Windows XP kontra Windows Vista ! Który lepszy

Mam kompa od roku i obecnie mam Windows Xp, ale nadszedł juz czas żeby zrobic formata więc zastanawiam się czy nie zainstalować sobie Visty.

Oto parametry mojego komputera: 2 Gb ramu, Geforce 8800 Gt, procesor Intel Core 2 Duo 2,77 Ghz.

Słyszałem ze Vista juz jest dobra i wszytko dobrze działa a szcególnie po wyjściu Sp1. Proszę bardzo o opinie który system sobie zainstalować na kompie.

Raczej nie opłaca się inwestować kilkaset złotych w system który będziesz używał ok. roku. Poczekaj na Windows Se7en. Albo jeszcze lepiej zainstaluj sobie betę “siódemki”

Pozdrawiam

Gooogle google i jeszcze raz google :roll: xp

Wiesz nie chce czekac na Windows 7. Po prostu chciałbym wiedzieć który system na chwilę obecna jest lepszy ??

Na nowym sprzęcie napewno lepiej będzie sprawowała się Vista.

Mnie stary dobry windows XP nie zawodzi. a Visty używałam półtora roku i doszłam do wniosku że to nie to 8)

Wszystko zależy od użytkownika - do czego Ci komputer potrzebny. Sądząc po konfiguracji, jesteś graczem. Masz tylko 2GB RAMu. W takim przypadku XP bije Vistę. Jeśli jesteś maniakiem, nie możesz żyć bez DX10 i nie jest ci szkoda paruset złotych, to łap Vistę Ultimatum 64bit, a przesiądziesz się na Win 7 kiedy już będzie stabilny - za jakieś 12-18 miesięcy. Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam

Dzieki go2none. Komputer potrzebny mi jest do normalnego użytkowania: gry( nie jestem maniakiem), net no i różne prace do szkoly. Jestem przecietnym domowym uzytkownikiem. To mówisz ze Vista na mojego kompa bedzie lepsza ??

Oczywiście że nie :roll: łap xp i będzie git

A dlaczego uważacie ze Xp jest lepszy ??

Do czegoś takiego to XP - ponieważ nie widzę niczego czego potrzebujesz z Visty… XP jest stabilniejszy i na pewno tańszy…

Ale widzę, że ty czekasz na to, że wskażemy Ci Viste…

Dlatego może że nawet sam ms przyznał się że vista to gwoźdź to ich trumny.

http://www.google.pl/search?source=ig&h … lr%3D&aq=f

Acha dzięki za rady !!

1 osoba

ale mowie ogolnie. nie o forum mi chodzilo

Według mnie Vista to porażka… możesz nią jedynie szpanować, a nie na niej pracować…

Polecałbym XP i Mandriva Linux - jeśli chodzi o efekty i ładny wygląd, bądź też XP i Ubuntu jeśli chcesz systemu do pracy…

Na viście spada bardzo wydajność gier.Jak grałem w fife 09 na full detalach przy xp to na viście cięło się jak skur…No i ram to na starcie zjada ci ok 1giga aby po paru minutach zejść do ok 700mb.Prawie 4 razy więcej jak xp.Za vistą przemawia jedynie wygląd,ale moim zdaniem system ma się podobać ale nie z tej strony,w końcu nie jest to salon piękności :slight_smile: No i te denerwujące ostrzeżenia 'Czy chcesz to czy tamto" Fakt można trochę zoptymalizować ale zajmuje to też trochę czasu,gdzie przy xp zainstalowałbyś wszystkie niezbędne programy i wyłączył co ci jest zbędne.Dzięki za uwagę =D>

A ja chyba postawie na Viste. Chce sprobowac. Xp mialem rok i jestem zadowolony, ale chce czegos nowego. Ja nie robie nic skomplikowanego na kompie wiec mam nadzieje ze vista sie sprawdzi.

Ale jeśli coś chodzi dobrze to po co kombinować i ryzykować tym, że będzie działać źle?

Sprawdź człowieku Linuxa, zainstaluj sobie ewentualnie Windowsa 7… bo dla mnie Vista to jedna wielka porażka

Też tak miałem,ale po paru dniach nerwy mi puściły.No ale jak chcesz się przekonać na własnej skórze to proszę