Wolfenstain et - dzwięk sam sie wyłącza i zwiecha

witam

jestem fanem gry enemy territory - używam systemu ubuntu 9.10

nigdy na dzień dobry nie miałem dzwieku i zawsze pomagało mi tylko to rozwiązanie

http://forum.dobreprogramy.pl/problem-odtwarzaniem-audio-ubuntu-t243917-30.html#p1668538

i tym razem było ok - dźwięk jest no ale… potrafi w czasie gry magicznie zniknąć od tak… wszystko ok tylko nie ma dźwięku … i zawsze jak ten dźwięk już stracę gdy chce wyjść w gry ecs end game wszystko staje i gra nie wychodzi do pulpitu i zwiecha i twardy restart Sad gra instalowana na kilka sposobów - system zresztą też(różne systemy plików) i nie wiem co z tym dalej

Konsola co wypluwa?

mati 75

opcje są takie

1 jak uruchamiam et z konsoli polecenie et najczęściej gra uruchamia się z dźwiękiem po czym po minucie 2 - 5 ginie od tak bardzo bardzo rzadko dźwięk jest do końca gry - jak ginie dźwięk nie da się wyjść w gry po exit zwiecha i twardy restart

2 jak uruchamiam grę z polecenia ./et-sdl-sound to dźwięk jest pierwsze 10 sek chropowaty jak się ląduję mapa -po załadowaniu 95% przypadków dźwięku nie ma i też zwiecha jak chce wyjść z gry minimalizuje alt enter i wtedy zabijam proces

3 wchodzę w folder .etwolf i tam mam ikonę et.exe klika w nią i gra uruchamia się za każdym razem z pięknym dźwiękiem który nie ginie ale gra jest zawsze w opcji okienkowej … zaznaczam full bo zawsze jest odhaczone apply i gra ląduje się do opcji okienkowej mimo ze full jest zaznaczone i tak za każdym razem jak uruchamiam gierkę w ten sposób :frowning:

Masz natywną wersję czy bez wine?

mati75

zainstalowałem grę na nowo

sh et-linux-2.60b.x86.run

wszystko mam pod rękom w katalogu home

nic nie dłubałem teraz instalacja jest czysta - podpowiedz proszę co robić by ten dźwięk był

Spróbuj ustawić dźwięk na sztywno na alse

powiedz proszę jak zrobić to na sztywno ???

a z innej beczki instaluje gra et przez wine - i jest głosik piękny i super ale gra mimo zaznaczenia opcji fullscren uruchamia się w oknie - jak zmusić grę uruchomioną na wine do przejścia w fullscren

W ustawieniach dźwięku ustaw jako system alse.

pod ubuntu 9.10 nie widzę tych ustawień nigdzie - w 9.04 było tu nie wiem gdzie szukać :frowning: