Windows XP nie startuje. Pozostaje czarny ekran, jak go naprawić?


(sewer6) #1

Na starym laptopie Toshiba Satellite L300 zainstalowałem Windowsa XP, ale przy pierwszym uruchomieniu już nie wstał (czarny ekran). Jak mam go naprawić, czy to będzie w ogóle możliwe? Próbowałem raz za pomocą płytki instalacyjnej, ale wywaliło mi Bluescreena. Zaopatrzyłem się też w AVG Resource CD, ale nie wiem jak z niej skorzystać, proszę o jak najszybszą pomoc.

PS: Sterowniki SATA były na płytce instalacyjnej.


(adamk1985) #2

Pobierz jakąś dystrybucję LiveCD i sprawdź czy laptop w ogóle działa

W pierwszej kolejności zweryfikuj dysk, koniecznie wrzuć raport S.M.A.R.T. 


(sewer6) #3

Dysk raczej jest sprawny, wcześniej na komputerze była Vista i startowała normalnie, jedynie, gdy komputer był demontowany i składany od nowa były problemy z jej uruchomieniem [pocięte ekrany. Robiłem skan HDTune, większość wypadła pomyślnie, ale nie został on ukończony w 100%, gdyż dysk osiągnął krytyczną temperaturę i wyłączyłem komputer obawiając się jego uszkodzenia.

Za chwilę wrzucę te S.M.A.R.T-y itd.


(Prezess212) #4

A pamiętasz co było na tym Bluescreen’ie ? A co znaczy, że był demontowany ? Był rozkręcony ? Jeżeli tak, to może ktoś coś źle podłączył ? Wentylator działa ? Częstą pomyłką przy składaniu laptopa po jego poprzednim rozkręceniu, jest zapomnienie o podpięciu jakieś tasiemki albo np wentylatora…


(sewer6) #5

@lukasz-tg Wszystko jest dobrze skręcone, gdyż ja to skręcałem już 2 razy z ogromną dokładnością. Radzę przenieść się na ten temat, gdyż dotyczy tego samego komputera i będzie kontynuowany.