Włamanie na Router Huawei (Plus)

@Garoz Cóż, mi wchodzi ten link który wpisałem

Operatorzy stosują trick polegający na przypisaniu niestandardowych linków kierujących do paneli konfiguracyjnych działających w obrębie komputera, na którym było zainstalowane odpowiednie oprogramowanie (jakaś modyfikacja jest na pewno bo zmiana DNS na np. googlowski wywołuje brak możliwości połączenia się z panelem sprzętu). Znam to z modemów Huawei, gdzie żeby dostać się do panelu karty SIM należy wklepywać link do przeglądarki.

@smbody No i mówiłem, że trzeba wklepywać link

Przeczytaj ze zrozumieniem co napisał @smbody

Ja konfiguruje routery przez bramę domyślną czyli IP routera, a nie przez żadne linki.

Krótko mówiąc, to jest to samo.

Nie jest to samo bo łącząc się z routerem przez jakiś link nie wiesz z kim i z czym się łączysz. Wpisując IP routera w adresie przeglądarki masz pewnośc, że połączony jesteś z routerem lokalnie bez żadnych pośredników z zewnątrz, z internetu lub od dostawcy. Przez takie linki mogą się włamać do routera, podmienić DNSy i maja władze nad tobą.

Chryste, przeczytaj najpierw co napisałem ZE ZROZUMIENIEM. To występuje, kiedy instalujesz oprogramowanie od operatora dostarczone ze sprzętem. Żadnych włamań.

To proste uproszczenie, żeby laicy nie mieli problemów z wbijaniem IP sprzętu.

@Garoz To ja mam czytać ze zrozumieniem, czy Ty?

Mówisz o modemach LTE an USB czy o routerze bo to dwa różne urządzenia?? Router często musisz podpiąć kablem, chodzby pierwszy raz, żeby ustawić, a modem LTE ma oprogramowanie w sobie, które się instaluje. Podobne praktyki w sprzęcie sieciowym stosuje Netgear i Asus. Co trochę czyta się o tym, że muszą zaktualizować firmware urzadzen swoich bo jest coś nie tka i można się włamać. Laik się nie włamie, ale średnio zaawansowany maniak komputerowy poprzez link do konfiguracji routera już tak. Natomiast przez IP lokalne już się nie włamie. Troche poczytaj o tym, a nie “uczysz ojca dzieci robić”. OD 20 lat konfiguruje sprzet sieciowy dla domu i wiem o czym mówie.

Ale jak ktoś ma mieć niby dostęp przez tego linka z zewnątrz?

Tak jak na kazdą strone WWW można się włamać, tak samo tutaj. Są to strony robione przez operatora usługi lub producenta sprzętu, a firmware w urządzeniu jest tak napisany, że ma pow wpisaniu jakiegoś linku, adresu odwołać się do jakejś tam strony, gdzies winternecie.Ktoś kto będzie umiał to obejść, się włamie na co chce.

TEJ STRONY NIE MA W INTERNECIE! Ile razy mam powtarzać. To jest lokalny adres przypisany do lokalnego IP w lokalnej podsieci.

Tak?? To chcesz mi powiedzieć jak IP routerów Huawei to 192.168.0.1 to do tego IP jest przypisany ten jakiś link?? Większej bzdury nie słyszałem.

Modemy tego samego producenta zmieniają DNSy pod panel konfiguracyjny to router z modemem nie może? To ten sam sprzęt przecież.

Podkreślam, modem zmienia DNSy. Jak modem miałby to robić to router może używać własnych DNSów jak zechce.

Same zmieniają, sa tak inteligentne… ??

Firmware kolego, dostawca wgrywa swój firmware do modemu lub routera i tam modyfikuje co chce, nie zawsze patrząc na bezpieczeństwo końcowego użytkownika. Firmware w routerze Huawej B525 od Plus, T-Mobile, Play jest inny poza logiem od B525 kupionego np. w X-Kom gdzie jest prosto od Huawei i jak Huawei wyda aktualizacje to nawet sam ją wgra, a operatorzy w ogóle nie aktualizują firmwareu routerów i modemów.

Przecież on podał link do routera, tylko pomylił się pisząc “swoje ip” bo tam zawsze piszę się standardowe IP routera 192.168.8.1. Mój błąd, myślałem że faktycznie to był jakiś inny link ale on podał prawidłowy link dla tego routera. Także przestań chrzanić, że nie wie co pisze bo podał Ci dobry link.

Podanie IP routera nikomu nie grozi szczególnie domyślnego IP routera, które jest takie samo dla każdego routere domyślnie, danego producenta, nie zaleznie cyz to taki czy inny model i czy kupiopny u Grazyny w Biedronce czy w x-komie. Nie podaje się adresu takiego routera tylko samo IP, każdy inny w innej formie link odbiera się jak adres strony internetowej. ODwróc sobie router gdzie masz nalepke i adres routera do konfiguracji masz tak podany jak on wkleił? Nie masz podany http://192.168.x.x, a najczęściej po prostu 192.168.x.x

Panowie, zanim na dobre wyjdzie z tego kłótnia, proszę pamiętać o tym, że w zależności od zainstalowanego na routerze oprogramowania, logowanie do panelu routera można wykonać wywołując adres bramy, lub korzystając z linku do panelu, tak jak to ma na przykład miejsce w TP-Linkach, gdzie wpisujesz albo 192.168.0.1, albo tplinklogin.net.

Pozdrawiam!