Windows VISTA SP1 RC - spostrzeżenia i problemy

A fakt nie zauważyłem że gadżety prawidłowo są poukładane na pasku bocznym, wcześniej miałem z tym problemy, po ponownym uruchomieniu ich kolejność potrafiła się pozmieniać. :slight_smile:

Zdecydowanie na + :slight_smile:

Witam!

Ściągnąłem, klikam, program prosi o pozwolenie i… nic! Kompletnie nic się nie dzieje :shock:

Wyłączyłem antywira, uruchomiłem ponownie jako administrator i… to samo. #-o

Vista Home Premium 64bit PL

zassij :

http://www.microsoft.com/downloads/deta … 9d26982d7a

To właśnie ściągnąłem i z tym mam problem.

to pozostaje czekać na oficjalny sp1.

A zainstalowałeś najpierw plik o nazwie SP1ccpRK.cmd i to jako administrator ??

Ups - nie! A co to takiego, skąd wziąć i z czym to się je?

W opisie na www Microsoftu nic na ten temat nie było… :shock:

Poczytaj sobie tu: http://xp.net.pl/index.php3

Informację ze Środy 12.12.07, a plik możesz pobrać tu:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=en

Dzięki! Ściągnąłem, zainstalowałem i… ponownie (przez WUpdate) ściągam SP1RC, bo nijak z pliku nie chce się uruchomić. Nie wiem czemu… uruchamiam jako administrator również, WU widzi jako aktualizację - ale z pliku ni hu - nic się (dalej) nie dzieje. :expressionless:

No ale ściąga się… jak mnie długo nie zobaczycie, tzn. że winda się wywaliła :stuck_out_tongue: :mrgreen:

No więc tak…

SP1RC ściągnęło się, zainstalowało, póki co mam wrażenie, że system śmiga lepiej (C2D 2,13, 3 GB RAM), ale… Próbuję się pozbyć tego napisu w prawym dolnym rogu, robię wszystko to co pisze na 2-giej stronie niniejszego wątku:

Edytuję plik user32.dll.mui i wszystko pięknie dopóki… nie chcę go zapisać: mimo zmiany właścicieli we właściwościach pliku ciągle mam komunikat, że

“Error: Cant Create NewImageFile. The original file probably has been packed” - z czym to się je? :o

P.S. A w ogóle to ponoć urządzenia USB miały prawidłowo “wstawać” po wstrzymaniu - a UPS APC dalej mi nie wstaje prawidłowo :stuck_out_tongue:

EDIT:

No dobra, widzę, że piszę sam do siebie - zrobiłem. :stuck_out_tongue: Zupełnie INACZEJ niż we wszystkich opisanych sposobach, ale… zrobiłem!

Napisu nie mam - co mnie ciekawi to jedna rzecz: CZEMU nie mogę ułożyć na pasku gadżetów tychże gadżetów w określonej… kolejności? :evil: Zegar robi się zawsze drugi - nic nie pomaga… #-o

Witam

No niestety ja nie zauważyłem wzrostu wydajności (dell inspirion 6400 intel core 2 duo 1,66 Ghz, 2 Gb RAM, Vista Home Premium)

Dodatkowo tak jak było pisane wcześniej zginął ekran logowania z Sunrise Vista oraz przezroczystość okien na pełnym ekranie. Czy ktoś wie jak naprawić te elementy ??

Zostanie poprawione w momencie ukazania się finalnego SP1 (chodzi o patchowanie uxtheme itd. a zmieniają się te pliki z każda kompilacją testowego SP1)…

Po godzinie oczekiwania SP1 zainstalował się bez problemów. Pierwsze objawy to brak rozpoznania procesora i ilości ramu (co było wcześniej już opisywane), druga sprawa to 100% użycia procesora przy uruchomionym IE7.

Mnie się gadżety mieszają - tzn. nie tylko nie można ich ułożyć “jak się chce”, ale dodatkowo raz na jakiś czas 2 gadżety uruchomią się na pasku… w jednym miejscu! :o

A poza tym - USB jak nie rozpoznawało, tak nie rozpoznaje po wyjściu ze wstrzymania, i takie tam… :?

Kopiuje faktycznie szybciej (ale nie tak jak zachwalają oficjalnie), uruchamia się też szybciej, ze wstrzymania wychodzi też szybciej.

Poza tym SP1RC instalowałem już na kilku kompach i na żadnym nie udało się tego zainstalować… z pliku! Za każdym razem trzeba ściągać bo z pliku ni hu… #-o

Aha! PinnacleTV w MediaCenter jak nie widział, tak dalej nie widzi… - ogólnie to ja nie wiem: tyle niby się narobili, a efekt (prawie) żaden. :shock:

Po kolejnym restarcie pojawił się słynny napis “kopia ewaluacyjna”, po wpisaniu komendy “winver” w uruchom okazuje się, że licencja wygasa 01.07.2008 roku…

Na szczęście dotyczy to SP1 RC, do czasu wygaśnięcia należy go odinstalować i ew. zainstalować finalną wersję SP1.

Powiem Wam, że prócz szybszego kopiowania to ja nie wiem co oni w tym SP1 zrobili dobrego… :roll:

Zainstalowałem najświeższy SP1 (w ostatnich dniach udostępniony) i dalej: USB po “śpiączce” nie widzi prawidłowo (albo nie zawsze), kolejność gadżetów na pasku też żyje własnym życiem… ech… Nie wiem o co tyle szumu, skoro efekty marne albo żadne. :expressionless:

Poza denerwującym wpisem “kopia ewaluacyjna…” oraz nadal istniejącym problemem ze wstawaniem USB. Da się zauważać wzrost szybkości wstawania, porządek w pasku bocznym, brak ciągłego gmerania na HD, prawidłowy odczyt RAM, chłodniejszy procek, usprawnienia w media center (wielowątkowość)… pozostałe w obserwacji…

Przyznać muszę, że chyba Microsoft spisało się dobrze…

Wiadomo co oznacza dodatek “RC” - To nadal jest wersja w testowaniu. Miejmy nadzieję, że wersja finalna usunie te kilka niedomagań.


dopisuję sukcesywnie wykryte niedomagania Service Packa

  1. NA MINUS - faktycznie po restarcie systemy GADGETY paska bocznego wracają do jakichś własnych ustawień .

Czyli nie zapamiętywane są ustawienia użytkownika, :expressionless:

sposób na to by Gadgety w Pasku bocznym po restarcie by były tam gdzie je wstawiliśmy jest prosty. Zamknąć wszystkie Gadgety (X) przy gadgecie…

A następnie do pustego paska dodać je w odwrotnej kolejności w jakich chcielibyśmy je widzieć…

Inaczej mówiąc ostatnia zainstalowana będzie u samej góry.

Tak oto Vista z SP1 zapamiętuje układ gadgetów na pasku bocznym.

ALe i to nie jest w 100% pewne . Vista po 2-m restarcie i tak namotała na pasku.

  1. NA MINUS - a problemy z siecią pomiędzy Vista a XP jak były tak są… !!

Versia Refresch…

:expressionless: Nadal ustawia ikony w pasku bocznym wg swojego widzimisię…

dwa pierwsze restarty pozostawiały ikony tak jak je ustawiłem. następny i kolejny znowu sobie pogmatwał po swojemu, Następny było po mojemu. - daję sobie z tym luza. Bez sensu pierdoła z którą nie moga sobie dać rady programiści windy. =D

gajusz , Co do “Poza denerwującym wpisem “kopia ewaluacyjna…”” to tu masz “Build Info Remover” mego autorstwa: http://www.mediafire.com/?cy4vgmkxtcg

Gajusz >> Problem z niewłaściwą kolejnością gadżetów na sidebarze pojawia się, ale na wersji RC. W wersji RC Refresh błąd ten został usunięty.