sie chwile co mówisz okey? :x

J a z własnego doświadczenia wiem, że windows ME jest bardzo stabilny , dla niektórych może to się wydać śmieszne, ale tak jest.

K westią jest tylko dobór odpowiednich sterowników i softu, oraz drobne modyfikacje systemu.

P owiedz coś więcej o tym błędzie, jakiej jest tresci, oraz w jakim momencie instalacji występuje :?:

Dokładnie! Przynajmniej jedna mądra osoba :slight_smile: Win 98SE wymięka przy ME. Wystarczy chociażby spojrzeć na tematy tego forum dotyczące problemów z 98SE - jest ich cała gama. A problemy dotyczące ME dotyczą głównie instalacji Neostrady pod ME itp. Gdy miałem 98SE z systemem działy się przeróżne dziwne rzeczy. Millennium nie jest oczywiście idealny i tak jak każdego Windowsa trzeba odpowiednio go skonfigurować. Jak już pisałem w poście pt:“Jaki windows?”, nie znam jeszcze osoby, która po przejściu z 98 na ME chciałby powrócić do 98, a to o czymś świadczy :slight_smile: Od 3 lat używam ME i jakoś nie mam większych zastrzeżeń. W ciągu tych lat tylko raz powróciłem do 98, ale nie wytrzymałem i po 2 dniach znów zainstalowałem ME.

Pewnie tylko dlatego, że mało kto ma Windowsa ME

Króluje XP, a kto go mieć nie może zwykle wybiera 98.

Dokładnie strumienianin. Mało osób ma ME i dlatego ludzie nie mają problemów 8)

Osobiscie miałem kiedyś ME i nie narzekałem, lecz sprawował się tak jak 98SE. Z tej rodziny systemów polecam obydwa z leciutkim wskazaniem na 98SE.

Coś w tym jest :slight_smile: Osobom, które kiedyś kupiły oryginalną płytę Windows 98 nie opłacało się po 2 latach kupywać kolejnego Windowsa (Windows ME), bo w sumie 98 i ME to praktycznie te same systemy (z tym, że Me ma kilka dodatków oraz dodatki z Win 98+). Więc pozostali oni przy 98. Ja jednak zawsze będę polecał ME zamiast 98, a ci którzy mają 98 niech się męczą :twisted:

Ja mam oryginalnego Windowsa Millenium…i błąd pojawia sie podczas instalajcji…Błąd to SUO168…jeśli ktos ma płyte instalacyjna to będzie pewnie wiedział o co chodzi…Nawet gdy chciałem zainstalować system Millenium…z całkiem gółego Windows98SE(od razu po instalacji) To też nie mógł się zainstalować…prosze o pomoc nadal! !!

Reasumując 98SE i ME to przeżytek i było na ten temat dużo.Popieram tych co wybrali WIN98SE, ME praktycznie nie istnieje w komputerach domowych.

ME umarł tak samo jak WIN95 i WIN98,były poprostu niedopracowane i zawodne i zastąpiły je nowsze WIN95 OSR2 i WIN98SE.

ME został zastąpiony XP.

Na początek zrób tak jak w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Jak nic

Sprawdź płyte instalacyjną z ME czy nie uszkodzona

Skopiuj ME na dysk i zacznij instalacje z dysku twardego.

Lub odpal instalke z komendy setupcor.exe

Do JN wszystko to zrobiłem jak napisałeś mi w linku i cały czas jest tak samo…pojawia się błąd SUO168 jeśli ktoś ma płyte instalacyjną od Windowsa Millenium to sie przekona o czym ja mówie! !!

http://shroom.dv8.org/filez/warez/oemcdfix.html

Wrzuć i poczytaj

SUO168

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Wiesz co…nie wiele z tego rozumiem…strona ta pierwsza co mi podałeś jest po angielsku i nie moge się dużo rzeczy dowiedzieć

Zostaje słownik lub kolega ewentualnie koleżanka i czytać i kombinować,po Polsku nic nie znalazłem na ten temat.

Ten ME masz w wersji upgrade czyli uaktualnienie starszej wersji Windows.

Jeśli tak to najgorsze rozwiązanie z możliwych,system później się dziwnie zachowuje i jest nieprzewidywalny.

Jak już chcesz to zainstaluj samą pełną wersje systemu ME,nigdy nie miałem problemu z instalacją ME, a taki błąd widze pierwszy raz.

Przeczytaj masz na płycie CD plik setup.txt co piszą.

Spróbuj przekopiować z CD z ME lub WIN98SE plik SetupX.dll do katalogu windows\system, restart kompa i próbuj instalacji ME.

If you suspect this, replace SetupX.dll with the correct version from your current install media.

  1. Place your Windows 98 or Windows Millennium CD in your CD-ROM drive.

  2. From a command prompt, change to your CD-ROM drive letter.

  3. Type Extract /a base4.cab SetupX.dll /l C:\

  4. Copy the SetupX.dll from your C: to your Windows\System directory.

  5. Run Windows Setup again. "

ja mialem Me i nie narzekam ale jush nie mam. mozesz go uaktulnic na win98 lub zrobic formata i puscic z dossa instalke . :wink:

Przeczytałem i wszystko robiłem według instrukcji…i nadal nic


Właśnie o to chodzi,że ja tak nie moge zrobić…przeczytaj sobie wcześniejsze posty.


Czy któs mi może jeszcze pomóc z tym Windowsem Millenium??? :frowning: :frowning: :frowning:


Asterisk

Ostrzegam - naucz się wreszcie używać

opcji Zmień i skończ z podbijaniem :evil:

Witam.Jestem aktualnie użytkownikiem Wina XP który przesiadł się, nie tak dawno,po dłuższym okresie użytkowania Wina ME.Zmianę wymusiła chęć skorzystania z promocji MS Office 2003 dla studentów ,i tak w ogóle był już czas na zmianę.Spodziewałem się dużo więcej po tej wymianie.To prawda że XP jest bardziej stabilny( zwłaszcza w necie) ale żeby takie wielkie różnice…Przywracanie systemu ,za którego nie działanie ,Win ME był tak często krytykowany, nie działa również w XP.Z tą tylko różnicą ,że podczas instalacji Wina ME można było ,dodatkowo,zainstalować ok.180 mb (jak gdyby zapasowego systemu) i w razie poważniejszych problemów w dodaj- usuń programy ,usunać dezinstalator Wina ME i uzyskiwało się wyjściową ,czystą ,wersję systemu(ewentualnie antywira trzeba było jeszcze raz w grać czy skofigurować pocztę)…Mając 768 ramu DDR266 Win ME śmigał- XP SP-2 zalednie dobrze…Oczywiście ,że XP górą ,ale dziwi mnie to, że ocena Wina ME wywołuje tak skrajne i negatywne emocje…Muszę Wam powiedzieć,że na Warszawskiej Giełdzie Elektronicznej ,przyznanie się do posiadania Wina ME również wywołuje takie reakcje.Rok temu rozmawiałem z jednym z gości ,którzy mają tam mały punkt z kompami .Oczywiście używa tylko kultowego Win 98SE i XP w robocie a Win 2000 w domu.Win Me to dla zawodowców żenada.Tak się złożyło,że teraz (2-3 tygodnie temu) byłem u niego w domu,po prostu skończyły mu się podzespoły którymi zakupem byłem zainteresowany, i podjechaliśmy do jego domu.Odpalił kompa i co widzę ,no co ja widzę ? Wina ME zobaczyłem ,coś nieprawdopodobnego,tego najgorszego ze wszyskich ,oplutego przez fachowców i nie fachowców.Oczywiście kolesiowi niczego nie przypominałem,jedynie zapytałem jak Win Me działa.Odpowiedział OK…Śmieszne to wszytko co?..I nie chodzi mi tu wcale o detale i różnice pomiędzy systemami ,a jedynie o to co to znaczy ,że jeden system jest uznawany za kultowy(Win 98Se) a drugi zdeprecjonowany niesłusznie poniżej swojej wartości…I dochodzi do tego,że zadowolony z systemu człowiek, nie przyznaje się do korzystania z niego ,bo to obciach.Na giełdzie mówi co innego niż myśli ,ludzie tego słuchają i w ten sposób powstaje to zjawisko… Pozdro dla wszystkich jeszcze na Millennium.

bądz przy 98 to dobry system niż milenium

POZDROWIENIA :smiley: