Windows XP nie startuje. Pozostaje czarny ekran, jak go naprawić?

Na starym laptopie Toshiba Satellite L300 zainstalowałem Windowsa XP, ale przy pierwszym uruchomieniu już nie wstał (czarny ekran). Jak mam go naprawić, czy to będzie w ogóle możliwe? Próbowałem raz za pomocą płytki instalacyjnej, ale wywaliło mi Bluescreena. Zaopatrzyłem się też w AVG Resource CD, ale nie wiem jak z niej skorzystać, proszę o jak najszybszą pomoc.

PS: Sterowniki SATA były na płytce instalacyjnej.

Pobierz jakąś dystrybucję LiveCD i sprawdź czy laptop w ogóle działa

W pierwszej kolejności zweryfikuj dysk, koniecznie wrzuć raport S.M.A.R.T. 

Dysk raczej jest sprawny, wcześniej na komputerze była Vista i startowała normalnie, jedynie, gdy komputer był demontowany i składany od nowa były problemy z jej uruchomieniem [pocięte ekrany. Robiłem skan HDTune, większość wypadła pomyślnie, ale nie został on ukończony w 100%, gdyż dysk osiągnął krytyczną temperaturę i wyłączyłem komputer obawiając się jego uszkodzenia.

Za chwilę wrzucę te S.M.A.R.T-y itd.

A pamiętasz co było na tym Bluescreen’ie ? A co znaczy, że był demontowany ? Był rozkręcony ? Jeżeli tak, to może ktoś coś źle podłączył ? Wentylator działa ? Częstą pomyłką przy składaniu laptopa po jego poprzednim rozkręceniu, jest zapomnienie o podpięciu jakieś tasiemki albo np wentylatora…

@lukasz-tg Wszystko jest dobrze skręcone, gdyż ja to skręcałem już 2 razy z ogromną dokładnością. Radzę przenieść się na ten temat, gdyż dotyczy tego samego komputera i będzie kontynuowany.