Wkurzająca reklama

Kpc21 , w wynikach właśnie była odpowiedź na pytanie :wink: a konkretnie chodziło o coś w stylu “no dvd securom launcher” ,czyli oficjalny launcher securomu do gry bez płytki.

Pewnie tak ,ale jakaś konsekwencja i kontrola w temacie jednak by pasowała.

Nie wiem czy to u wszystkich było ale miałem dziś przyjemność w dziale na luzie zobaczyć zamiast reklamy prostakąt cały niebieski bez niczego sam kolor i w tym temacie akurat był nieostre-zdjecia-aparatu-finepix-hs10-t431786.html :slight_smile:

Było już zgłaszane :slight_smile:

Też miałem taki prostokąt niebieski ale tylko raz.

Wkurzająca rzecz, ale widziałem już gorsze :slight_smile:

Nowa reklama Plusa. Kiedy jest wyświetlana, obok kursora pojawia się takie coś:

image_id: 3890

i cały czas za kursorem podąża.

Co jakiś czas wywala mi: http://pl.megapanel.gem.pl/recruiting/q … c=8A1038E2

(w osobnym okienku), nie wiem czy to moja wina bo adblock’a tylko tutaj mam wyłączonego :slight_smile:

Ja Ci powiem, że to wszędzie wywala. Nawet na stronach na których nie ma w ogóle reklam. Kiedyś wywaliło mi to jak wchodziłem na swoją stronę, szok.

Wywala, ale nie powinno. Nad DP administracja ma pełną władzę (serwerownia w centrum ATM), ty swoją pewnie trzymasz na hostingu.

Myślę, że tego typu reklama nie powinna się tu znajdować.

post-47690-0-02971300-1409502049_thumb.p

 

Ktoś nie panuje nad reklamą a później sprawa w sądzie (Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.)

 

 

To teraz udowodnij że to wina DP :slight_smile: Nikt ci nie kazał klikać i zawierać umowy na abonament … Pomyśl forest2014, to nie boli.

 

Powiedz, gdzie ja sugerowałem coś takiego co mi zarzucasz w naszym prawie jest, że winna jest osoba, która organizuje konkurs - loterie - quiz, a nie medium, które emituje taką reklamę za jakiś czas pobawię się w śledczego.

@Pangrys - udowodnić można bardzo prosto, ale Waszą winę. To Wasz portal wyemitował reklamę > mieliście/macie umowę na jej emisję > na Was spada odpowiedzialność za ewentualne szkody. Trzeba myśleć z kim/o co się podpisuje umowę (nikt przecież nie zmusił Was do podpisania znaczy mogliście odmówić)…

eranet  podsumuję krótko :arrow: Pitolicie Hipolicie :stuck_out_tongue:

Cześć,

 

Wasza wina, wasz portal - ciekawe, tylko adresat nie ten. Następnym razem spójrz do kogo kierujesz tego typu teksty a unikniesz kompromitacji.

 

ps. tytuł użytkownika “Uczestnik HotZlotu” nie determinuje, że ktoś jest właścicielem / współwłaścicielem portalu - to, tak na przyszłość.

nie bardzo kumam - co tu było o hotzlocie?

Cześć,

 

Nic nie było, chciałem tylko zwrócić twoją uwagę na to do kogo kierujesz swoje “zarzuty”. Wątpię by szary użytkownik portalu miał jakikolwiek wpływ na to jakie reklamy i w jakiej formie są wyświetlane.

szaru user na pewno nie ma wpływu na reklamy (w sensie od kogo pochodzą), ale już adminowie mają i mogą nie uprzykszać życia userom…

 

tak w temacie odnośnie dodatków blokujących reklamy …

 

dwie strony problemu: portal oraz użytkownicy. 

 

Od strony portalu wygląda to tak że reklamy są generatorem dochodu (wykorzystywanego na pokrycie utrzymania serwera/pracowników) i często zdochód z reklam stanowi większą część dochodu portalu. Bez reklam dochód by spadł i - przy braku/niskim poziomie innych dochodów - byłby koniec działalności…

 

Druga strona to użytkownicy - których denerwują reklamy jako takie. Często są umieszczane w miejscu gdzie ‘rozwalają’ layout strony, albo podążąją za kursorem/w inny sposób są nachalne. I właśnie dlatego powstały dodatki do przeglądarek blokujące reklamy.

Faktem jednak jest iż DP stara się (z różnym skutkiem) stosować statyczne formy reklamy… 

 

Trudno się dziwić i jednym i drugim, aczkolwiek, biorąc pod uwagę sytuację finansową DP (zwłaszcza po ‘zastrzyku’ pieniędzy spowodowanym kupnem portalu), tak szczerze powiedziawszy, możnaby zikwidować wszelkie reklamy bo są zbędne… ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia…

 

Co do mnie i ABP to oznajmiam iż używam go oraz będę go używał. I nikt nie ma prawa wprowadzać za to jakichkolwiek restrykcji

Rozumiem, że umowa z dystrybutorem reklam, to jedno i takie to buty. Wdeptując na forum, chciałbym pooglądać czasem reklamy, więc wyłączam adfender. Lubię reklamy z samochodami.

Według pewnej klasyfikacji, disconnect, czy donottrackme, zezwalają na bezpieczne reklamy. Dziwne, że na forum, prawie wszystkie reklamy, te dodatki blokują. Niepotrzebny adblock, adfender, czy jakiś krowi bloker. Co jest w tych reklamach, że są blokowane przez profilaktykę antyszpiegowską? Klikniesz i przekieruje na niebezpieczną stronę?

Mnie od początku nie przeszkadzały reklamy, tylko to, jaki diabeł wyskakiwał w nowym oknie. Egzorcyzmy nie pomagały, tylko odchodziło żmudne sprzątanie.

 

Nie widzę na DP aplikacji do obrony przed szkodnikami. Chodzi o niebezpieczne banery. Jeśli chodzi o świadome niestosowanie blokowania reklam, to pod pewnym warunkiem, że chodzi o bezpieczne reklamy.