Windows.old katalog

Po ostatnim update (czy upgrade, jak kto woli :slight_smile: ) nazbierało się tego sporo w tym katalogu (ups, teraz to się nazywa folder). W moim przypadku ponad 37 GB.
Pytanie niby proste - mogę to usunąć bez wpływu na kompa czy jakoś inaczej? :slight_smile:

Możesz, tam jest kopia windowsa przed aktualizacją. Usuń poprzez zwolnij miejsce.

Ten folder trzyma kopię systemu gdybyś chciał cofnąć aktualizację. Jeśli po aktualizacji wszystko działa dobrze, to możesz skasować.

Dzięki, koledzy - może jednak poprzez zwolnienie miejsca to zrobię, bo kasowanie np. TotalComanderem jakoś mi nie przychodzi do gustu :wink:
Mam nadzieję, że system nie trzyma tam jakiś współdzielonych plików i po restarcie będzie ok - nie chce mi się od nowa systemu stawiać, za dużo roboty:P
EDIT2: Jednak coś tam “siedzi” współdzielone… Ciekawe, zobaczę o co kama, może w procesach, tylko ten nowostary menedżer zadań mnie rozp…

Daj komunikat.

Chwila, niech przeczyści - zobaczymy ile zostało. Ciekawi mnie co to jest “Pliki optymalizacji dostarczania” ?

Wszystkie pliki poinstalacyjne (po aktualizacji systemu) najlepiej usunąć za pomocą odpowiedniej funkcji - Ustawienia | System | Pamięć | Zwolnij miejsce teraz.

2 polubienia

Usunie się w czasie 10 - 30 dni.

Nic się nie stanie, ale najlepiej robić narzędziem do oczyszczania systemu (Disk Cleanup). Wpisz cleanmgr.exe

  • przeskanuj dysk systemowy (np. C)
  • na dole po lewej będziesz miał “Clean Up system files”,
  • ponownie przeskanuj dysk C
  • będzie pole do zaznaczenia ‘Windows Update Cleanup’.

W nawiązaniu do tego: Microsoft cofa Windows 10 October Update, patologii c.d
to zastanów się dobrze, czy chcesz usunąć ten katalog. :wink:

Poszło po systemowym czyszczeniu, dzięki za pomoc - zobaczę, co się dzieje po restarcie, bo od tej kompilacji jeszcze systemu nie restartowałem.
Czy jeszcze jakieś “śmieci” zostały, dowiem się później, jakby co - będę raportował:)

Mistrzostwo :slight_smile:

Żadne mistrzostwo. Pytanie było, czy można w ten czy inny sposób sobie poradzić. Łatwo uwalić system, ciężej się z reguły odzyskuje. I chodziło mi o nową kompilację a to chyba nie to samo, jak instalacja z jakiegoś pena czy DVD? Do Twojej wiadomości, bachus - pracowałem z UNIX-em, na półce leży z 15 różnych instalek Linux-a…
P.S. Ciekawe ale wentylator na procku jakby miał wyższe obroty, będę sprawdzał.

Chodziło mi o " zobaczę, co się dzieje po restarcie, bo od tej kompilacji jeszcze systemu nie restartowałem.". Co do dygresji o Uniksach - tu się pogubiłem. Ja pracowałem i pracuję z AIXami, Solarisami, *BSD, ale co to ma wspólnego z tematem? :wink:

AIX to raczej w bankowości :slight_smile: To tylko wersja na systemy bankowe o ile pamiętam, to adaptacja UNIX-a.
Temat założyłem aby ktoś nie popełnił błędu usuwania czegoś “na siłę”, bo tak pracując jako root “wysadziłem” oddział banku - serio… to była ZORBA, jeżeli pamiętasz.
EDIT: Wtedy się przekonałem, co znaczy użycie midnight commander-a z uprawnieniami root-a :slight_smile: Można się szybko przejechać :frowning:
EDIT2: Na tym się pracowało, jaki już ja stary jestem: https://www.computerworld.pl/news/Softbank-w-PKO-BP,298370.html

Jeśli po aktualizacji nie skasowało mu folderów, to nie ma już się czego obawiać.

1 polubienie

Po zastosowaniu się do instrukcji kolegi komputer dział dalej, nic się nie dzieje.