Windows XP Odzyskanie ukrytej partycji - bardzo pilne!


(system) #1

Witam

zwracam się do z Was z prośbą o pomoc!

Pożyczyłem komputer studentowi informatyki żeby mógł się uczyć, i.... nie wiem jak mam to opisać, po oddaniu zastałem komputer w opłakanym stanie, puste partycje ale na szczęście jedna ocalała, jest na niej cała moja praca magisterska, badania do niej potrzebne, materiały - jest tego 30gb sęk w tym, że partycja istnieje, w mój komputer -> zarządzanie dyskami figuruje, ale nie ma jej w głównym oknie, jest jakby ukryta, nie wiem jak mam ją odzyskać bo z poziomu zarządzania dyskami mogę ją tylko odłączyć a to się wiąże z utratą danych.

zamieszczam screena:

http://img9.imageshack.us/img9/5778/beztytuuunv.jpg --> chodzi o partycję "New Volume"

jak widać wszystkie partycje mają litery, są widoczne w moim komputerze a ta jedna nic nie ma, jest nieznana.

dzwoniłem już do zaprzyjaźnionego serwisu i przy dobrych lotach w ciągu tygodnia dadzą radę odzyskać tą partycję, ja nie mogę tyle czeka - promotor czeka a na tej partycji jest dosłownie cała moja praca!

Podejrzewam, że na komputerze był zainstalowany jakiś system linuxopochodny i stąd ten ambaras.

Jesteście moją jedyną deską ratunku!! Podajcie mi jakiś sposób na odzyskanie tej partycji.

Przepraszam jeśli coś napisałem nieskładnie, ale jestem właśnie bliski zgonu zresztą każdy kto studiuje bądź studiował zrozumie moją rozpacz i powagę sytuacji!

Bardzo proszę o podanie jakiegoś sposobu, skutecznego i bezpiecznego dla mojej pracy!

Jestem w stanie nawet zapłacić każdą cenę jeśli, jeśli sposób okaże się skuteczny!

-- Dodane czwartek, 1 grudnia 2011, 06:25 --

I bardzo proszę bez docinków w stylu "dlaczego nie zrobiłeś kopii zapasowej?"; "dlaczego pożyczyłeś komputer?" wystarczy mi już ta jedna partycja, poza tym jak/gdzie upchnąć foldery i pliki o wadze 2-3GB?


(direct39) #2

Sorry, ale muszę to napisać: Jak można całą swoją ważną pracę mieć tylko w jednym miejscu, tylko na dysku?! I jakby tego było mało, to jeszcze komp z tym dyskiem komuś niezaufanemu pożyczać?

Na pendrive’y.


(Sokar11) #3

Ja bym wyjął ten dysk z lapka i podłączył pod stacjonarny aby zrobić kopie partycji aby nie zdażyło się że coś pójdzie nie tak i wszystko stracisz. Dopiero należy bawić się w odzyskanie tego. A archiwizację można zrobić na płytach DVD


(Gogo69) #4

Spróbuj tym programem i opcją Browse partition, o ile nie jest uszkodzona to powinny być widoczne wszystkie dane, które możesz skopiować na inną partycję


(Tom837) #5

Witam

Spróbuj tym programem http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Program,Windows,13209.html. Nadaj mu sygnaturkę (literkę) dysku etc.


(Hashi) #6

dysk-samsung-zewnetrzny-brak-dostepu-danych-t467758.html


(Wsawa) #7

Dwa bezpieczne sposoby:

Przywracanie systemu - jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś

Reinstalacja

Powodzenia !


(Hashi) #8

Popatrzyłeś chociaż na układ partycji i gdzie znajduje się zaginiona partycja? Znajduję się przed partycją systemową, na dodatek jest to partycja rozszerzona. Ja nawet nie pytam czemu taki jest układ ale daje najprostsze rozwiązanie.

PS Odpal testidsk.exe na partycji L: i przekopiuj wszystko z zaginionej partycji. Potem się baw w odzyskiwanie partycji.


(system) #9

Bardzo dziekuje za odezwe! Niestety cos sie stalo z dyskiem, pokazuje sie logo windowsa, sekunda i reset, odpalilem linuxa mint z live-cd i pokazuje jakies bzdury w Disk Utility

screen:

http://img213.imageshack.us/img213/5679 … 0x1024.png

po prostu nie wiem w tym momencie co mam robic.

sprobuje kupic jakis inny dysk i zamontowac go, zapewne bedzie dzialal i wtedy chyba moge cos dalej ruszac, no chyba, ze mozna cos ruszyc spod Minta na Live-CD?

Przepraszam, ze nie ma znakow diakrytycznych ale Mincie klawiatura nie dziala tak jak powinna.

Pozdrawiam

Dodane czwartek, 1 grudnia 2011, 14:50

Zamówiłem już nowy dysk twardy i ma być jutro.

Czy ktoś się orientuje czy warto użyć tego programu http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-Ph … 12758.html ?

Jestem sceptyczny wobec Magic Parted bo znajomemu rozwalił ten program dysk.