Windows VISTA SP1 RC - spostrzeżenia i problemy

Po zainstalowaniu SP1 w wersji RC zniknęły wszelkie efekty wizualne (za to poprawił się ranking wydajności) - przy próbie zmiany pojawia sie ikomunikaty "nie można zastosować efektów wizualnych)

spróbuj przeinstalować sterowniki do swojej karty graficznej (usuwając poprzednie).

jest jeszcze gorzej - teraz mam wszystko takie wielkiej jak bez sterowników karty, a manager urządzeń podaje, że sterowniki są i urządzenie działa poprawnie…

to zmień rozdzielczość i ilość kolorów :P.

Ale nadal mi pisze, że nie można zastosować efektów wizualnych…

a system jest aktywowany ??

A trzeba aktywować po instalacji SP1?

I jak sprawdzić, czy jest aktywowany? W panelu Sterowania wszystko jest ok.

prawym klawiszem na Mój komputer -> właściwości na dole…

podepne sie pod temat

powiedcie jak usunac ten napis wersja evalucyjna na dolu pulpitu po instalacji SP1 ? ( gdzie byl opis jak edytowac itp ale jakos nie moge znalesc)

A może VISTA z SP1 rozpoznaje, ze jest tylko 64 VRam zamiast 128 i profilaktycznie uniemożliwia uruchomienie efektów wizualnych?

Ale jak chodziły bez SP1 to bez sensu je blokować…

trzeba zagmerać w jednym z plików systemowych. daj sobie spokój niebawem wyjdzie finałowy SP1 i owy napis zniknie :slight_smile:

ppm na “komputer” i wybierz właśściwości i tam na dole pisze w nowo otwartym oknie.

ps: w ustawienich “opcje wydajności”* masz może ustawione "dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności’ lub coś w tym stylu? jeąli tak to przełącz na dopasuj dla uzyskania najlepszego wyglądu

* opcje wydajności dostępne są po kliknięciu ppm na komputer i wq oktwartym oknie kliknięciu na indeks wydajności systemu Windows (na środku okna jest) i w oknie z indeksem wydajności wybranie opcji dostosuj efekty wizualne (jest napo lewej stronie na pasku).

Spostrzeżenie: Błąd podczas uruchamiania systemu. Bledu nie pamiętam ale musiałem użyć obrazu dysku bo narzędzie na płycie visty - przywracanie systemu przywracało system z 5 godzin i nic.

ja zaś mam inny problem - otóż po instalacji SP1 na oryginalną Vistę znikneły mi :

  • jaki procesor , ile pamięci klasyfikacja itp

komputerha0.th.jpg

a tak po za tym Vista smiga jak trza , jakby dostała kopa (procesor C2D 2.13G @ 3.8GHz , 2GB ramu)

Jak tam włączam to mi podaje, że nie może wyświetlić efektów wizualnych…

Jak tam włączam to mi podaje, że nie może wyświetlić efektów wizualnych…

jak usunac ten napis wersja evalucyjna na dole pulpitu po instalacji SP1 RC? wpisując komendę run- “winver” pisze ze kopia visty działa tylko dla mnie do 7 stycznia 2008 r a do tego czasu na pewno SP1 nie wyjdzie.

nie 7 stycznia tylko 1 lipca :slight_smile:

jak usunąć napis jest w sztuczkach i krczkach…nie pamiętam w których;/ tam jest jak go dodać…aha i tam jest pod xp, ale w viscta chyba tak samo jest

Masz rację 01/07/2007r . mam angielska wersję laptop dell kupiony w USA a tam data to miesiąc/ dzień/rok. Dlatego sie tym zasugerowałem bo oprogramowanie della własnie ma takie daty expiracji. Czy jak bedzie właściwe SP1 to SP! RC bedzie trzeba odinstalowac czy zainstaluje sie na RC. Napis wtedy zniknie?