Windows - posiadanie nośnika a licencja


#1

Witam.

Zebrało mi się kilkadziesiąt pudełek z płytami z Windowsem. Licencje oczywiście wykorzystane, system zainstalowany na komputerach, a pudełka leżą w szafie, zbierają kurz i zajmują miejsce. Wiadomo, że podczas reinstalacji systemu ważna jest tylko jego wersja, nośnik nie ma znaczenia, więc czy muszę trzymać wszystkie te pudełka? Instalacja i tak odbywa się z reguły z jednego nośnika.


(Mr Green Fall) #2

Czy wszystkie te pudełka, to systemy, z których Ty korzystasz?

Jeżeli chodzi o licencję (pytałem kiedyś o to samo w sprawie Office 2007), to komplet (czyli dokumenty, licencja, broszurki) wymagany jest przy odsprzedaży produktu. Ciężko powiedzieć, czy to się aplikuje do sprzedaży komputera z zainstalowanym Windows (i czy w ogóle masz zamiar takie coś kiedyś zrobić).


#3

Tak.

Co do odsprzedaży tych komputerów w przyszłości - nie jest to wykluczone, ale podejrzewam że prościej będzie je zezłomować.


Legalność kopii Windows 7 COEM od znajomego, bez naklejki COA
(Mr Green Fall) #4

Właśnie skontaktowałem się z firmą Microsoft w tej kwestii.

post-267762-0-46238700-1422432703_thumb.


(Johny) #5

 Najważniejszy jest COA - Certyfikat Autentyczności - bez COA masz wersję trial Windows,albo pirata z lewym kluczem,jeśli go wygenerujesz


(Iron112) #6

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Z zapisu z konsultantem  wynika, że wszystkie atrybuty mają jednakową wagę.


(hirem) #7

Up. nie jest to tak do końca. Powyższy odnośnik wygląda na skróconą wersję co do uznania legalności. Sytuacja troszkę się różni do posiadania licencji OEM i BOX,  Certyfikat COA  jest niezbędny przy licencji OEM jako jeden z dwóch z pięciu a nie trzech atrybutów. Oczywiście warunki  powyższego odnośnika wchodzą w skład. Ale tych atrybutów jest więcej i nie zostało uwzględniona sytuacja z licencjami OEM i BOX.

 

 

‘’

Dziekujemy za kontakt z Centrum Obslugi Klienta Microsoft.