Windows VISTA SP1 RC - spostrzeżenia i problemy

nie w Viście jest inaczej. nie działa trik z rejestrem !!

dla zainteresowanych małe How-to :

http://www.mydigitallife.info/2006/11/2 … m-desktop/

Witam.

Ja zrobiłem to dzisiaj i jestem bardzo zadowolony system śmiga aż dudni co jeden restart to się uruchamia szybciej a i aplikacje też przyśpieszyły swoje działanie.

Tylko ten napis w prawym dole monitora mnie denerwuje.

Aha, miałem z Sunrisa Vista Konfiguratora ustawiony bot: Sea Windows Vista, a po instalce Windows Vista SP 1 ni cholery tego nie można zmienić.To moje jedno tylko uniedogodnienie,tak wszystko jest OK.

Pozdrawiam.

To samo u mnie, żadnych problemów po zainstalowaniu, wręcz przeciwnie.

Nareszcie kopiowanie działa tak jak powinno, nie muli nie oblicza bezsensownie czasu ile zajmie kopiowanie…

Pierwsze dwa dni z Sp1 jak najbardziej udane.

Nic nie pomogło, ale po przywróceniu obrazu sprzed SP1 i po wgraniu jeszcze raz jest wszystko ok!

P.S.

Nie pojawił się też komunikat o wersji ewaluacyjnej :slight_smile:

Po zainstalowaniu SP1 RC Vista nadal nie widzi pełnych 4GB ramu :? w moim przypadku 3581MB

A ile system wykrywał przed instalacja sp :?: Pytam, bo spodziewałem sie ze sp1 rozwiąże ten problem w viscie 32-bit.

A czy ktos rozwiązał problemy z indeksem wydajności po instalacji sp1?? tzn czy pokazuje sie model procesora i ilosc pamieci ram oraz czy można wejsc w indeks wydajności?? bo ja ( i nie tylko w tym dziale) mam taki problem i nie wiem co z tym zrobić. Czy ktoś się może orientuje??

P@wel napisał

Przed instalacją i po instalacji tyle samo, czyli po 3581MB

Ja podczas instalacji SP1 do Visty mam następujący błąd 7c1339b65bfd31a7m.jpg . W pomocy technicznej jest napisane coś o Office 2003, a nie o Sp1 do Visty.

Jak go rozwiązać?

Proszę o pomoc

Dziękuję

to jest SP 1 w wersji RC więc może zawierać błędy oraz być niekompatybilny ze wszystkimi systemami komputerowymi.

ja spróbowałem zrobić tak http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=158448 i napis zniknął

W końcu po instalacji SP1 RC1, Gadu-gadu nie gubi ustawień :slight_smile:

u mnie nadal GG gubi ustawienia :o :o #-o #-o

Instalacja zabrała mi 30min. Kopiowanie jest teraz naprawde ok, ogólnie brak większych kłopotów :smiley:

Witam.

Czy można w jakiś sposób bezpiecznie usunąć SP1 jeśli po zainstalowaniu wynikną jakieś problemy? I jeszcze jedno pytanie: Kiedy wyjdzie finalny SP1 to trzeba będzie usunąć SP1 RC czy po prostu wyjdzie nowa aktualizacja?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

przez aplet Programy i Funkcje -> Aktualizacje systemu -> dodatek service pack.

Najciemniej pod latarnią :smiley: dzięki :slight_smile:

Po instalacji jest wszystko ok, zjada znacznie mniej pamięci, jak na razie problemów brak…

U mnie po instalacji pojemność dysku zmniejszyła się o równe 2Gb a zużycie RAM-u wzrosło zaraz po starcie o 150 Mb :slight_smile:

Witam

Problem z GG rozwiązałem w ten sposób, trzeba usunąć wszystko z katalogu c:\users\user\appdata co jest związane z gg, to samo się tyczy z katalogiem c:\program files, wtedy instalujesz ponownie gg ustawiasz i na jakiś czas masz wszystko ok. Jeszcze nie doszedłem czemu zostaje uszkodzony plik z ustawieniami w katalogu appdata, ale u mnie pomogło. Pozdrawiam:-)))))

U mnie po instalacji SP1 wydajność bardzo się podniosła, komputer szybciej się odpala, nie wykorzystuje już tyle RAMu co wcześniej, przełączanie użytkowników obywa się szybciej, indeks wydajności wzrósł, GG nie gubi ustawień, pasek start nie “wariuje”, można oglądać jednocześnie kilka filmów i komputer chodzi sprawnie, wcześniej to było niemożliwe, zniknęły problemy z instalacją chociażby VMWare Server, sidebar chodzi szybciej i nie powoduje już nieprawidłowych operacji, jednym słowem wielki + dla Microsoftu za ten dodatek.