Włamanie na Router Huawei (Plus)

Ja się nie zamierzam kłocić tylko nikt mnie nie chce zrozumieć ot co :stuck_out_tongue: Ja swoje, inni swoje i tyle.

Podał adres ze skierowaniem na home czyli główną stronę panelu konfiguracyjnego. Czyli wszystko pasuje. Przecież on nie podaje w linku adresu IP publicznego, tylko ten z routera/instrukcji obsługi.

Tak tylko skąd miałem wpaść na to, że to link to głównej strony konfiguracyjnej panelu routera z dokładnym linkiem. W większości routerów, żeby wyskoczył link do głównej strony konfiguracyjnej trzeba się zlaogowac, a kolega, autor tematu twierdzi, że nie może się zalogowac do routera.

Już wiem co się stało. To nie wina sprzętu ,tylko ktoś lub jakiś bot zżera mi neta, testowałem. Wchodząc w home routera był 1 użytkownik korzystający z routera ( czyli niby ja). Wyłączyłem router na 2h, włączyłem i wchodząc do home routera nie zalicza mnie do użytkowników i internet jest sporo szybszy. Tylko teraz pytanie, jak tego kogoś lub bota zablokować?

A ten bot nie nazywa się przypadkiem “Windows Update”?

I może jeszcze mi hasło do rotuera zmienił? XD

masz przecież przydzielony numer z Plusa na ruter huawei. Masz problem zgłoś zgłoś to do Plusa na infolinie

Gdybym był wielkim włamywaczem do ruterów, na pewno po włamaniu zmieniłbym hasło, żeby każdy wiedział że coś tam majstrowałem.

Może po prostu masz uszkodzony ruter, np. wylały się kondensatory elektrolityczne.
Jeżeli sprzęt masz od operatora, to skontaktuj się z nim i zgłoś awarię.

Co ja mu wczoraj pisałem na początku?? On wie lepiej od nas wszystkich co mu się stało.

Może przeskanuj kompa przy pomocy ADW Cleaner.