Włamanie na Facebooka - haker?

Dzień dobry, potrzebuję pomocy…:scream_cat:w dniu dzisiejszym włamał mi się jakiś ruski na konto Facebooka, przy odzyskiwaniu hasła wszystkie treści emaila przychodzą w języku prawdopodobnie chińskim czy ktoś miał już taki przypadek i wie jak zmienić ten język?

Dzień dobry.

Po pierwsze należałoby sprawdzić potencjalne źródło wycieku, tzn. czy było to słabe hasło, atak phishingowy lub złośliwe oprogramowanie na urządzeniu, z którego korzystałaś. Najcześciej dochodzi jednak do przejęcia kont wskutek używania powtarzalnej kombinacji haseł. Sprawdź tutaj swój e-mail: https://haveibeenpwned.com

Po drugie - zabezpieczenie konta. Zmiana hasła i ustawienie weryfikacji dwuetapowej na „czystym” urządzeniu lub po sprawdzeniu skanerami. Najlepiej sprawdzi się tutaj menadżer haseł, np. https://bitwarden.com

Po trzecie - profilaktycznie przeskanowanie urządzenia.

Zmiana języka → https://www.facebook.com/settings/?tab=language
Podobny wątek → Włamanie na konto Netflix - #2 przez ThetaETX

1 polubienie

Ale może na poziomie konta ma język Rosyjski - nie zmieni aż nie odzyska opcji normalnego logowania - w takim wypadku mail otwieraj webowo w przeglądarce z obsługą tłumaczenia:

  • Vivalidi
  • Chrome

w reszcie fragmentami kopiuj treść by rozumieć co FB napisał.

Dodatkowo Bitwarden tylko w płatnej wersji obsługuje generowanie kodów F2A jak do danej pozycji przypiszemy secret kod i jest on kompatybilny (z niekompatybilnych jest WP i Yandex - w obu przypadkach trzeba używać ich aplikacji i śledzić czy twórcy rozgryzą jak WP i Yandex generują kody).

2 polubienia

Dziękuję Wam bardzo za pomoc i wskazówki udało się☺️

Czy bitwarden wystarczy ten podstawowy darmowy??

Wystarczy. :wink:

Czy skanery znalazły jakieś zagrożenia?

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.