Windows Vista Ultimate Box / przeglądarki

Witam
10 lat temu uległem nierzetelnej ofercie mijającej się z prawdą sprzedawców Microsoftu zakupując najbogatsze wydania Visty Ultimate Box za nie małe pieniądze nikt nie mówił o braku wsparcia technicznego w przyszłości tylko o możliwości aktualizacji do nowszej wersji. Licencja miała być dożywotnia i licencja miała iść za pudełkiem tj. zmieniając sprzęt możliwość przeniesienia licencji na nowy sprzęt. Na 1boxie jednocześnie mogłem mieć licencję na 1komp. stacjonarnym i 1laptopie (2urzadzenia) Miał być też support techniczny ale…
…już po pierwszych 6miesiacach suport techniczny nie działał # tzn. Działał ale porady tech rzędu 1-5tys. wyśmiałem od razu i przestały mi się podobać ich obietnice. Ogólnie z systemu byłem i jestem zadowolony do tego co potrzebuje wystarcza w zupełności problem pojawił się obecnie taki że postawiłem na nowo windę i to co się dzieje z przeglądarkami to jakiś kosmos każda wywala komunikat o braku wsparcia Visty i niebezpiecznych stronach włącznie ze stroną Microsoft (no w to jestem w stanie uwierzyć :stuck_out_tongue_winking_eye: po tym jak mnie załadowali hehe) ponadto jak już jakimś cudem się otworzą to niepełne, podejrzewam że brak wtyczek takich jak flash media player’a też robi swoje ale nie mogę go doinstalować bo wszystkie czołowe przeglądarki nie wspierają już XP i Vista. Polak mądry po szkodzie nigdy już nie kupię żadnej licencji Microsoft nie warto! Mówię to z pełną odpowiedzialnością zaraz po rozmowie z infolinia Microsoft gdzie Pani telemarketera “prawie ironicznie” wyjaśniła cyt. “…ale o co Panu chodzi przecież ma Pan cały czas dożywotnia licencję i może Pan ja przenosić na nowe urządzenia my jedynie nie wspieramy tego systemu i nie oferujemy jego aktualnego zabezpieczenia” …“przejść na nowy system Pan też nie może bo dopiero od win7 oferujemy klientom bezpłatne przejście na 8 lub 10”. No cóż dziś wiem że nie wspieranie systemu równoznaczne jest ze śmiercią systemu bo inne firmy np. przeglądarek przestają również wspierać system.

Jednak pomimo zniesmaczenia całą tą sytuacją chciałbym nadal używać Visty bo system działa sprawnie i wydajnie jednak jest bez użytecz dla mnie bez przeglądarek.

Pytanie:
Czy jest możliwość sprawnego używania przeglądarek?

Znowu multikonto?


Co do przeglądarek to dalej niż:

  • fork Firefox 56 (jako-tako działający na XP/Vista) czy

  • Chrome 49 z kilkoma poprawkami bezpieczeństwa z wydań 50-54

nie osiągnięto.

Raczej to jest trochę za mało do zachowania sprawnych stron WWW bez bugów jak one nie stoją w miejscu lub wciąż ciągną wsparcie dla kilkuletniego wydania przeglądarki.
Waterfox w wersji “Classic 2020” ma z pomocą społeczności wiele braków załatanych, ale nie wspierają XP/Visty (jak tam niby strona działa lepiej niż w Firefox 52/56).

Można najwyżej w Firefox testować pod problematyczne strony maskowanie jako nowszy np. 75:

Post 7: Google Zdjęcia - brak podglądu na zdjęcia po zalogowaniu się na konto, widoczne same "kwadraciki"

Mypal 28.9.1 - modyfikacja najnowszego palemoona. Spolszczyć, ustawić i wszystko chodzi na vista i XP.
A mam taką portable, spolszczona już i ustawiona, nawet z dodatkami.
@StanCart - chcesz? Lekka. Może chodzić nawet z pendrive, bo ma profil i cache w katalogu. YT śmiga i co tam chcesz., google dysk i inne usługi.

A dam od razu - tam miało myć Mypal 28.9.1 sorry - literówka.


A gdybyś nie miał w systemie kodeka h264 obsługującego html5, to zainstaluj ten mały program LAV Filters:

To proszę wytłumaczcie mi jak to jest że przed formatem przeglądarka Chrome i Firefox działały sprawnie na nowym sprzęcie od 2016/17 do zeszłego tygodnia(przed formatem) z wtyczkami i adblockerem a teraz taka kicha. Jedynym “utrudnieniem” był tylko napis coś w stylu “brak wsparcia dla systemów xp i vista” ale wszystkie strony wyswietlalo poprawnie. Wiadomym jest że nie zapewniały odpowiedniego bezpieczeństwa iż tym się liczyłem i akceptowałem to bo od bezpieczeństwa mam program G data, a jestem zdania że i tak nie ma idealnych zabezpieczeń jak ktoś się uprze to i tak wszystko przejdzie dla tego też nie jestem Pentagonem z tajemnicami świata żeby mi jakoś szczególnie zależało na blokadach nie do przejścia i z alarmem na najbliższej komendzie policji o próbie włamania do systemu :wink: hehehe
Czy można pobrać skądś stare wtyczki do chroma jak flash i adbloker i je ręcznie powrzucać żeby sprawnie chodziło i powyłanczać komunikaty o bezpieczeństwie?
Próbowałem teraz odpalić Advanced Chrome na opensorsie chromium, ale mi nie działa nie wiem czy też już nie jest wspierany czy jak? Ostatnie artykuły i zachwyty nad Adv.Chrome na XP I Vista są z przed roku więc nie wiem czy coś się przez ten czas podziało że już pod Vistą nie działa?

Ps. Nie jestem “multi-pulti” widocznie wciąż jest dużo użytkowników na rynku używających “dożywotnich BoX’owych” licencji XP i Vista którzy raz już zapłacili złodziejski haracz firmie M jak somalijskim piratom. Odechciewa się hasła “Bądź legalny” przy firmie M

No ale o co ci chodzi.
Miała 100% racji. To, że ty wywaliłeś 2k na system to twoja indywidualna sprawa. Można by rzec “kto bogatemu zabroni?”. Jednak należy pamiętać że każdy system kiedyś przestanie być wspierany i stanie się bezużyteczny. Spotka to również W10. Pretensje to możesz mieć do siebie tylko a nie do MS.

Ja wydałem kiedyś 4k na Photoshopa 5.0 który nie działa na w10. Czy wobec tego mam mieć pretensje do Adobe że go nie wspiera na dziesiątce? PS 5.0 był pisany na XP więc ma prawo nie być wspierany na innym systemie i do nikogo o to nie mogę mieć pretensji.

Czujesz się rozgoryczony, oszukany przez Microsoft? Z Twoich słów wynika, że 10 lat temu źli ludzie zrobili z Ciebie jelenia i sprzedali Vistę za 2000 zł. Informacja: w grudniu 2009 roku za OEM Windows7 zapłaciłem 359 zł. Czy znasz pojęcie - relacja ceny do jakości? Bujasz w oparach absurdu pisząc, że system (Vista) działa sprawnie i wydajnie i jedynie problem masz z dopasowaniem przeglądarki. Wierzysz w to co piszesz?

Właśnie w tym Mypal dla Ciebie są tylko dwie zakładki - jedna do about:config, a druga do starych dodatków web archive. Bo do przeglądarki advanced chrome 54 nie spotkałem w web archive.

Podejrzewam, że przeglądarki zaczęły wyświetlać komunikaty o końcu wsparcia.

…a ja kupiłem spodnie 30lat temu i wyrosłem no i…

Inne rzeczy inne umowy inne zapewnienia inne warunki użytkowania - i nie chce mi się nawet odpierać waszych durnych komentarzo/zarzutów i tłumaczyć dla czego tak a nie inaczej bo po coś są takie a nie inne ceny przy produktach MS

Dla tego
Sidkwa i Loari proszę o nie udzielanie się w moim topicu rzucając ironią, hejtem, niezrozumieniem mojej sytuacji i z góry założeniem że nie mam racji bo coś tam i to moja wina. Nie wnosicie nic do rozwiązania problemu poza ironicznym offtopem dla tego odpuście i idźcie gdzie indziej kąsać!

Wszystkim pozostałym wnoszącym cenne uwagi do rozwiązania problemu z góry Bardzo Dziękuję

Nic nie było innego. Zrozum, że KAŻDE oprogramowanie nie jest wiecznie wspierane i kiedyś zostaje porzucone. Tu nie ma nic do główkowania.
I pani z MS ma racje. Była obiecana dożywotnia licencja? Była. Nadal możesz instalować swoją Vistę? Możesz. Nie ma żadnego problemu. Problem jest taki, że nie rozumiesz jak działa oprogramowanie komputerowe na które otrzymujesz licencje. Bo chyba nie sądzisz, że MS ma do końca świata wspierać towją Vistę. Ogarnij się trochę.

  • Bogdan_G dzięki spróbuję pobrać jak będę przed kompem i wypróbować Twój sposob
  • gom1 przed formatem też normalnie wyświetlało informacje o końcu wsparcia ale przeglądarki działały normalnie bez problemu teraz po formacie systemu i czystej instalacji chrome 49 są krzaki bez możliwości dogrania flash i adblock

A teraz nie będą działać, bo nikt nie weźmie na sobie odpowiedzialności za nierozwijane już oprogramowanie. Musisz się z tym pogodzić albo zakasać rękawy i samemu stworzyć taki soft, którego potrzebujesz.

Jeszcze do niedawna do mojej firmy dzwonili klienci z prośbą o pomoc w zakupie dodatkowych licencji dla naszych starych, niewspieranych produktów. Sugerowali (słusznie zresztą), że dla nas wygenerowanie pliku z dodatkowym użytkownikiem to nic wielkiego. Owszem, mogliśmy to zrobić, ale w ten sposób za chwileczkę ów klient wróci z żądaniem wsparcia technicznego…

… bo przecież licencje nadal mamy w sprzedaży.

Wszystko się starzeje. Oprogramowanie również. A komunikaty o końcu “życia produktu” i braku wsparcia nie wyświetlają się dla rozrywki.

Sidkwa a Ty nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem prosiłem o nie wypowiadanie się w części zakupu i licencji tylko rozwiązania problemu przeglądarek . Dla tego skończ i idź jałowo mądrzyć się gdzie indziej ze swoimi mądrościami tłumaczącymi dział sprzedaży z nagrania z przed 10lat i obecnie telemarketerkę ona nawet wtedy nie pracowała jak sama mówiła w rozmowie. (Jak nie wiadomo kto jest winny to zawsze klient bo się dał…)
ps. Bo to tak jakby klient kupił wszystkie połączenia NIELIMITOWANE i nagle dostał rachunek za ROAMING bo umowa z nazwy zakładała wszystko bezpłatnie a sprzedawca nie przewidział że klient wyjedzie za granicę bo sam nie jeździ dla tego zapewniał że wszystko jest nielimitowane. No trudno się nie zgodzić no bo ostatecznie było nie limitowane połączenie za granicą no przecież nie przerwało Panu ani razu połączenia, a to że płatne no to sorry bardzo peszeczek.

PS2. Prośba do admina o temperowanie offtopów

Czytasz umowy, czy raczej podpisujesz, gdy mają ładny tytuł? Microsoft nie obiecał ci dożywotniego wsparcia, a dożywotnią licencję.

1 polubienie

Czytam głupoty które tutaj wypisujesz i masz pretensje do wszystkich którzy nic nie zawinili. Kompletnie nie rozumiejąc, że jedynym winnym tej sytuacji jesteś sam ty bo nie rozumiesz postanowień licencyjnych.
Licencja dożywotnia nie jest równoznaczna z dożywotnim wsparciem. Jak to sobie zakodujesz i zrozumiesz łatwiej będzie ci żyć w świecie IT.

Do Pom Pom I Sidkwa
"Przyczepiły się “G"lony do okrętu i wołają płyniemy dalej”
!!! Offtop Panowie !!!

Zrozumiałem wasz brak wyrozumiałości i sugestie, że jestem idiotą w waszym ograniczonym rozumowaniu bo:

  • bo zbyt emocjonalnie opisałem co czuje w oparciu o fakty niezgodne z waszym racjonalizowaniem świata
  • kupiłem nie tą windę
  • kupiłem ją za drogo
  • kupiłem nie takie licencję jakie byście wy kupili
  • taaa i usługi gwarantowane w nagraniach którymi dysponuję z negocjacji ze sprzedażą 10lat temu też są pewnie sfałszowane i na końcu sam się okłamałem bo się przesłyszałem no ale…
    W tym kraju jest przyzwolenie na przedawnienie; zakaz nagrywania kłamców jak kłamią(lub nierzetelnych porad mijających się z prawdą) bez ich zgody tak żeby przynajmniej mieli szansę zacząć mówić prawdę takie to normalne przecież i oczywiste ale dla wybranych jak trzeba to prawo też tu działa wstecz tylko ale tylko dla wybranych

Panowie ja to ogarniam wszystko super jesteście mega Kozaki wygarneliście mi moje błędy i frajerstwo z przed 10lat.

A teraz ogarnięcie się i zadajcie sobie 1 pytanie ( tylko proszę Q nie odpisujcie już bo odp. offtop mnie nie interesuje)

Co wniosły wasze wypowiedzi i jak rozwiązały problem
Anooo no jak ? Nijak ! Tak jak są nijakie wasze argumentacje skupiające się na mojej pierwszej części wypowiedzi nie istotnej dla rozwiązania probkemu

A Ty chcesz dyskutować czy założyłeś tutaj konto tylko po to, żeby pokrzyczeć?

3 polubienia

Gom1
#Szukać rozwiązania problemu !
#Problem: Przegladarki na Xp i Vista
#wytłumaczenia dla czego działało przed formatem w zeszłym tyg. mimo braku wsparcia systemu
#nie interesują mnie myśli telemarketera i uwagi o win7 OEM, moim toku rozumowania itd. itp.

Przejrzyj wiadomości nie ja zacząłem offtopować i nie ja wpiąłem się do tematu z zamiarem pouczania i udawdniania komuś że jest idiotą z góry założeniem braku zamiaru pomocy.

Co wniosły wypowiedzi wyżej wymienionych włącznie z Twoją teraz, do rozwiązania problemu?
Wy stworzyliście aktualnie drugi problem przepychanek offtopowych przeczytajcie regulamin forum jak już zachęcacie do czytania.

Proszę admina forum o reakcję.

Zacząłeś wylewać swoje żale na MS i telemarketerkę, która słusznie ci wytłumaczyła w czym problem. Więc my napisaliśmy ci tylko, że nie masz racji w kwestii swoich pretensji do MS których nazwałeś kłamcami

:point_down:

My tylko zwracamy uwagę ci, że nikt cię w niczym nie okłamał. Jedynym winnym jesteś ty sam ponieważ nie rozumiesz zasad licencjonowania oprogramowania.

Zauważ proszę, że nie tylko ja wytknąłem ci ten błąd ale również cała społeczność forumowa udzielająca się w tym temacie. A ty dalej udajesz, ze nie rozumiesz i tkwisz przy swojej racji której nie masz. Winnym jesteś wyłącznie sam ty, że nie rozróżniłeś różnicy między dożywotnią licencją a dożywotnim wsparciem technicznym.

1 polubienie

Nikt nie wspiera oprogramowania wiecznie i niezależnie czy to jest windows, linux czy mac os.