Własna chmura

czy jest jakiś program do zrobienia serwera własnej chmury na pliki na komputerze z windowsem cos jak owncloud serwer tylko na windowsa :slight_smile:

Po pierwsze nie chmury tylko hostingu plików… chmura to sieć rozproszonych serwerów.

Po drugie dlaczego nie skorzystasz z tego czego powszechnie się używa czyli jakiejś dystrybucji linuxa np. centOS czy ubuntu server?

1 nie znam sie na linuksie tak zeby to wszystko pokonfigurawac
2 widzialem gdzies taki program nawet testowalem swoim pc kiedys tylko nie pamietam nazwy a chodzi o to zeby to chodzilo na pc windowsowym a nie oddzielnym serwerze

Zawsze można się poznać, tak czy inaczej z pewnymi koncepcjami sieci czy administracji systemami będziesz musiał się poznać żeby taki serwer plików u ciebie działał, i żeby nie padł ofiarą hakerów 2 godziny po włączeniu.

Może opisz co dokładnie próbujesz uzyskać, może wystarczy wbudowane w windows udostępnianie plików.

pamiętam że jak kiedys nie lubiłem udostępniania w windzie bo zawsze coś nie działało i nadal tak jest to używałem FileZilla Server
ale i tak lepszym rozwiązaniem jest wgrać na tego kompa gotowy system z preinstalowanym next cloudem lub czymś i tyle. Ewentualnie zapuścić to w virtualbox aby wypróbować jak to działa.

Na Windowsie też się nie znasz, więc nie rozumiem czemu kombinujesz pod górkę - masz gotowe rozwiązania (tzw. appliance). Jak bardzo się boisz “natywnego” działania, zawsze możesz zgodnie z sugetsją to zwirtualizować.

chlopaki to juz dawno nieaktualne podpiolem dysk do routera na usb i odpalilem ftp na routerze problem byl to wypusic na ale juz hula :slight_smile:

a ta z ciekawosci bachus co masz na mysli gotowe rozwiazanie bo stracilem watek :wink:

Np. https://owncloud.org/download/

FTP, czy sftp? :wink:

nie wiem czy to sie rozni ftp :smiley: probujesz mi udowodnic ze nic wiem :smiley:

Nie mam pojęcia, jaka jest Twoja wiedza, myślałem, że znasz różnice. FTP nie jest szyfrowane, przesyłanie ważnych danych przez FTP nie jest zbyt rozsądne dla bezpieczeństwa

zwykle ftp odpalone na routerze asus nie ma tam nic waznego wiec moga sie wlamywac :slight_smile:

Można ale nie tu, właściwie wszelkie poradniki w sieci nadają się do marnowania czasu tym którzy chcą się nauczyć bo nauki żadnej z tego nie wyciągniemy.
Porady albo nie działają albo są napisane takim językiem że stary wyjadacz często nie zrozumie.
Prosisz o pomoc i w odpowiedzi dostajesz

dostałeś odpowiedź taką a nie inną, za swoją niewyparzoną gębę

Oczywiście, było się nie udzielać jak nie potrafisz pomóc.
Czas kosztuje, ty mój marnowałeś.
Nie rób tego więcej.

pouczając kogoś i ucząc go szacunku zacznij od siebie. jeśli nie rozumiesz, to wróć do przytoczonego przez ciebie wątku

Można też tak:

1 polubienie

Skończyliśmy.

przyszalales myslalem też ale bardziej o qnapie :slight_smile: