WinXP Usunięte wszystkie partycje - Brak systemu i plików

Hirens Boot CD to nie jest legalne oprogramowanie, jakie w założeniach miał promować ten portal :wink:
S.M.A.R.T równie dobrze może sprawdzić na dowolnym LiveCD Linuksa

To może podasz jakieś wyroki sądu RP w tym temacie, czy wynika to jedynie z Twoich przeczuć?

Nie słyszałem, aby ktoś zgłaszał sprawę tej dystrybucji Windowsa do sądu, co nie oznacza, że jest zgodna z licencją.

Legalne jet to, co nie narusza prawa RP, a nie wydumane licencje.
Płyta Hirens NIE jest dystrybucją windowsa. Fakt iż zawiera winPe nie czyni, z wytwórców przestępców.

1 polubienie

W zasadzie Hirens Boot po części jest nielegalne, ale nie przez kwestię dystrybucji Windows czy innych, tylko przez niektóre dodatki co tam są i np na które nawet psiaczą antywirusy, jak dasz pod skanowanie na zalogowanym już do pulpitu systemie. Chodzi o tzw. np łamacze haseł. To jeden z przykładów, jaki zapamiętałem, bo ogólnie nie używam tego. Ale… @tomekb jak jest z Hirens Boot w przypadku forum DobrychProgramów ?

Ja bym to podsumował dobre do starszych komputerów, na nowszych chyba trzeba szukać czegoś świeższego.

Wiesz co, mieliśmy chyba ostatnio jakiś przypadek tego dotyczący, ale nie pamiętam.
Moze ktoś z redakcji się orientuje, @eimi ?

Pirackie pliki na portalu - Windows 10 Bloatfree Edition?!”?

Wydaje mi się, że użytkownik może sobie okroić zainstalowany system z dodatków, ale nie może modyfikować obrazów ani tym bardziej ich udostępniać po takich modyfikacjach. Więc myślę, że ta edycja bloatware free Windows 10 jest nielegalna. Ale “choinka” nie wiem jak z legalnością hirens boot, bo tam są też narzędzia “legalne inaczej”, jak łamacze np haseł.

Hiren’s korzystnie zweryfikowany przez rynek :slight_smile: najlepszy zestaw dyskowych narzędzi.

https://www.dobreprogramy.pl/DMDE,Program,Windows,62546.html powinno dać radę.

Co do prawa i licencji, to jak zawsze przypominam, że w wypadku relacji producent-konsument, EULA o tyle ma znaczenie, o ile nie ogranicza praw konsumenckich i innych relewantnych praw, np. związanych z odwrotną inżynierią, interoperacyjnością czy emulacją.

Oczywiście inaczej jest w kwestii relacji producent-podmiot biznesowy, ale to nie ten przypadek.

Nie pobierałem tej płyty, ale czytam u ciebie:

Jest tutaj mowa o jakimś Mini WinXP, a nie WinPe

ps.
W internecie legalność hirensboot jest najczęściej podważana :wink:

Każdy windows można używać w wersji ograniczonej czasowo. Jak uruchomienie jakiegoś windowsa na chwilę (live), może naruszyć licencję?

Jest to wyłącznie inna nazwa tego samego produktu.
Do wersji 10.4 Hirens instalował pirackie wersje Acronisa, Paragona itp. Obecnie wyłącznie programy free. Nie poczuwam się do obowiązku pilnowania interesów bramki(czy raczej bramek?), ani innych “tfórców”. Gdy widzą problem, zawsze mają sądy.

Trzeba się powtarzać:
Acronis - Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni. Ten program dołączał KŚ do płyt ratunkowych.

Uczepiliście się tego jak nie powiem co :smiley:
Jest znacznie więcej narzędzi tego typu:
(https://alternativeto.net/software/hiren39s-bootcd/)

W każdym razie jeżeli ktoś ma poważny problem i może utracić dane to wątpię, żeby taka osoba przejmowała się EULA, licencjami itp. w końcu jest to tymczasowy użytek “ograniczony” i głównie chodzi o odratowanie sytuacji.

Jeżeli ktoś jest konserwatywny w tej kwestii to po prostu nie używa i tyle, zawsze są odpowiedniki oparte o Linux, tylko zwykle to wymaga nieco większej wiedzy i minimum wysiłku intelektualnego :wink:


Macie Smart’a.
Jak się okazało dysk nie ma przydzielonych partycji.

Da się odzyskać te partycje bez utraty danych? Na partycji C mi nie zależy ale na D miałem pliki, które chciałbym odzyskać.
Jakiś program polecacie? Może być jakiś z Hirens’a.

Dysk ma poważne kłopoty i na system się nie nadaje. Rozwiązaniem jest kopia posektorowa i dopiero odzysk, ale to Twój wybór.
Odzyskać pliki, jak i wykonać kopię można programem DMDE
GUI for Windows
http://dmde.com/moredownload.html
Opis DMDE
http://dmde.com/pl/manual/toc.html
Po rozpakowaniu nagrać na pena i uruchomić pod Hirens.
Wybrać:
Urz. fizyczne > zaznaczyć dysk (ST3160212A)
Pokaż na forum okno „Partycje”

Spróbuje. Jakieś dokładne porady co i jak, żeby zrobić tą kopie?

Pokaż na forum okno „Partycje”
Na razie nie wykonuj kopii, napiszę po analizie okna partycje.
Kopia posektorowa DMDE
W oknie partycje "Zamknij"
Narzędzia > Kopiuj sektory >
w nowym oknie
na „Źródłowy” kliknąć „Dysk” i ponownie zaznaczyć Seagate
W oknie:
Sektor początkowy ma być: 0
Sektor końcowy : 312581808
Liczba sektorów : 312581808 149GB
Dane przepisałem z obrazka SMART
w „Docelowy” wybrać “Plik” i określić lokalizację na innym nośniku. Powstanie plik o pojemności ok 149GB. A więc na innym nośniku(dysku) musi być ponad 150GB wolnego miejsca. W trakcie kopiowania DMDE może sygnalizować błędy odczytu - wtedy „Ignoruj”, wiąże się to z utratą części danych i wydłuża czas tworzenia kopii
UWAGA
Jeśli pomylisz dyski, lub opisane czynności, możesz utracić dane na obu. Danych nadpisanych już nie odzyskasz
Odzysk danych opiszę po wykonaniu kopii.