Windox xp strasznie wolno chodzi

Od pewnego czasu mój komputer szaleje ,wolniej działa wyłąncza się podczas uruchomienie przeglądarki mozilla firefox , nie wiem co zrobić fakt że komputera nie mam zbyt dobrego ale działał szybciej niż teraz napisałem wam moje informacje o systemie

Nazwa systemu operacyjnego Microsoft Windows XP Professional

Wersja 5.1.2600 Dodatek Service Pack 2 Kompilacja 2600

Producent systemu operacyjnego Microsoft Corporation

Typ systemu Komputer z procesorem x86

Procesor x86 Family 15 Model 44 Stepping 2 AuthenticAMD ~1799 Mhz

Całkowita pamięć fizyczna 512,00 MB

Dostępna pamięć fizyczna 26,14 MB (zwykle jest jakieś 200mb i tu właśnie też nie wiem dlaczego jest tak mało pamieci komputer nie jest zawalony zrobiłem skaner i defregmentacje dysków wirusów żadnych nie wykryto)

Całkowity rozmiar pamięci wirtualnej 2,00 GB

Dostępna pamięć wirtualna 1,96 GB

arbuz620 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

nie jestem, ekspertem ale może zaktualizuj do service pack 3 albo format dysku.

a co to za różnica service pack 3 lub 2 bo akurat na tym się nie znam i nie wiem co to

Ja nie umiał bym wytłumaczyć co to dokładnie jest service pack 3, wiem tylko że to jest ważna aktualizacja systemu i naprawia dużo błędów.

a darmowa ?

Tak. Jeśli masz Polski windows to pobierz stąd: http://www.instalki.pl/programy/downloa … ack_3.html

A jeśli Angielską to tutaj: http://www.softwarepatch.com/windows/wi … ack-3.html

Nie sprecyzowałeś problemu ale na tzw. “zamulanie” Jest dużo metod takich jak:

  • defragmentacja dysku

  • sprawdzenie dysku za pomocą komendy chkdsk, którą należy wpisać w wierszu poleceń (przycisk “Windows” + R—> cmd—> chkdsk i enter)

  • ściągnięcie programu Ccleaner

i wiele innych…

defregmentacje już zrobiłem ale dalej to samo spróbuje zainstalować service pack 3 z 2 a jak nic nie pomoże jeszcze ccleaner sprubóje

Service Packpoprawkami do Windowsa, może pomóc, wg. mnie dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie dysku boot`owanym programem antywirusowym, czyli antywirus włącza się przed startem systemu i skanuje wszystkie urządzenia na komputerze, włącznie z zawartością dysku. Polecam ;>

Instrukcja:

(najlepiej, gdyby cała operacja odbywała się na innym komputerze)

  1. Ściągasz jeden z programów za pomocą linków pod instrukcją.

  2. Wypalasz Program na płycie cd.

  3. Wkładasz do stacji dysków i resetujesz komputer.

  4. Wyświetli się menu, którym już chyba sobie poradzisz.

Programy:

Avira AntiVir Rescue System 2010.12.09 (polecam)

http://www.fileserve.com/file/4S2XXtE/AntiVir.Rescue.System.20101209.rar

Ultimate Boot CD 5.0.3

http://download.chip.eu/pl/Ultimate-Boot-CD-4.1.1_102018.html

Tu zamieszczam stronę, na której jest wiele takich programów:

http://www.askvg.com/download-free-bootable-rescue-cds-from-kaspersky-bitdefender-avira-f-secure-and-others/

wygląda jakby nie używał pagefile tylko wszystko pakował do ramu

defragmentacja tu dużo nie da powiedz czy to się zdarzyło nagle czy stopniowo jeśli nagle to po instalacji czego

zrobiłem z servicke pack 2 na 3 aha a wszystko mi będzie działać jak na 2 czy pliki np się skasują czy co?

Narazie musiałem kartę dzwiękową instalować od nowa bo skasowało komputer działa trochę lepiej tak 159 do 160-ileś jest dostępnej pamięci fizycznej co jeszcze najlepiej zrobić by zwiększyło pamieć ?

Dodane 30.12.2010 (Cz) 23:45

Tak bardzo ciężko jest wpisać w google frazę co to jest service pack?

Pierwszy lepszy link jaki wyrzuciło mi google http://pl.wikipedia.org/wiki/Service_Pack

Co do tematu, ile czasu już masz ten system? Jeżeli kilka lat, to najwyższa pora jest zrobić mu pełne(nie szybkie) formatowanie i wgrać system od nowa, bo Windows ma to to siebie, że z czasem zawala się np. rejestr śmieciami, aż w końcu jest w takim stopniu zawalony pozostałościami po programach, że zaczyna mulić. Na Twoim miejscu zrobiłbym tak, że włożyłbym mu 1 a nawet 2gb ramu, przeinstalował system, cały soft, poza anywirusem i driverami wrzuciłbym na d i regularnie dbał o porządek w systemie, czyli co miesiąc wykonywałbym:

-czyszczenie dysku(np. programem Odkurzacz

-czyszczenie rejestru

-defragmentacja dysku

-defragmentacja rejestru

Wtedy system pownien działać bez problemu.

a formatowanie jest to że on usuwa wszystkie pliki z dysków?

czyszczenie rejestru,defregmentacja dysku i defragmentacja rejestru w jakich problemach lub w czym mam to robic defregmentacje dysku defregmentowałem takim wbudowanym programem w windows xp

Oj, widzę, że wiedza informatyczna nie jest u Ciebie za duża, a szkoda, bo umieć sobie wszystko zrobić przy kompie, to dobra sprawa, bo serwis niestety kosztuje, np. głupia instalacja Windowsa kosztuje 50 złotych…

Defragentator systemowy, to jest g***o, a nie defragmentator. Każdy jeden zewnętrzny soft zrobi to lepiej od niego, tak więc możesz np. zainstalować sobie defraggler. Właściwie to wszystko co wypisałem, możesz zrobić programem TuneUp Utilities 2010(poza kasowaniem zbędnych plików z dysku, bo Odkurzacz więcej wyrzuca, niż ten program), tylko że to jest trial 30 dniowy.

Tak, formatowanie powoduje skasowanie plików, tylko tak jak pisałem, musisz wykonać pełne, czyli w instalatorze wybierasz sformatuj partycję stosując system plików NTFS, a nie sformatuj partycje stosując system plików NTFS(szybkie).

znaczy troszeczkę coś tam wiem o kompach xD ale w systemie się za bardzo wolę nie bawić

Tune Up słyszałem o tym programie wiec jednak trzeba defregmentator zainstalować inny niż używać systemowego a probo dlaczego systemowy jest do niczego ?

optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html - tutaj masz poradnik na temat optymalizacji XP, możesz zastosować jego wskazówki, system powinien żwawiej działać. Zużycie pamięci zoptymalizujesz wyłączając zbędne programy z autostartu i zbędne usługi. W tym linku jest opisane jak to wykonać. Jak masz jakiegoś płatnego antywirusa lub Avasta czy AVG to wgraj leciutką Pande Cloud w chmurze. Programy na malware, adaware, spyware które działają w czasie rzeczywistym do zlikwidowania, lepiej sie sprawdza malwarebytes. Jak masz GG10 zmień na lekkie AQQ, Gadu 10 bierze nawet ponad 200MB pamięci i mocno używa procesor, AQQ zajmuje kilkanaście MB w pamięci. Wyłącz i włącz ponownie przywracanie systemu. Plik wymiany ustaw na stałe na 600MB. Defrag rejestru nic nie daje. Do defragmentacji dysku najlepiej używać zewnętrznego programu, bo ten systemowy nie defragmentuje pliku wymiany, ale różnica w wydajności komputera po defragmentacji tym systemowym programem a deffragler jest mało widoczna. Zanim jednak zabierzesz sie za defragmentacje uruchom sprawdzanie błędów aby wyeliminować je wcześniej bo na dysku z błędami defrag jest przeprowadzany nieprawidłowo. Jak masz wyłączone to włącz aktualizacje automatyczne, tylko ustaw aby instalowały i pobierały się na żądanie a nie automatem, omijaj tylko narzędzia do sprawdzania oryginalności i narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania - to są 2 niepotrzebne śmiecie. Wgraj program Secunia PSI, on sprawdza czy masz najnowsze wersje programów, jak nie miałbyś to poda odpowiedni link do najnowszej wersji.

Sposobów na optymalizacje jest bardzo dużo, napisałem tylko kilka. W tym linku pisze więcej, np. o usuwaniu zbędnych plików odkurzaczem, optymalizacji plików startowych itp. Zastosuj się do nich a na pewno twój komputer przyspieszy. Oczywiście musi być czysty, bez wirusów. Dla pewności możesz przeskanować system skanerem online z poziomu Internet Explorer (wgraj wersje 8 jak nie masz). Format będzie ostatecznością bo powoduje utrate wszystkich danych z partycji C i jest bardzo czasochłonny.

A dlaczego nie? Robisz Backup programem Acronis True Image, który jest po polsku, albo po angielku, oprócz wersji 2011, którą spodlałem tylko po angielsku (program jest trialem na 30 dni, ale licencja wcale nie jest tak bardzo droga) albo colonezilla, darmowy po angielsku, w przypadku Acronisa wypalasz cd do odzyskiwania kopii zapasowych i wtedy możesz bawić się systemem, grzebać w rejestrze ile wlezie. Jak coś schrzanisz, system odmówi uruchomienia się, to jak masz Acronisa(nie wiem jak jest z colonezillą, bo nie korzystałem z niej) wrzucasz płytkę do odzyskiwania kopii zapasowych, odpalasz bios, ustawiasz start z cd, odtwarzasz kopię i po problemie. Możesz też sobie nawet utworzyć partycję Acronis Security zone, dzięki której wystarczy, ze wciśniesz klawisz F11, bodajże w momencie kiedy pojawi się stosowny komunikat i wtedy załaduje się środowisko, przy którego użyciu możesz przywrócić kopię zapasową. Na tej partycji również możesz przechowywać kopie zapasowe. Wiesz ile razy mój ojciec formatował dysk przezemnie? Ogólnie dys, który już “jest na emeryturze”, bo przez formatowania zaczął już siadać po mału łącznie przez mojego ojca był chyba ze dwadzieścia razy formatowany jak nie więcej i to niekiedy co kilka miesięcy, bo rzadko bywało tak, że siadałem do kompa i nie uwaliłem systemu. Ale za to teraz na tyle dobrze jestem obeznany z Windowsem, że nie ważne, czy system mi zamula, czy wyrzuca mi bluescreen’a, nawali rejestr czy też co innego się dzieje, jestem z reguły w stanie stwierdzić “co go boli” i wyeliminować usterkę.

Wiesz, troszeczkę, to trochę za mało…

Defragmentator systemowy jest do niczego(tylko w XP, bo w Viście i Sevence jest ok), ponieważ po prostu gorzej radzi sobie z defragmentacją dysku.

Longhorn2009

nie mam płatnego programu , używam avast free 5 i program Comodo Firewall

A co to gg właśnie mam tą wersję 10 tylko mam siostrę i ona nie jest za tym żeby zmieniać na aqq , chyba że zmienić na gg 7 to może coś pomóc?

Avast używa intensywnie zasobów komputera, lepiej zmień na leciutką Pande Cloud. Zapora też właściwie nie jest konieczna, szczególnie jak masz router to systemowa wystarcza. Siostrze wgraj GG Lite jak nie chce AQQ, chyba że podoba jej się Pidgin. GG7 aktualnie nie nadaje się do użytku, bo nie obsługuje nowych statusów i nowych numerów.