Windows Vista

Raczej już się nie da leganie kupić upgrade by było taniej od najtańszego legalnego Windows 10 Home.

Chrome na 7 będą aktualizować przez 14 miesięcy i zablokują.

Zostaw jak jest, choćby na IE leć, jeżeli inne pzreglądarki odpadną. :slight_smile:Nie chce byś złym prorokiem, ale 12 letni sprzet jest mniej warty niż nowy system do niego i najpewniej niedługo problem się rozwiąże ze śmiercią lapka. :slight_smile:
Ostatnio w rodzinie też była panika, diabli wzieli zasilacz, szczęśliwie tylko, do laptopa w takim wieku. :slight_smile:

IE9 chyba już nie uciągnie YouTube, zostaje Firefox 52 ESR / Chrome 49 (lub Slimjet 10) / Opera 36 / Vivaldi 1.0.

Absolutnie nie “inwestuj” w nowszy MS Windows - kasa w błoto! Lepiej rozważ przejście na tym sprzęcie na Linuksa (skoro działa i zastosowania są takie, jak wymieniłaś, to nie warto go wyrzucać).

wszędzie gdzie wejdę to “zaktualizaj ją” dlatego pisałam, Nowa strona Facebook.com trafi wkrótce do tej przeglądarki., Niedługo przestaniemy obsługiwać tę przeglądarkę. Aby zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia, [zaktualizuj ją] tego typu mam powiadomienia. Dziękuję wszystkim którzy mi odpowiedzieli .

Możesz zobaczyć czy coś osiągniesz zmieniając w Firefox 52 “przedstawianie się” jako dużo nowsze wydanie.

Post 7: Google Zdjęcia - brak podglądu na zdjęcia po zalogowaniu się na konto, widoczne same "kwadraciki"

  • może zniknie część komunikatów
  • jak detekcja nowości przez webmastera jest zrobiona kiepsko to może nowe problemy z jakimiś stronami (np. kolumny padną, bo ktoś używa najświeższej specyfikacji flexbox/grid)

Dziękuję spróbuję :slight_smile:

1 polubienie

Mam podobny problem czyt. dożywotnia licencja na martwym systemie i jestem po rozmowie z infolinia firmy “M”. Z uzyskanych inf. nie da się bezpłatnie i legalnie przejść na win7 lub wyżej 8 i 10 z następujących powodów:

  • win7 na który można było przejść na określonych warunkach TYLKO w 2010roku; to nawet gdyby była nadal taka możliwość to i tak od 14stycznia 2020 też przestał być już wspierany [szkoda że nie 14lutego - z taką “M(icrosoft) jak Miłość” do użytkownika] i czeka go ten sam los co Xp i Vista w najbliższym czasie
  • win 8 i 10 do nich można przejść bezpłatnie od win7 dopiero
    Pozostaje Linux lub zakup NOWEJ “Dorzygotniej” licencji od MicroSomalijczyków normalnie odechciewa się bycia Legalnym przy “M”

@StanCart - Czekaj, ty oczekujesz wsparcia po 19 latach od wydania systemu i szkalujesz za to firmę? Dobrze się czujesz? :slight_smile:

Tylko jedna uwaga: dystrybucje linuksowe też mają swój termin “przydatności do spożycia” - przykładowo najnowsze Ubuntu 20.04 LTS zostanie porzucone z końcem kwietnia 2023 r.

Ubuntu 20.04 w swoim głównym wydaniu jest wspierane 5 lat. Reszta edycji już 3.

Napisz parametry laptopa, CPU i ile RAM przynajmniej.Każda modyfikacja sprzętowa może przekroczyć wartość sprzętu. Vista to dobry system ale juz nie ma wsparcia żadnego przez M$ oraz dawno już temu producenci przeglądarek nie aktualizują swoich produktów dla niewpieranych systemów. Jak koledzy pisali zainstaluj linux, nie będzie szybciej ale przynajmniej masz aktualne przeglądarki etc. Jeduny legalny windows co na nim postawisz to W10 ale 500 zł w pełni legalny kosztuje i szkoda kasy bo jeszcze pewnie masz CPU co już nie wspiera W10.

Kisielek
po części masz racje tzn. w częsci jak to działa i jak są zbudowane “licencje” i zgodzę się z tobą - i to rozumiem…
…ale jeśli ktoś w trakcie sprzedaży deklarował za nie małe pieniądze, ze wersja Box jest dożywotnia i można przenosić licencje i będzie wsparcie co więcej sprzedawcy wtedy nawet nie mieli pojęcia jak długo będzie wspierany system i nikt nie mówił o nie wspieraniu wbrew przeciwnie z wersją BOX miało być premium tj. w razie “W” upgade na takich samych zasadach do najnowszej wersji BOX i tak tu mam żal do tych sprzedających co wtedy byli nie precyzyjni i mydlili oczy. Zresztą każdy tu chyba zna historie i wie jak Bill Gates zdradził i okradł “intelektualnie” Jobsa i wystrzelił macintosha w kosmos więc czegóż można było się spodziewać po licencjach osoby pozbawionej kręgosłupa moralnego. (hehhehe burn… teraz w paru kopułuch miłujących Microsoft tu zadymiło swąd już czuć palonej gumy :wink: hehehe (żart) )

Anon17641694
Masz 100% racji i nie zamierzam się nawet z tobą spierać TYLKO JEDNA WUAGA :slight_smile: ) ile kosztuje Ubuntu, a ile Microsoft w wersji “BOX/PRO/Premium/itd.” :slight_smile: no więc… :wink:
…korzystając z Ubuntu i będąc do niego przyzwyczajonym można “się szarpać gestem” na przerzucanie na coraz to nowszy :slight_smile: zgodzisz się zemną prawda ? :slight_smile:

ivcka
U mnie na Vista Ultimate 64bit nie działały żadne przeglądarki nowo pobrane nawet wsteczne wersje, dedykowane tylko na 32bit lub 64bit zadziałała dopiero przeglądarka FF w wersji portable dla 32i64 jednocześnie (nie wiem dla czego tak sam staram się rozwikłać tą zagadkę w moim wątku :slight_smile: dla tego

Spróbuj tego
https://www.programki.pl/files/details/firefox-esr.html

Z zakładki POBIERZ:
Firefox ESR 52.8.1 Portable (32-bit & 64-bit) [92,2MB]

Po pobraniu finalnie plik nazywa się tak:
FirefoxPortableESR_52.8.1_Polish.paf

trzeba zainstalować i oddzielnie utworzyć skrót na pulpicie
no i działa mogę przynajmniej oglądać YT i przeglądać już bez większych bólów strony w poszukiwaniu dalszych rozwiązań.

U mnie pomogło i w miarę normalnie działa :smiley:

Nadal masz kłopot ze zrozumieniem co znaczy dożywotnia licencja a dożywotnie wsparcie. Tego drugiego na pewno nikt Ci nie obiecał, a jeśli to zrobił to zwyczajnie kłamał.

Jeśli chodzi o przeglądarkę, jest np. chiński TSBrowser oparty o Chrome w wersji 69 tworzony również z myślą o starszych systemach. Linki są pod nowym Archrome na portable info, ale strona i instalator po chińsku, za to przeglądarka również po angielsku. Spróbowałem i instalacja jak i deinstalacja poszła kilkoma kliknięciami z przyciskiem w tym samym miejscu co w większości programów, ale są odróżnione kolorami. Wycofałem się z niej, mimo że ma język angielski, bo nie mogę się połapać. Po wyglądzie pomyślałem, że Chińczycy wykradli lub mieli własny pomysł na przyszłościowe Chrome :joy:. Tak na przyszłe 5-10 lat, sądząc po tym jak Google w rzeczywistości ulepsza i wzbogaca Chrome o nowości. Klony bywają lepsze i nie wszystkie zajmują tyle miejsca na dysku

Hahaha dobre :* (kocham Cię trolowy msiu :*)
równie dobrze mogę napisać
NADAL MASZ PROBLEM Z CZYTANIEM ZE ZROZUMIENIEM :smiley:

Próbujesz w nieudany sposób stosować czystą “kontekstową” manipulację słowną dostosowaną do Twoich potrzeb i teorii… no cóż ale nie dziwię się wszystkie publiczne media to robią więc nawet i w Ciebie wszczepiły zasady tworzenia fakenewsów i w Twój sposób odbierania i racjonalizowania świata :smiley:

wyciąłeś coś z kontekstu ! mojej wypowiedzi gdzie miałeś odpowiedz na Twoje “hipotetyczne pytanie retoryczne” :stuck_out_tongue:

No i cieszę się, że w końcu to Ty zrozumiałeś i nazwałeś sprawy po imieniu :smiley: i to padło z Twojej wypowiedzi

A Ty zrozumiałeś?

Możesz kupić licencję i zainstalować dychę jeżeli sprzęt uciągnie.
Ewentualnie darmowy linuks.

Człowieku przestań w końcu pieprzyć te swoje głupoty i przesiądź się wreszcie na normalny system. A skończą się wszystkie twoje głupie problemy. Jak tak bardzo podoba ci się Vista to zainstaluj chociaż 7. Nie jest już wspierana tak jak twoja ukochana Vista ale producenci przeglądarek będą jeszcze przez jakiś czas je wspierali na tym systemie. A najlepiej pogódź się z tym (o ile nie chcesz Linuxa), że prędzej czy później przyjedzie ci zaprzyjaźnić się z 10 jeżeli będziesz chciał używać komputera do czegoś więcej niż wyświetlania na nim zdjęć z wakacji czy pisania tekstów w notatniku.

  1. Przenosić możesz
  2. Korzystać możesz, nawet komputer z Vistą mozesz prawnukom zostawić w gablotce w testamencie

będzie wsparcie co więcej sprzedawcy wtedy nawet nie mieli pojęcia jak długo będzie wspierany system i nikt nie mówił o nie wspieraniu wbrew przeciwnie z wersją BOX miało być premium tj. w razie “W” upgade na takich samych zasadach do najnowszej wersji BOX i tak tu mam żal do tych sprzedających co wtedy byli nie precyzyjni i mydlili oczy.

  1. Czy przed zakupem kontaktowałeś się z MS w sprawie daty zakończenia wspierania?
  2. Czy kontaktowałeś się z MS w celu potwierdzenia aktualziacji Visty do innych systemów?

Jeżeli uważasz, że sprzedawca wprowadził Ciebie w błąd podając nieprawdziwe informacje na temat cech produktu (aktualziacje, wsparcie), to winny nie jest MS, a sprzedawca i w tej sytuacji nalezy wystąpić do sądu w sprawie oszustwa.

Jeżeli nie czytasz umowy/ nie potwierdzisz ważnych dla Ciebie cech specyfiakcji na piśmie, to późniejszemu jończeniu na brak wsparcia, ze “nie było wiadomo do kiedy” winny jesteś ino TY. :wink:

PS. I wywal Vistę, albo pozwij MS, że Windows 98 nie działa Ci na Ryzenie, bo nie ma modułów pamięci max 1,5 GB na rynku i nie mozesz zainstalwoać na płycie z DDR4. Możesz pozwac też, że na atari W10 nie odpalisz. :wink: