Wolne działanie vortalu oraz forum

(boczi) #1

Witam.

Problem ten dręczy zarówno mnie, jak i innych użytkowników Vortalu oraz forum. Przez ostatnie kilka - kilkanaście dni można zaobserwować znaczne "zmulenie" vortalu oraz forum (głównie chodzi o vortal) w godzinach wieczornych.

Moje pytanie wiąże się z tym: Dlaczego tak jest. Dzieje się to dopiero od jakiegoś czasu, czym to jest spowodowane?

Strony, które prawdopodobnie leżą na tym samym serwerze, (tj. Infojama, CentrumXP) działają bezproblemowo.

Pozdrawiam, boczi.

(luki) #2

Potwierdzam

zaobserwowałem to samo !!

Pozdrawiam.

(Mztswk) #3

Temat bardzo podobny

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=16302

(Marsmo) #4

Kochany Boczi - nie wiem, od czego to zależy... aczkolwiek speed mam dokładnie taki sam, jak i w innych porach dnia... i nocy! ;]

Czyli zero spowolnienia!

Nie korzystam z Neo...

(Bambit) #5

Niestety spowolnienie jest i to tak jak pisze boczi w porach wieczorowych szczególnie vortal u mnie ma zawiechy.

(system) #6

Vortal muli strasznie - sprawdzałem przed momentem...

Może masz jakiś specjalny (indywidualny) kanał dostępowy? :wink:

(NUKEM) #7

A ja żednej różnicy nie widzę u mnie chodzi zawsze tak samo szybko.

Mam Neo 1024.

(Marsmo) #8

Tak mam - z ramienia BOR-u! 8)

Ale może wszystko zasadza się jednak na przepustowości łącza, pojemności Waszych serwerów itp.! :roll:

A ponieważ jest to pora, kiedy internet wre pełną parą - stąd mogą się pojawić trudności. I to nie zależne wcale od serwera Vortalu...

(system) #9

A jak wyjaśnisz to, że u mnie problem jest tylko ze stroną vortalu ?

Inne chodzą normalnie...

(boczi) #10

Sądzę, że nie. I na Neostradzie 640, i na łączu kablowym 256kbit/s zauważyłem podobne objawy. Poza tym, jak słusznie zauważył mztswk , był podobny temat w którym to Krogulec dopatrywał się powodów "mulenia" Vortalu.

(Marsmo) #11

No ale wiesz Boczi, że to o czym napominał Krogulec - dotyczyło "tych ekstremalnych sytuacji", kiedy i Vortal i Forum - były totalnie sparaliżowane przez ataki dosowe... i na przestrzeni historii tej strony, było kilkanaście takich przypadków!

I ja wtedy też nie wchodziłam... albo wchodziłam z total opóźnieniem...

Poza tym, faktem jest - nie mam żadnych odgórnych narzuceń łącza... i jadę na najwyżej mozliwych parametrach, więc i może jest mi łatwiej! :lol:

(fiesta) #12

Forum i Vortal są na innych serwerach (wiadomości te mam z pierwszej ręki czyli od Liska). Co nie zmienia faktu że w okolicah 20.30 do 22.30 forum faktycznie zmula.

(system) #13

Ja mam częściej problemy z vortalem...

(Kiepas) #14

no oczywiście ja również mam takie momenty np. gdy pisze tego posta

kiedyś (3-4dni temu) ok. 16 nie mogłem wejść nawet na vortla

(Proph3t) #15

Nie wiem czemu ale to chyba dobrze u mnie jest wszystko Ok a mam łącze 256Kbps... Może czasem jest troszkę gorzej szczególnie około 16-18 ale nie zamula aż tak bardzo - możliwe nawet bardzo iż to nie wina servów na, których są Vortal i Forum tylko waszych sieci ( wiem większość ma neo-sre-sradę )(SORKA) ponieważ jak to zwykle bywa o tych godzinach net wre całą parą..... :smiley: Dopóki nie padnie :smiley: I to jest możliwie najprawdziwszym powodem zamulania..... NARQAS FOR ALL

(inż. Piniol) #16

no a ja nie mam neo i też zamula :stuck_out_tongue: i tylko vortal i forum dobreprogramy

(Carolin6) #17

Potwierdzam, w godz 16 -nawet do 21 bardzo muli i też tylko Vortal i Forum :frowning:

(Kiepas) #18

ja np. mam 256kbit/s no i łącze z TP NET

(Rafi) #19

Bardzo zamula :shock:

(Duch) #20

widzę boczi , że w końcu założyłeś topic :smiley:

dobrze zrobileś bo zaiste wieczorem forum jest zupełnie nie dostępne...

do Waterproof mam Neo128 i jakieś dwa tygodnie temu Vortal i forum hulały jednakowo :lol: ale od jakiś 12-10 dni stopniowo wieczorem jest co raz gorzej... prowadziliśmy z boczim dyskusje na ten temat na tlenie i boczi w końcu założył topic :spoko:

widać też, że jest to problem nie dwóch czy trzech osób, ale wielu i dobrze byłoby aby ktoś spróbował coś wyjaśnić :slight_smile: