Wolno chodzący Firefox

Zrobiłem sobie ostatnio aktualizację Firefoxa, do tego Adobre i Javę, po tym wszystkim przeglądarka zaczęła bardzo wolno chodzić, jak są otwarte więcej niż jedna karta i równocześnie coś się na nich dzieje, to po prostu się tnie…Czy taka jest “uroda” tej nowej wersji Firefoxa, że działa tak słabo? Ma w takim razie ktoś linka do starszej wersji?

Mam to samo. Po ostatniej aktualizacji do wersji 53.03 Firefox po porostu się tnie. Może następna aktualizacja to naprawi.
Nienasycony apetyt na RAM po krótkim czasie od włączenia zeżarła mi 4 GB a mam zainstalowane 6 GB. Nic dziwnego, że się tnie.

U mnie FF 53.0.3 chodzi jak poprzednie wersje - w zasadzie różnicy nie odczułem. (Linux)
Cięcie za to zaobserwowałem na jednej stronce, ale zamulanie wywoływał tam uBlock.
Zobaczcie, czy na czystym profilu przeglądarki też tak macie.

Po odznaczeniu w opcjach Opcje-Zaawansowane-“korzystaj ze sprzętowego przyspieszenie jeśli dostępne”. Apetyt na RAM się zmniejszył i przeglądarka śmiga lepiej

Mało pamięci, mało miejsca na dysku, nie czyszczone cache, ciężka java, do tego antywirus w procesach, za dużo filtrów w ublocku, ciężkie rozszerzenia np helper downloader, wyłączenie stronicowania, w systemie, uruchomione moduły bezpieczeństwa w firefoxie - to główne grzechy.

U mnie jest sporo rozszerzeń, to tego parę wtyczek. Nawet pc ma 1GB RAMu i stronicowanie drugie GB. A Firefox tu na forum potrzebuje jakie 275MB pamięci.

Jedźmy dalej - w ublocku originie mam 4 zewnętrzne listy filtrów.

link do starszych wersji. Wybiera się wersje, potem bit, potem język i tyle:
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/

Dlaczego morduje się komputery za pomocą firefoxa? Dziwne.

Dzięki za odpowiedzi. No nic, czyli wiedzę że problem nie tylko u mnie… U mnie jest 4GB pamięci i zużycie dochodzi do 70%. Chyba jednak w takim razie wrócę do poprzedniej wersji, może będzie lepiej.
Pozdrawiam

U mnie blokowanie śledzenia w FF sprawiło, że przeglądarka jest żwawsza http://www.download.net.pl/jak-blokowac-sledzenie-w-firefox-i-przyspieszyc-otwieranie-stron/n/6588/ Dodatkowo tylko z rozszerzeń mam uBlock Origin. Przeglądarka śmiga, aż miło.

Wolę ten sam efekt z dodatkiem disconnect czy filtrami w uBlock.

Hmm, wróciłem do poprzedniej wersji 52 i w zasadzie dalej strasznie tnie… Nie wiem już za bardzo o co chodzi? Czy możliwe, że to jednak bardziej kwestia aktualizacji nie Firefoxa, a Javy? Właściwie chyba dopiero jak Javę zaktualizowałem, to mi zaczęło ciąć, po tej aktualizacji też był jakiś komunikat odnośnie Javy i Firefoxa. Teraz mam Java 8 Update 131, wcześniej nie pamiętam jaka to była wersja, chyba 7 coś. Czy to może być powodem tego mulenia przeglądarki?

Javę możesz odinstalować.

1 polubienie

Ze strony javy można dowiedzieć się, że nawet wyłączenie javy w przeglądarce - tak całkiem nie wyłącza plugina, bo aplety javy będą działać dalej, no i updatery jawy też. Nawet tryb awaryjny nie wyłącza dodatków, tylko rozszerzenia - takie to nazewnictwo.
Musi bardzo opłacać się używanie javy, żeby ją trzymać. To prawie gigabajt we wszystkich folderach jawy i jest się skazanym na updatery. Do tego dochodzi ryzyko, że błędy javy mogą uszkodzić system.

Ok, tylko jak odinstalowanie Javy ma się do LibreOffice? Z tego co kojarzę to nie wiem czy wtedy działa? W każdym razie miałem kiedyś takie problemy właśnie na linii: LibreOffice-Java.

Widać kiepsko u Ciebie z kojarzeniem w takim razie. Działa bez najmniejszych problemów.

Jak nie używasz Base z LibreOffice to powinno być OK.

Ok, działa pod odinstalowaniu. Ale wiem, że kiedyś na pewno miałem jakieś problemy na linii Java-LibreOffice. Mniejsza z tym, niestety jednak mimo odinstalowania, jak teraz piszę tego posta, to w pewnym momencie mi się pisanie zacięło… Więc to chyba nie tutaj problem.

Pewnie dawno temu… Libre rozwija się szybciej niż kiedyś Open / Apache Office i eliminują Javę do minimum.

FF tak ma, dalej nie dzieli procesów na karty więc ram ma zapych.
Wolę Opera
norm chodzi mniej przy mniej niż 4Gb Win Xp 32bit

Glary Utilites fajnie CHRONI Prywatność, OCZYŚCI cookie historię temp i ogólnie cały system kilka giga zwolni miejsca na pewno.

Przecież pamięć podręczną dobrze wyczyścisz z opcji przeglądarki:

Ctrl + Shift + Del

Co do Javy, w żadnym wypadku, nie jest Ci potrzebna. Ani do przeglądarki, ani do LibreOffice.

gdyby to było takie proste, nie istniały by utilisy odkurzacze i inne tego typu…zawsze zostaje coś na dysku tylko ten program czyści wszystko (mam go od lat nic nie uszkadza) nawet jeśli klikniesz usuń historię i tą pamięć podręczną są i będą ślady no a potem windows temp preferch defragmentacja (chyba że posiadamy ssd to nie wolno już ) i komp przyśpieszy
a z nim przeglądarki i wtyczki

niestety youtub nie pozwala sobie odpalić transmisji na żywo w html5 czegoś mu brakuje kodeki inne…ale jakoś się tym nie przejmuje reszta normalnie leci.