Windows Vista

Jest kwiecień 2020 czy da się coś jeszcze zrobić z moim Windows Wista . Laptopa mam od 2008 r, i do dzisiaj bez napraw działa. Pytam, bo używam go do przepisów, you tuba, słuchania audiobooków.

Skoro działa, to co chcesz z nim robić?

Najrozsądniej byłoby ten system zaorać :smiley: taki żart na czasie

Chodzi mi o to , że nie chce się aktutalizować, system ok, ale wszystko inne pyskuje np. chrome. Pytałam czy można zaktualizować do windows 7 lub wyższego

Naturalnie, że można. Pytanie czy będzie to działać w satysfakcjonujący cię sposób - czytaj: Płynnie.
Podaj proszę model twojego notebooka a ci mniej więcej powiem :slight_smile:

Raczej już się nie da leganie kupić upgrade by było taniej od najtańszego legalnego Windows 10 Home.

Chrome na 7 będą aktualizować przez 14 miesięcy i zablokują.

Zostaw jak jest, choćby na IE leć, jeżeli inne pzreglądarki odpadną. :slight_smile:Nie chce byś złym prorokiem, ale 12 letni sprzet jest mniej warty niż nowy system do niego i najpewniej niedługo problem się rozwiąże ze śmiercią lapka. :slight_smile:
Ostatnio w rodzinie też była panika, diabli wzieli zasilacz, szczęśliwie tylko, do laptopa w takim wieku. :slight_smile:

IE9 chyba już nie uciągnie YouTube, zostaje Firefox 52 ESR / Chrome 49 (lub Slimjet 10) / Opera 36 / Vivaldi 1.0.

Absolutnie nie “inwestuj” w nowszy MS Windows - kasa w błoto! Lepiej rozważ przejście na tym sprzęcie na Linuksa (skoro działa i zastosowania są takie, jak wymieniłaś, to nie warto go wyrzucać).

wszędzie gdzie wejdę to “zaktualizaj ją” dlatego pisałam, Nowa strona Facebook.com trafi wkrótce do tej przeglądarki., Niedługo przestaniemy obsługiwać tę przeglądarkę. Aby zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia, [zaktualizuj ją] tego typu mam powiadomienia. Dziękuję wszystkim którzy mi odpowiedzieli .

Możesz zobaczyć czy coś osiągniesz zmieniając w Firefox 52 “przedstawianie się” jako dużo nowsze wydanie.

Post 7: Google Zdjęcia - brak podglądu na zdjęcia po zalogowaniu się na konto, widoczne same "kwadraciki"

  • może zniknie część komunikatów
  • jak detekcja nowości przez webmastera jest zrobiona kiepsko to może nowe problemy z jakimiś stronami (np. kolumny padną, bo ktoś używa najświeższej specyfikacji flexbox/grid)

Dziękuję spróbuję :slight_smile:

1 polubienie

Mam podobny problem czyt. dożywotnia licencja na martwym systemie i jestem po rozmowie z infolinia firmy “M”. Z uzyskanych inf. nie da się bezpłatnie i legalnie przejść na win7 lub wyżej 8 i 10 z następujących powodów:

  • win7 na który można było przejść na określonych warunkach TYLKO w 2010roku; to nawet gdyby była nadal taka możliwość to i tak od 14stycznia 2020 też przestał być już wspierany [szkoda że nie 14lutego - z taką “M(icrosoft) jak Miłość” do użytkownika] i czeka go ten sam los co Xp i Vista w najbliższym czasie
  • win 8 i 10 do nich można przejść bezpłatnie od win7 dopiero
    Pozostaje Linux lub zakup NOWEJ “Dorzygotniej” licencji od MicroSomalijczyków normalnie odechciewa się bycia Legalnym przy “M”

@StanCart - Czekaj, ty oczekujesz wsparcia po 19 latach od wydania systemu i szkalujesz za to firmę? Dobrze się czujesz? :slight_smile:

Tylko jedna uwaga: dystrybucje linuksowe też mają swój termin “przydatności do spożycia” - przykładowo najnowsze Ubuntu 20.04 LTS zostanie porzucone z końcem kwietnia 2023 r.

Ubuntu 20.04 w swoim głównym wydaniu jest wspierane 5 lat. Reszta edycji już 3.

Napisz parametry laptopa, CPU i ile RAM przynajmniej.Każda modyfikacja sprzętowa może przekroczyć wartość sprzętu. Vista to dobry system ale juz nie ma wsparcia żadnego przez M$ oraz dawno już temu producenci przeglądarek nie aktualizują swoich produktów dla niewpieranych systemów. Jak koledzy pisali zainstaluj linux, nie będzie szybciej ale przynajmniej masz aktualne przeglądarki etc. Jeduny legalny windows co na nim postawisz to W10 ale 500 zł w pełni legalny kosztuje i szkoda kasy bo jeszcze pewnie masz CPU co już nie wspiera W10.

Kisielek
po części masz racje tzn. w częsci jak to działa i jak są zbudowane “licencje” i zgodzę się z tobą - i to rozumiem…
…ale jeśli ktoś w trakcie sprzedaży deklarował za nie małe pieniądze, ze wersja Box jest dożywotnia i można przenosić licencje i będzie wsparcie co więcej sprzedawcy wtedy nawet nie mieli pojęcia jak długo będzie wspierany system i nikt nie mówił o nie wspieraniu wbrew przeciwnie z wersją BOX miało być premium tj. w razie “W” upgade na takich samych zasadach do najnowszej wersji BOX i tak tu mam żal do tych sprzedających co wtedy byli nie precyzyjni i mydlili oczy. Zresztą każdy tu chyba zna historie i wie jak Bill Gates zdradził i okradł “intelektualnie” Jobsa i wystrzelił macintosha w kosmos więc czegóż można było się spodziewać po licencjach osoby pozbawionej kręgosłupa moralnego. (hehhehe burn… teraz w paru kopułuch miłujących Microsoft tu zadymiło swąd już czuć palonej gumy :wink: hehehe (żart) )

Anon17641694
Masz 100% racji i nie zamierzam się nawet z tobą spierać TYLKO JEDNA WUAGA :slight_smile: ) ile kosztuje Ubuntu, a ile Microsoft w wersji “BOX/PRO/Premium/itd.” :slight_smile: no więc… :wink:
…korzystając z Ubuntu i będąc do niego przyzwyczajonym można “się szarpać gestem” na przerzucanie na coraz to nowszy :slight_smile: zgodzisz się zemną prawda ? :slight_smile:

ivcka
U mnie na Vista Ultimate 64bit nie działały żadne przeglądarki nowo pobrane nawet wsteczne wersje, dedykowane tylko na 32bit lub 64bit zadziałała dopiero przeglądarka FF w wersji portable dla 32i64 jednocześnie (nie wiem dla czego tak sam staram się rozwikłać tą zagadkę w moim wątku :slight_smile: dla tego

Spróbuj tego
https://www.programki.pl/files/details/firefox-esr.html

Z zakładki POBIERZ:
Firefox ESR 52.8.1 Portable (32-bit & 64-bit) [92,2MB]

Po pobraniu finalnie plik nazywa się tak:
FirefoxPortableESR_52.8.1_Polish.paf

trzeba zainstalować i oddzielnie utworzyć skrót na pulpicie
no i działa mogę przynajmniej oglądać YT i przeglądać już bez większych bólów strony w poszukiwaniu dalszych rozwiązań.

U mnie pomogło i w miarę normalnie działa :smiley:

Nadal masz kłopot ze zrozumieniem co znaczy dożywotnia licencja a dożywotnie wsparcie. Tego drugiego na pewno nikt Ci nie obiecał, a jeśli to zrobił to zwyczajnie kłamał.

Jeśli chodzi o przeglądarkę, jest np. chiński TSBrowser oparty o Chrome w wersji 69 tworzony również z myślą o starszych systemach. Linki są pod nowym Archrome na portable info, ale strona i instalator po chińsku, za to przeglądarka również po angielsku. Spróbowałem i instalacja jak i deinstalacja poszła kilkoma kliknięciami z przyciskiem w tym samym miejscu co w większości programów, ale są odróżnione kolorami. Wycofałem się z niej, mimo że ma język angielski, bo nie mogę się połapać. Po wyglądzie pomyślałem, że Chińczycy wykradli lub mieli własny pomysł na przyszłościowe Chrome :joy:. Tak na przyszłe 5-10 lat, sądząc po tym jak Google w rzeczywistości ulepsza i wzbogaca Chrome o nowości. Klony bywają lepsze i nie wszystkie zajmują tyle miejsca na dysku