Wolno działający Windows 7, błędy 0xc0000185

Witam forumowiczów.

Na wstępie podam paramety mojego sprzętu:

Jest to laptop Gateway NV73

Procesor: AMD Athlon II Dual Core M320, 2100MHz

320GB HDD

3GB RAM

AMD M880G with ATI Mobility Radeon HD 4200

System: Win7 Home Premium (64-bit) Service Pack 1

Zaczne od momentu kiedy zaczęły się problemy.

Jakiś tydzień temu po uruchomieniu się i zalogowaniu laptop straszliwie wolno działał, jednak po ok. 5-10 minutach działał znów dobrze. Może sprecyzuję. Aplikacje (np. firefox) zawieszały się na chwilę, zdarzało się też że explorator się zawieszał. Ale jak mówiłem 5-10 minut i znów działał dobrze.

Prawdziwy problem zaczął się dziś rano. Gdy siostra rano włączyła laptopa zastałem czarny ekran z widocznym tylko kursorem. Po 5 minutach bezowocnego czekania aż się zaloguje zresetowałem komputer i uruchomiłem w trybie awaryjnym chcąc zrobić przywracanie systemu. Ku mojemu zaskoczeniu przywracania nie mogłem zrobić ponieważ według systemu “Nie utworzono punktów przywracania na dysku systemowym komputera.” Ku mojemu większemu zaskoczeniu nie mogłem w aplecie System wejść do “Ochrony Systemu”. Po godzinnej szamotaninie i nerwach spróbowałem ponownie zalogować się normalnie na konto Administratora. Logowanie przebiegło tak: przy wyborze użytkowanika komputer już wolno chodził, po wybraniu konta Admina i wpisaniu hasła pojawiło się standardowe okienko “Zapraszamy”, a później ekran zrobił się czarny jednak po chwili pojawił się kursor. Przy logowaniu gdy ekran był znów czarny wyskoczyło mi okienko z taką oto treścią:

Jednak udało mi się zalogować, ale po kolei zaczęły mi wyskakiwać komunikaty o następującej treści:

Powyższy komunikat pojawia się gdy próbuję otworzyć m.in. Avasta (w celu przeskanowania czy to nie wirus), CCleanera w wersji 32-bitowej (64 mi normalnie uruchamia), JKDefragPortable (chciałem zdefragmentować dysk), Media Playera, Guild Wars 2 i wiele innych. Później jeszcze raz zrestartowałem komputer. Za pierwszym razem na tle czarnego ekranu po chwili pojawił się blue screen bumpujący dysk. Za drugim razem już udało mi się zalogować.

Jek sobie poradzić z tym problemem. Chę żeby komputer wrócił do stanu gdzie mogłem chociaż włączyć firefoxa lub przeskanować komputer.

I mam przy tym pytanie. Czy jakbym zrobił obraz systemu mojego drugiego laptopa z tym samym systemem operacyjnym, czy tym obrazem mógłbym naprawić ten zepsuty system? Bo nie mam ochoty stawiać systemu od nowa.

problem-uruchomieniem-systemu-windows-t429025.html