Windows XP przeglądanie internetu

Apropo linuksa, które środowisko wybrać ?:

Cinnamon.
Jak pisałem, spróbuj Minta. Lepszego „distro dla Kowlaskiego” moim zdaniem nie znajdziesz.

Popatrz w górę

Rozumiem, że ten FF jak wczytuje film, to ma własne magiczne sterowniki, własną akcelerację, własne kodecki, własny czytnik PDF, itd. w ogóle nie korzysta z jakiegokolwiek silnika i innych rzeczy systemowych ?

Firefox ma własne kodeki i własny silnik do czytania PDF. Podatności na owe kodeki nie znaleziono jak dotąd żadnych (są np. takie co targetują VLC). A PDF to się nie używa wcale na niepewnym środowisku bo to kontener na różne formaty, skomplikowany i mało która aplikacja oddaje użytkownikowi kontrolę nad nim.

Sterowniki, mogą być nawet magiczne, pobierasz ze strony producenta. Jak jej już nie ma to ryzykujesz z innych, a jak ryzykujesz to nie wina XP.

Klikasz też na zdjęcia, dokumenty pdf, office itd.

W MSO wyłącza się obsługę VBS itd. a w LO/OO Pythona i Javę. I w zasadzie nic ci już nie grozi od strony dokumentów. O PDF napisałem już wyżej. Na zdjęcia nie ma znanych exploitów poza starożytnym TIFF.

Strzelaj dalej. :smiley:

1 polubienie

AMD Athlon DC 6400 3,2 GHz
4GB DDR 2 800 MHz

Spróbuję :slight_smile:

Na Linuksie działa już dźwięk?

Tam dźwięk, działa myszka w sposób niedościgniony dla Apple. :wink: Fajnie się drukarki testuje, podłączasz, czekasz chwilę i drukujesz. Mam taki komputer z linuksem specjalnie do drukarek, bo windows dostawał po dziesiątej czkawki.

Zależy, jak Mint to XFC. Szybkie, najmniej problematyczne. Przynajmniej takie są moje odczucia po zabawie z Mintem na kilkunastu kompach. Ale fajnie działa też Lubuntu, czy Neon. Zależy jaki sprzęt.
Zacząłbym od Minta XFC, ja nawet na mocnych maszynach wolę XFC, bo jest IMHO najstabilniejszy.

Wg. firefoxa problem wynika z faktu że strona jest po https a link do pobrania po http.

W takiej sytuacji chyba dobrze było by ostrzec użytkowników o możliwym komunikacie o zagrożeniach i umieścić na stronie sumy kontrolne do weryfikacji, bo trochę źle to wygląda.

Przeglądanie youtube raczej się nie uda, podobnie jak wejście na wiele webmaili* czy logowanie do banku*. Przeglądarki pod xp są na tyle stare że mają problemy z interpretacją bardziej rozbudowanych stron.

.* Co oczywiście nie jest zalecane.

Done. Muszę wreszcie wrzucić wersję z fiksem do TLS 1.2 i z graficznym instalatorem…

Pobrałem DELTA-CITY-XP.ISO . Może jeszcze kiedy przyda się. Sumy kontrolne pliku zgadzają się.
Chciałem popatrzeć co jest w pliku Readme.txt. A tu taka przykra niespodzianka! :woozy_face: To tak powinno być? :thinking:

U mnie działa :stuck_out_tongue:

Skoro sumy kontrolne są prawidłowe to u mnie też powinno działać…
Zune48.iso jest OK. Masz jakąś teorię? :cat:

Zamontuj. To jest UDF. Windows powinien to umieć - widzę tam ikonę jakiegoś (zbędnego :stuck_out_tongue: )programu do ISO, więc pewnie jest pod prawoklikiem.

To gBurner, który ma pod sobą inne softy do obsługi obrazów CD/DVD.
Właśnie skojarzonym gBurner Virtual Drive podmontowałem obraz i…

:stuck_out_tongue::stuck_out_tongue::stuck_out_tongue:

Ale dlaczemu 7-zip :woozy_face::woozy_face::woozy_face:

robi taki numer?

Pewnie o UDF chodzi. W ogóle, jak mówiłem, potrzebuję uploadnąć nowe Delta City, które jest znacznie większe, lepsze i ma graficzny instalator.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia :slightly_smiling_face:
Jakby kogoś interesowało: tak wygląda zawartość obrazu DELTA-CITY-XP.iso

:man_facepalming:

You must be fun at parties.

Jak cię zmotywować to i pisać potrafisz poprawnie.

3 posty zostały podzielonye na nowy temat: W jaki sposób można aktywować Windows XP?

Aktualny 7-Zip obsługuje już UDF do 2.60 włącznie.