Windows nie widzi FDD A:\

Witam :smiley: :smiley: :smiley:

Dość długo mnie na forum nie bylo bo komp sie zepsul czasem pisalem od kol. ale to juz nie wazne problem http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=65932 zazegnany tylko szkoda ze nikt nie udzielil mi jakiejs fachowej rady na tamten temat tylko np. jeden koles nawet napisal

…hmm to bardzo ciekawe ale ja probowalem dalej aż mi sie udalo i wszystko jest OK oprucz jednej rzeczy którą jest mój problem czyli Stacja dyskietkek FDD.Otuż gdy probowalem cos wykombinowac z poprzednim problemem odłanczając dysk w celu zaniesienia go do kol - (chcialem sie upewni czy to nie dysk padł a nie Windows) odłączyłem Stacje dyskietek FDD aby miec lepszy dostęp pomiedzy kabelkomi do Twardziela . I tak mi sie teraz wydaje ze jak instalowalem Windowsa to ta FDD była dalej nie podłączona i tak mi sie wydaje ze właśnie przez to cały problem .W BIOSie sprawdzałęm i jest podłonczona tzn.widzi FDD i wszystko dobrze podłączone jest w kompie tylko Windows jej nie widzi a na FDD caly czas świeci sie zielona dioda ta taka kontrolka czy coś.nie wiem za bardzo co zrobic bo próbowałem juz kilku rzeczy i nic.

Sorki ze tak długo pisze ale poprzedni jak napisalem krótka zwięźle i na temat to albo nie zauwazyła tematu jakas doświadczona osoba albo odpowiedzialy mi osoby malo znające sie na rzeczy no z kilkoma wyjątkami . Prosze o jakies wskazówki :smiley: Z góry dziękuje :smiley: POZDRO :smiley:

Któraś wtyczka taśmy sygnałowej flopa jest źle założona.

Poczytaj dokładnie i rób.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 671#313671

Jeżeli cały czas świeci się dioda FDD to kabel FDD jest żle podłączony,taki jest tego objaw,musisz podłączyć go na odwrót,piny na płycie muszą się pokrywać z pinami na kablu,od strony płyty i FDD,sprawdż,czy taśma FDD nie jest uszkodzona

dodatkowo pamietaj ze czerwony kabelek w tasmie to ten oznaczony jedynka … na plycie i na flopie masz zaznaczony ktory pin jest jedynka

Próbowałem juz kilka razy przekładałem tasme. Poprzednio swieciła mi sie cały czas kontrolka,dioda na FDD teraz po przełożeniujuz sie nie swieci.Bios widzi FDD 1.44 3.5 ale jak włanczam Mój Komputer to FDD juz nie ma .Moze to jednak to ze jak instalowalem Windowsa to FDD była nie podłączona i teraz nie mam jakiegoś sterownika do FDD.Chociaz jak sprawdzałem w Menadżer urządzeń to jest tam jakis " Standardowy kontroler Stacji dyskietek " ale nie ma tam zadnej FDD .Włączyłem kreatora dodawania nowego sprzetu ale tez nie znalazł FDD. :frowning: :frowning: :frowning:

Jeśli w biosie i stacja jest podpięta dobrze - sprawdź dokładnie jeszcze raz,możliwe że padła.

Weź dyskietkę startową 1.44 MB z WIN98/ME i przestaw w biosie bootowanie jako pierwsze i zapisz bios Save i zobacz czy bootuje kompa z dyskietki.

W menadzeże urządzeń masz mieć zainstalowane kontrolery stacji dyskietek i stację dyskietek,jeśli komp bootuje z dyskietki z poziomu menadzera odinstaluj i kontroler i stację dyskietek,restart kompa i niech zainstaluje ponownie.

Jak nie bootuje,weź stację z taśmą sygnałową i sprawdź na innym kompie.

Nie mam dyskietki startowej Win98/Me a w menadżerze użądzeń jest tylko Kontroler stacji dyskietek ,FDD stacji dyskietek tam nie ma . :frowning:

To sobie zrób:

http://1gighost.net/fishnet/boot98se.exe

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

I innej metody nie ma trzeba sprawdzić wszystko po kolei jeszcze raz.

Włanczam ten program i prosi zebym włozył dyskietke " INSERT FLOPPY TO WRITE" no to wkładam daje “ok” i błąd “The current image formats is not supported by the disk drive” no to co ja mam robic .W Moim Komputerze nie ma ikony Dyskietki i w Menadzeze urządzeń tez nie.A w BIOSIe widzi dyskietke FDD 1.44 3.5 .Moze Windows nie widzi FDD bo jak instalowałem Windowsa XP to FDD było odłączone od płyty głównej .

Przecież to normalne że jak napęd 1.44 MB nie działa to nie utworzysz dyskietki startowej WIN98/ME 1.44 MB - wykonaj to na innym kompie.

Zwróć uwagę na taśmę sygnałową jak masz starego typu (pięć wtyczek),kup nową która ma dwie wtyczki i załóż - poczytaj linki podane i rób i jak stacja dobra to musi działać.