Windows Update "trwa wyszukiwanie aktualizacji" ciągle wyszukuje


#1

Witam . Postawiłem na nowo oryginalny system Windows 7 z SP1, lecz nie mogę pobrać żadnych aktualizacji. Ciągle jest napisane:" trwa wyszukiwanie aktualizacji"  http://imgur.com/1T4en9r Próbowałem parę razy usuwać folder SoftwareDistribution, lecz moje próby usunięcia nic nie pomogły.

Proszę o pomoc.


Problem z aktualizacjami win 7 x64
Skąd pobrać najnowsze aktualizacje?
(arapo) #2

@kamyl9940 -nigdy nie należy usuwać folderu SoftwareDistribution, a jedynie można bez szkody usunąć folder w nim zawarty czyli>> Downloads. Przed usunięciem tego folderu w usługach należy zatrzymać usługę Widows Update, poczytaj cały i dokładnie ten artykuł.

Po usunięciu Downloads uruchomić tę usługę i kliknąć na “szukaj aktualizacji”  

http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/how-to-remove-and-reinstall-all-windows-updates/

 

 

 


#3

Wcześniej zatrzymałem usługę Windows Update w services.msc i usunąłem SoftwareDistribution, ale nic to nie dało. Nic nie ruszyło. Sprawdziłem :http://imgur.com/pWbijxP


(arapo) #4

Napisałem ci że folderu SoftwareDistribution NIE USUWAMY to może spowodować późniejsze problemy możemy jedynie po zatrzymaniu usługi zmienić nazwę SoftwareDistribution >> na SoftwareDistribution.old i po tym restart kompa i uruchomić Start “Windows Update”.


#5

Ok. Znalazłem takie narzędzie WSUS Online Updater, zaznaczyłem odpowiednie opcje i pobierają mi się aktualizacje z tego programu http://imgur.com/2uYMasu Czy ten program pomoże ?


#6

Próbowałem tak wcześniej ale też nie dało rady. Tylko że ja zmieniłem nazwę, a gdy się nie udało to usunąłem folder a później Windows Update stworzył nowy Software Distribution


(Atis) #7

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/troubleshoot-problems-installing-updates#1TC=windows-7

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/971058


(highman) #8

ja ma m to samo,siódemke mam od poczatku  i nigdy wczesniej nie miałem problemu, update.niedawno stawiałem system od nowa no i sie zaczeło…spróbuj uzyc  kilku narzedzi… np  WindowsUpdateDiagnostic ,.microsoftfixit.wu.run.exe    lub   Windows6.1-KB947821-v34-x86


#9

Postawiłem system od nowa i problem znowu się pojawił, pewnie serwery Microsoftu są przeciążone… Też cały czas mieli : “Trwa wyszukiwanie aktualizacji”. 

@highman poradziłeś sobie z tym ?


(GioWDS) #10

U mnie pomogło ręczne zainstalowanie aktualizacji samego WU, zauważyłem, że jeśli WU nie jest podciągnięty do min. wersji wstecz to ma problemy z aktualizacją. 


#11

Nie wiem jak wrócić do poprzedniej wersji Windows Update Agent, możecie mi wytłumaczyć jak to zrobić ?


(Cichy341) #12

Niestety mam ten sam problem opisywany tutaj:


(Odyniec_Stary) #13

Ewidentnie według Ciebie, czy dysponujesz niepodważalnymi dowodami na ten wielki spisek firmy MS, a raczej M$?

 

Miałem wczoraj identyczny problem i to mi pomogło https://support.microsoft.com/en-us/gp/windows-update-issues/en-us?wa=wsignin1.0

Po użyciu robisz restart.


(Cichy341) #14

Jakoś dziwne, że niecały rok temu instalowane z tej samej oryginalnej płyty wszystko działało idealnie. Jakoś teraz dziwnym trafem nie działa. Jakieś czary mary chyba.

 

Próbowałem tego narzędzia do którego dałeś link. Pokazuje, że wszystko ok. Windows Update dalej nie działa (tzn. działa ale nie wyszukuje aktualizacji).


(Odyniec_Stary) #15
  1. Uruchom komputer w trybie awaryjnym.

  2. W folderze Windows odnajdź folder  SoftwareDistribution.

  3. Zmień jego nazwę na SoftwareDistributionOld.

  4. Utwórz nowy folder SoftwareDistribution.

  5. Restart.

Jeżeli nie wyświetla Ci tego pliku musisz w ustawieniach folderów włączyć pokazywanie ukrytych plików i folderów oraz chronionych plików systemowych. 


(Cichy341) #16

Niestety to samo. 

Wyszukuje aktualizacje a po jakimś czasie błąd (załączam screen)

WindowsUpdateDiagnostic coś tam naprawia i na koniec także pokazuje błąd (załączam screen)

Przypominam, ze to czysto zainstalowany Windows 7 Home Edition SP1 z oryginalnej płyty. Bez żadnych kombinacji.

Ręce opadają :frowning:

http://zapodaj.net/471f1501a41c8.jpg.html

 


(Odyniec_Stary) #17

Forum nie wyświetla obrazków. Wstaw na jakiś hosting. 


(Cichy341) #18

Wstawiłem zdjęcia na inny serwer.


(arapo) #19

Witam !

miałem podobny problem z WU na Windows 8, żadne metody typu gotowego Fix- WindowsUpdateDiagnostic i usuwania folderu SoftwareDistribution również naprawy rejestru sfc /scannow nie pomogły. Pomogło przywracanie systemu z punktu przywracania kiedy problem nie występował >> miałem szczęście. Problem jest złożony i nie każda metoda naprawia. Czasem problem wywołują niektóre antywirusy modyfikujące rejestr. 

Poczytajcie przykłady z tych linków może komuś pomogą   http://www.fixitpc.pl/topic/26056-windows-7-nie-wyszukuje-aktualizacji-kod-80080005/

http://usadye.ru/web/Windows Update Error 0x80080005 Windows 7/lang-russian

 


(KAZDAN63) #20

Pierwsza aktualizacja systemu z WU (ponad 200 poprawek > 1GB) potrafi trwać bardzo długo tj. procesy : wyszukiwania , ściągania na dysk , instalacji i konfigurowania systemu zwłaszcza jeżeli jest to HDD (5h , małe pliki) i jeszcze prędkość łącza internetowego . Mnie wydaje się , że jesteś zbyt “napalony” (wiosna dopiero za ok. 100 dni) . Wrzuć na “luz” ! 

Trzeba by mieć 20 Mb/s i SSD x2 RAID 0 to sprawę idzie “załatwić” w 1h 45min.